Miláno je díky svým levným letenkám z Česka jedna z nejnavštěvovanějších destinací Čechů. Zpáteční letenky můžete koupit z Prahy i Ostravy i do 500 Kč. A na co se v Miláně určitě podívat? To vám prozradíme v tomto článku.

 

 

Tři mouchy jednou ranou – Duomo di Milano

Dumo je skvostem Milána. Mramorový kostel je pátým největším na světě a jeho krásy byste si neměli nechat ujít. Můžete si zde koupit vstup, který obsahuje vstup do Dómu, vstup do hrobky i vstup na střechu Dómu. Doporučuji lístek koupit online na této stránce. Vstupné se pohybuje od 3.50 – 16.50 Eur. 

 

 

 

Duomo je tedy první “mouchou” tou druhou je vstup na střechu Duoma, nejlevněji se na ni podívate za vstup 9.50 Eur a sfouknete tak i třetí mouchu na kterou budete mít výhled a tou je..

 

Piazza del Duomo

Nejrušnější bod v Miláně je toto hlavní náměstí. Chvilku si tady sedněte a pozorujte, co všechno se kolem vás děje.

 

 

Nákupní galerie „Galleria Vittorio Emanuele II.

Na severní straně hlavního náměstí naleznete vchod do známé Milánské nákupní galerie. Na konci ledna zde vrcholí údajně největší slevy, tak třeba si s sebou přivezete i nějaký suvenýr z mnoha luxusních značek, které zde máte na výběr.

 

 

 

La Scala

Je jeden z nejproslulejších operních domů na světě a vaše kroky by sem měly taktéž zavítat.

 

Královský palác

Na jižní straně Duoma naopak zavítáte do Kralovského paláce, který je velmi pěknou procházkou a v nynější době zde probíhají velmi zajímavé výstavy a kulturní akce.

 

Castello Sforzesco

Romantická procházka parkem, kolem hradeb a jednou z nejkrásnějších fontán v Miláně, tak přesně toto Castello Sforzesco nabízí.

 

Davallio / Pixabay

 

Ulice Monte Napoleone či Via Manzoni

Pokud si rádi potrpíte na luxus nebo se jen rádi procházíte luxusními uličkami, neměli byste vynechat Monte Napoleone nebo Via Manzoni, kde najdete obchůdky věhlasných světových návrhářů.

 

Piazza Gae Aulenti

Je jednou z nejmodernějších částí v Miláně. Kousek odtud zde najdete nejvyšší budovu Itálie – mrakodrap Unicredit, který má přes 230metrů.

 

Kostel Santa Maria delle Grazie

Naleznete zde obraz Leonarda da Vinciho – Poslední večeře. Vstup zde je zpoplatněn, ale v jeho ceně se nachází i průvodce, je možné si také k prohlídce objednat nějakou tour po Miláně. Lístky jsou měsíce dopředu povětšinou vyprodané a na místě nemáte šanci, lístky tedy rezervujte zde.

 

3444753 / Pixabay

 

Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore

Pokud máte rádi prohlídky kostelů, určitě si udělejte čas na tento. Najdete zde mnoho obrazů a fresek, které stojí za obdiv a pokud jste věřícími, jsou zde vyobrazeny některé náboženské příběhy.

 

Monumental Cemetery

Ačkoliv se vám návštěva hřbitova může zdát morbidní, určitě ji zvažte, věřím, že budete příjemně překvapeni, jak nezvyklé náhrobky zde nejdete a překvapeni budete určitě také velikostí samotného hřbitova.

 

pjes / Pixabay

 

Chiesa di Santa Maria presso San Satiro

Je údajně oázou klidu v rušném městě. Pokud tedy chcete na chvíli utéct od lidí a užívat si krásy momentu, navštivte tento kostel.

 

Giardini Pubblici Indro Montanelli

Příjemnou procházku můžete mít v tomto parku, kde si v zimě dokonce zabruslíte na uměle vytvořeném kluzišti. Pokud vám tedy zbyde čas, je to výborné místo pro relaxaci.

 

Basilica di Sant’Eustorgio / Basilica San Lorenzo Maggiore

Milán je velmi proslulý svou architekturou, je zde mnoho bazilik, které stojí za návštěvu. Najděte si tu vaši, která se vám bude nejvíce líbit, protože by byl hřích alespoň jednu nevidět!

 

 

Miláno = značka luxusu, kde se najíst?

Ano i ne. V Miláně najdete určitě většinu místních podniků, kde se najíte za opravdu vysoké ceny, ale jsou tady i takové, kde za osm euro můžete sníst to, co se do vás vejde!

 

IL SANTA BISTRÓ

Pokud máte rádi tradiční italské jídla, navštivte toto bistro, kde si dáte klasiky největších klasik už kolem desti eur.

 

2 SHOT CAFÉ

Kousek od kanálu Naviglio Grande se nachází tento podnik, kde si za osm eur můžete dát drink a navíc můžete sníst všechno, co se do vás vejde. Fakt!

 

 

pippocucu / Pixabay

 

COCTEIL BAR RUFUS

Jeden z nejmladších podniků, který si našel ihned velký ohlas. Tak jako v předchozím si zde za osm eur můžete dát drink a jídlo, co je pro vás zde připraveno. Zde se jedná povětšinou okvalitní sýry a salámy.

 

Z Milána si můžete udělat i pěkný výlet například do Bergama nebo Verony, ale o těch zase někdy příště. Do Milána se můžete podívat i v tomto videu.

Miláno – Co vidět a kde se dobře a levně najíst?
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!