Milán z/do Prahy na Valentýna (pá-ne) za 2590Kč (hotel na 3 dny + letenky)

Milán z/do Prahy na Valentýna (pá-ne) za 2590Kč (hotel na 3 dny + letenky)

At už hledáte originální Vánoční dárek, nebo chcete jen svoji lásku potěšit netradičním zážitkem na svátek zamilovaných, tento tip by vás mohl zaujmout. Odlet bude naprosto ideálně pátek v podvečer z Prahy a vracet se budeme v neděli večer do stejného města – nebudete tak potřebovat volno ani v práci, nebo ve škole. Celá kalkulace je provedena pro dva lidi. Milán je dominantou bohaté severní Itálie, která láká miliony turistů především na neuvěřitelné množství významných katedrál a kostelů, ale také muzeí či galerií. Italská metropole nadchne nejen fotbalové fanoušky, své si tu najde milovník renesančních staveb i moderního umění.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Praha – Milán – Praha zakupte na webu Wizzair.com pro datum 12. – 14. února. Letenky zakupte rovnou s členstvím Wizz a  použijte přitom kód WDCSEP15 (zlevní vám členství o 275Kč). Celkově vás tak obě letenky vyjdou na 2740Kč a budete mít zdarma členství Wizz na celý další rok! Členství vás k ničemu nezavazuje a pokud ho nevyužijete, jednoduše se za rok samo deaktivuje. Vám to ale otevře cestu k letenkám např. do Londýna za pár stovek. Skutečně se to vyplatí.

Uvědomuji si, že to pro někoho může být lehce matouci, co kde a jak má nakoupit, pokud si nebudete s něčím vědět rady, zeptejte se v diskuzi pod tímto článkem a já vám rád pomohu :).

Letenky do Milána

V ceně je příruční zavazadlo do rozměru 42x32x25cm.

Ze všch hotelů v Miláně na toto období může vybírat zde >>

Mě osobně přijde jako dobrý poměr cena/výkon hotel Brasil Milan. Je v centru, na přespání bohatě stačí a cena je velice rozumných 1215Kč/os/víkend. Nicméně je pravdou, že pokud pobyt budete darovat jako dárek, možná raději zvolíte něco luxusnějšího. V tom případě by se vám mohl líbit např. 4* Acca hotel za 2050Kč/os/víkend. Je blízko metra a skvěle hodnocen.

Letenky do Milána

Jak se dostat z letiště?

Autobusové spojení s Milánem zajišťuje dopravce Terravision, který jezdí v intervalech 20-30 minut od 4:05 do 1:00. Jízda trvá zhruba hodinu a za cestu zaplatíte 5€ (zpátečně za 9€). Alternativou je autobus ATB linky 1, který jezdí v intervalech od 15 do 30 min na hlavní nádraží i do centra města. Koupit si můžete 90 minutovou jízdenku za 2,30€, nebo rovnou 24h /72h jízdenku platnou do všech linek společnosti ATB, za kterou dáte 5€, nebo 7€.

Ubytování v Miláně

Při výběru ubytování se vyplatí porozhlédnout se po hotelu v blízkosti metra, ideálně pak v blízkosti metra žluté linky, ze kterého se dostanete na většinu památek, včetně hlavního nádraží Milano Centrale. Přestože kvůli EXPO 2015 se ceny ubytování mírně zvedly, stále seženete pěkný pokoj pro dva za přijatelných 1500 Kč za noc. Srovnání cen hotelů si můžete prohlédnout na serveru Booking .

Jak se pohybovat po Miláně?

Lístky na veřejnou dopravu se dají koupit ve stanicích metra, automatech, novinových stáncích a často i v běžných prodejnách označených logem ATM. Základní jízdenka na jízdu metrem nebo 90 minut jízdy v tramvaji stojí 1,50 €, balíček deseti takovýchto jízdenek se dá koupit za 13,80€. K dispozici je zákazníkům také 24 hodinová jízdenka za 4,50€ a 48 hodinová verze za 8,25€.

Milánské metro má tři linky – červenou M1, zelenou M2 a žlutou M3, nedokončené jsou pak ještě linky M4 a M5. Orientace v metru je jednoduchá, vše je barevně značeno a na každé stanici jsou plánky. Milánské metro jezdí zhruba od 6:00 po 24:00.

Tramvaje jsou v Miláně velice rozšířené a často budete využívat jejich služby. Zajímavostí je, že na tramvajových linkách č. 1, 5 a 33 jezdí historické tramvaje z 30. let, které rozhodně stojí za svezení. V tramvajích platí stejné lístky jako v metru. Kromě tramvají se můžete setkat i s autobusy či trolejbusy, ty však jezdí spíše na příměstských linkách. Standardně jezdí autobusy a tramvaje zhruba od 5:00 do 1:00, ale k dispozici jsou i linky 90 a 91, které jezdí i v noci. Aktuální informace o cenách jízdenek i konkrétních spojích naleznete na stránkách ATM.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud máte v plánu navštívit co nejvíc památek skrze veřejnou dopravu, určitě se Vám vyplatí Milano Card. Jedná se o kartu určenou pro turisty, se kterou získáváte neomezenou dopravu, poukázky na službu UBER, slevy do muzeí, galerií, opery, restaurací, mapu města s průvodcem a v neposlední řadě také nárok na lékařskou péči zdarma po dobu platnosti karty. Jednodenní karta vyjde na 6,50€ a třídenní verze na 13€. Kompletní seznam míst, kde můžete uplatnit slevy i další informace o kartě naleznete zde.

Pokud Vás láká návštěva i dalších okolních italských měst jako je Janov, Florencie, Pisa, nebo dokonce i Řím, můžete využít služby společnosti Megabus. Ta ve své nabídce nově nabízí i jízdenky po Itálii, hlavním tahákem je však to, že Megabus uvolňuje část jízdenek za akční ceny, výlet po okolí Vás tak může přijít i na 2€.

Památky, které nesmíte vynechat

Milánský Dóm (Duomo)

Jedna z největších katedrál na světě byla budována více než 500 let, a jsou na ní proto patrné gotické, renesanční i neorenesanční prvky. Katedrála obsahuje několik menších výstav, jejichž vstupy začínají na 2 a končí na 13€.

Zámek Castello Sforzesco

Renesanční zámek vyzdobený samotným Leonardem Da Vincim je pokladnicí architektury i malířství. Vstupné do zámku činí 5€, přičemž děti do 18 let mají vstup zdarma.

Kostel San Lorenzo Maggiore

Tento kostel ze 4. století láká nejen milovníky architektury, nachází se v něm také jedna z nejvýznamnějších sbírek raných římských vykopávek.

Bazilika Sant´Ambroggio

Malebné náměstí Sant´Ambroggio ukrývá jednu z nejstarší milánských budov, tamní bazilika byla postavena již v roce 379.

Klášter Santa Maria delle Grazie

Santa Maria delle Grazie je renesanční klášter, který zřejmě ze všeho nejvíce prospěl slavným obrazem Poslední večeře od Da Vinciho.

EXPO 2015

Zapomenout nesmíme ani na světovou výstavu, která se pro rok 2015 koná v Miláně. Projít si veškeré expozice je záležitostí minimálně na jeden celý den, přesto se však jistě vyplatí tuto atrakci z itineráře nevynechat. Vstupenka na předem určené datum vyjde na 34€.

Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci

Toto muzeum představuje exponáty s vědeckou tématikou i kolekce z vynálezů Leonarda Da Vinciho.