Německý experiment otevírá nové možnosti cestování – od Rujány po Alpy za 225 Kč!

Německý experiment otevírá nové možnosti cestování – od Rujány po Alpy za 225 Kč!

Zatímco všude ve světě se zdražuje, německá vláda přišla s unikátním projektem, který má za úkol nejen ulevit životnímu prostředí, ale v době zdražování pohonných hmot také přinést obyvatelům a návštěvníkům Německa dostupnější alternativu cestování. V nejbližších dnech bude spuštěn prodej měsíčních jízdenek, díky kterým můžete za jednotnou cenu 9 EUR (v přepočtu zhruba 225 Kč) cestovat neomezeně všemi prostředky hromadné dopravy ve 2. třídě po celém Německu. Využít můžete nejen autobusy, tramvaje a metro, ale i vlaky kategorie Regionalbahn, Regional Express a Interregio Express.

Měsíční jízdenky budou k zakoupení u jednotlivých dopravců, na přepážkách, v automatech, ale i online. Jízdenka bude platná na kalendářní měsíc a projekt je zatím naplánován na dobu tří měsíců, od června do srpna. Lísky pořídíte jak na jednotlivé měsíce, tak i hromadně na celé období.

Kompletní přehled všech možností, kde lze měsíční jízdenku využít, najdete na webu Süddeutsche Zeitung.

<

Kam vyrazit se zvýhodněnou měsíční jízdenkou

Pokud hledáte inspiraci, které destinace v Německu navštívit, za zvýhodněnou cenu se můžete podívat například do Berlína, k Bodamskému jezeru, strávit dovolenou u Baltu, nebo si užít turistiky v bavorských Alpách.

Další oblíbené turistické cíle v Německu:

hrad Neuschwanstein
svět miniatur v Hamburku
historického město Lužice
Europa Park v Rustu
národní park Saské Švýcarsko
a mnoho dalších…