Miami z Vídně za 7290Kč! (cena za letenky tam i zpět)

Miami z Vídně za 7290Kč! (cena za letenky tam i zpět)

Za skvělou cenu 7290Kč lze právě zakoupit letenky z výborně dostupné Vídně do Miami. Není zcela zřejmé, zda jde o chybu v rezervačním systému, či ne, ale pro jistotu bych doporučoval s nákupem ubytování několik dní vyčkat. Je možné, že letenky uznány nebudou, ale platbu vám v tom případě samozřejmě vrátí. Nejlevněji vychází termín 22. – 28. března, ale za menší příplatek lze zvolit i několik jiných termínů (viz. obrázek níže).

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency.

Letenky rezervujte na webu Flug24.at >>

miami

V ceně je příruční a odbavené zavazadlo do 23 kg. Platbu provedte kartou VISA, vyhnete se tak vyšším poplatkům za platbu. Věnujte také zvýšenou pozornost délce přestupů, které ne každému mohou vyhovovat.

Pro vstup do USA potřebujete mít povolení ESTA, které získáte za 14 dolarů zde >>

Pro ubytování doporučuji využít Airbnb.com, 512Kč slevu za registraci získáte zde >> (slevu můžete uplatnit kdykoliv a kdekoliv později).

Miami je moderní město nacházející se v jihovýchodní části Floridy. Vysoké mrakodrapy, interaktivní muzea, nádherné pláže i nedaleký národní park Everglades jsou zárukou toho, že v Miami se nebude nudit žádný cestovatel.

 
Jak se dostat z letiště?
 

Metrorail

Rychle, levně a pohodlně se lze z letiště do města dostat miamským metrem, tzv. Metrorailem. Jízda z letiště Vás přijde na 2,25 $, případně si můžete hned na letišti pořídit Easy Ticket a nahrát si na něj vícedenní jízdné. Metro funguje denně od 5:00 do 00:30 a cesta do centra trvá asi 15 minut.

Autobusové spojení

Vcelku pohodlně se lze z letiště dostat do centra tzv. metrobusy, které se napojují na linky metra. Za 2,25 $ můžete využít linky č. 7, 37, 42, 57, 150, 238 či 297. Jízdenky se dají koupit v příletové hale, či případně u řidiče. Autobusy však nezajíždějí přímo k terminálům, budete se proto muset svést jednu stanici metrem (s letenkou máte jízdu po letišti zdarma) a poté přestoupit.

miami-air

Ubytování v Miami

Cena za ubytování v Miami zásadně souvisí s ročním obdobím. Pokud Vám nebude vadit trávit v Miami jaro či podzim, seženete i velice pěkné pokoje pro dva kolem 50 $ za noc. V létě rostě cena a dvoj až trojnásobek. Nejdražší hotely jsou pochopitelně v blízkosti pláže, zde však zároveň získáváte nejlepší strategickou pozici pro výlety do okolí. Nám se líbí například ubytování v hotelu Ocean Spray přímo na Miami Beach. Kompletní nabídku ubytování se vyplatí porovnat přes internetové srovnávače typu www.booking.com.

Jak se pohybovat po městě?

Metrorail

Nejčastěji používaným prvkem veřejné dopravy je tzv. Metrorail, tedy jakési nadzemní metro. Metrorail má zelenou a oranžovou linku, přičemž většina trasy je stejná, v severní části města však oranžová linka odbočuje na letiště.  Metro je moderní a čisté, zejména pro přepravu mezi atrakcemi na pobřeží je pak zcela ideální. Metro funguje cca od 5:00 do 00:30.

Autobusy

Kromě metra zajišťuje veřejnou dopravu po městě široká síť autobusů. Stěžejní jsou především tzv. metrobusy, které sekundují metro a jezdí ve velice krátkých intervalech. Kromě nich se v Miami setkáte i s express busy, do kterých jsou třeba dražší jízdenky za 2,65 $.

Tri Rail

Pokud plánujete vzdálenější výlety, můžete využít i sítě příměstských vlaků Tri Rail, které spojují Miami s okolními pobřežními městy.

Jízdné

Jednorázová jízdenka do metra i metrobusů stojí 2,25 $, pokud plánujete využívat veřejnou dopravu častěji, vyplatí se Vám zřídit si tzv. Easy Card. Jedná se o plastovou kartičku, kterou za 2 $ koupíte na letišti a dalších stanicích metra. Na kartu lze následně nahrát výhodné 1 denní jízdné za 5,65 $ nebo 7 denní jízdné za 29,25 $.

Jak ušetřit na pobytu?

Miami nabízí pestrou škálu různých zábavních parků, projížděk po mokřadech a podobně, většinou je však třeba počítat se vstupným startujícím na 20 $. Pokud proto chcete navštívit více atrakcí, vyplatí se pořídit se Go Miami Card, se kterou získáte výhodnější vstupné. Nejvíce se vyplatí naplánovat si co nejvíce drahých atrakcí do pár dní a koupit si kartu exklusive s neomezeným vstupem na 1 den (65 $), 2 dny (99 $), 3 dny (132 $) či 5 dní (175 $).

Památky, které nesmíte vynechat

Miami Beach

Miami Beach je čtvrť s městským statusem nacházející se na ostrově východně od samotného Miami. Nalezneme zde zajímavé domy z 30. let a slavný bulvár Ocean Drive.

Bayfront Park

Bayfront Park je palmový háj nacházející se nedaleko Biscayne Boulevard. Nacházejí se zde fontány, významné pomníky i pódia pro hudební vystoupení.

Jungle Island

Jungle Island je známý především jako ptačí rezervace a botanická zahrada. Nalezneme zde zahradu se dvěma tisíci různých tropických rostlin a tisíci vzácnými ptačími druhy i malou ZOO s tygry, aligátory a želvami.

Miami Seaquarium

V Miami se nachází jeden z nejznámějších vodních parků na světě. Nalezneme zde delfíny, žraloky či kosatky, jedná se tedy o ideální cíl pro rodiny s dětmi.

Science Museum

Pokud při výletě po Miami zatoužíte po troše poznání, zamiřte do tamního vědeckého muzea. V Miami Science Museum naleznete interaktivní svírky týkající se fyziky, chemie a biologie, spatřit zde můžete i vzácné dinosauří fosílie.

Everglades National Park

Nedaleko Miami se nachází národní park Everglades, který je jako stvořený pro jednodenní výlet z ruchu velkoměsta. Everglades je proslavený díky svým močálům, ve kterých žijí vzácní krokodýli či aligátoři, které můžete zblízka spatřit z paluby vznášedel, které zde nahrazují klasické motorové čluny.

miami-map

 
 
Program na jeden den

9:00 – 11:00 – prohlídka Miami Seaquarium

11:00 – 11:20 – přesun k Miami Science Museum

11:20 – 13:30 – prohlídka muzea a planetária

13:30 – 13:45 – přesun Metrorailem k Freedom Tower

13:45 – 15:00 – prohlídka centra města a Bayfront Park

15:00 – 15:15 – přesun na Jungle Island

15:15 – 17:30 – prohlídka zahrad na Jungle Island, případně i Miami Children´s Museum

17:30 – 18:00 – přesun na Miami Beach

18:00 – 20:00 – procházka kolem moderní čtvrti Miami Beach