Nejlepší offline navigace a mapy

Nejlepší offline navigace a mapy

Připojení na internet v Evropě už téměř pro nikoho není problém, ale delší cesty do zahraničí si žádají offline mapy a navigace. Ne každý stát je jednoduchý na orientaci a ne každý používá latinskou abecedu. Nebo můžete také natrefit na kombinaci předchozího a to je teprve jízda. V dnešním článku poradíme jakou navigaci si vybrat a jak fungují.

<

Sygic

Osobně mě tato navigace ještě nikdy nestihla zklamat. Pravda, dokáže být občas mírně otravná opakováním stále stejných věcí dokola, ale mapy byly přehledné a vždy jsem se dostala, kde bylo potřeba. Offline mapy je potřeba nejdříve stáhnout, v široké nabídce si vybere stát, kde chcete a jeho mapu. Mapy jsou několikrát ročně aktualizovány a aplikace je zdarma. Najdete zde mapy Evropy, Severní i Jižní Ameriky, Afriky, Asie i Austrálie a Nového Zélandu. Je přehledná a stáhnout si ji můžete i česky.

Maps.me

Offline navigace zdarma je velmi využívaná a přehledná. Mapy si uložíte a můžete kdykoliv používat offline. Využít můžete řízení, chůzi nebo verzi pro cyklisty. Je detailní a obsahuje i některá důležitá místa, které vyhledá a jsou denně aktualizovány. Místa, která se vám líbily si můžete uložit na později nebo je sdílet s kamarády. Najít na mapě můžete také bankomaty, restaurace nebo zastávky veřejné dopravy. Je také česky.

Here WeGo

Klasická offline navigace, která vás dostane kam potřebujete pešky, na kole nebo veřejnou dopravou. V aplikaci můžete vidět kolik vás bude stát lístek na autobus nebo kolik zaplatíte, když si vezmete taxi. Můžete si mapy stáhnout do telefonu a fungovat i v místech, kde není žádný signál. Omezená je zde dostupnost map a nenajdete zde všechny místa světa. Států je však více než 100, takže je stále z čeho vybírat. Je zdarma a česky.