Na skok ve Valencii

Na skok ve Valencii

Letos jsme se rozhodli s přítelem vycestovat do Valencie. Valencie je třetí největší španělské město, které leží na východě země. A co nás nejvíce zaujalo?

PLÁŽ A MOŘE

Pláže ve Valencii jsou písčité. Moře čisté, pěkné, ale není to na nějaké dlouhé plavání, kvůli vlnám. Přes týden na pláži není moc lidí, o víkendu naopak přelidněno. Celkově jsme byli spokojení. Na pár dní odpočinku ideální.

obr 1

JÍDLO A PITÍ

První bodem je jejich výborné jídlo. Zejména Paella na všechny způsoby a různé mořské plody.

Hned první den jsme náhodou narazili na bistro „Que te como“. Je to takový zdravý místní „fast food“, kde si lze vzít jídlo pouze s sebou.  Vše je za jednotnou cenu, jen 2,50 EUR a porce je opravdu veliká. S porovnáním večeře v restauraci u pláže, musím říct, že ve všech směrech lepší, jak chuťově, tak samozřejmě cenově (rozdíl cca 10 EUR na osobu).

Také bych vyzdvihla jejich supermarkety plné čerstvých ryb a plodů moře. 

Podél pláží jsou také bary, kde si můžete dát malou svačinu jako je smoothie, sestavené dle vlastního výběru, sendviče, saláty a samozřejmě Sangriu, kterou seženete opravdu všude, stejně tak balenou vodu, protože z vodovodu není pitná, i když místní už jsou na ní zvyklí a pijí ji.

DOPRAVA

Zastávka metra je přímo na letišti, to je výhoda pro ty, kteří nechtějí utrácet za taxi. Jedna cesta vyjde celkem draho, ale pokud si koupíte jízdenku (10 jízd), tak už je to výhodnější. Jízdenka platí do metra, autobusů i tramvají. Vše vypadá pěkně a čistě. Autobusy zastavují jen na znamení, na to pozor :). 
My využili variantu cestování na kole. Pokud chcete cestovat třeba jen 1-2 dny je lepší si půjčit kolo v půjčovně. Pokud plánujete výlety na kole třeba na týden, vyplatí se kola městská (prodávají se jízdenky na 7 dní cca za 13 EUR). Mají celkem dost stanovišť, kde se dají kola zaparkovat/vyměnit, protože po 30 min. se platí navíc několik centů (stejný systém jako např. v Budapešti).

OCEANOGRAPHIC

Tak z toho jsem byla nadšená nejvíce. Vstupné stálo 30 EUR, ale ty peníze za to opravdu stály. Delfíní show, vodní tunely se žraloky, hodně druhů zajímavých rybiček, mroži, tuleni a spoustu dalšího. Rozhodně doporučuji!

obr 1

STEZKA

Za zmínění také stojí stezka, kde dříve protékala řeka. Nyní je z toho takový park, který se dá, jak projít, tak projet na kole. Na každém rohu jsou různá cvičiště a mini pouť s atrakcemi. Je to pěkná cca 10 km procházka.

obr 1

Ve Valencii jsme strávili 5 dní a zdaleka jsme nestihli všechno. V centru je hodně památek a kostelů, my byli spíše na tu přírodu a parky. Pokud někdo přemýšlí kam na dovolenou, Valencie je dobrou volbou.