V říjnu jsem využila kombinace levných letenek z Bratislavy do Palmy a levných cen hotelů na konci sezony a podívala jsem se na Mallorku za neuvěřitelné 3 tis. Kč na šest dnů!

 

dsc00337

 

Na Mallorku jsem se vypravila spolu se svou kamarádkou Jitkou. Letenky jsme zakoupily u nízkonákladové letecké společnosti Ryanair (www.ryanair.com). Ubytování jsme si rezervovaly přes server www.booking.com. Obě jsme letěly na Mallorku poprvé, neměly jsme tedy žádnou preferenci, co se týče lokality ubytování. Vybraly jsme tedy ten nejlevnější hotel mezi všemi hotely ležícími kdekoli na Mallorce blízko pobřeží.

 

dsc00332

 

Volba padla na hotel v letovisku Can Picafort, který ležel přímo u pobřeží a měl v daném termínu bezkonkurenčně nejnižší ceny. Hotel byl krásný, s nádherným výhledem na moře, v ceně byla snídaně. Při příjezdu do hotelu se nám záhadu neskutečně nízké ceny podařilo objasnit. Ubytování bylo za velmi výhodnou cenu proto, že jsme byly pro tento rok poslední hosté. Ihned po našem odjezdu se hotel zavíral a sezona skončila!

 

dsc00347

 

Vezmu to ale hezky od začátku. Protože ráda cestuji, snažím se cestovat co nejčastěji a aby mi vystačily finance, snažím se také cestovat levně. Jako prioritní dopravní prostředek na cestování po Mallorce jsme si tedy v rámci úspory nákladů zvolily autostop. Tento způsob cestování preferuji také z toho důvodu, že člověk při něm zažije mnohé nevšední situace, které by ho v bezpečí auta či autobusu nepotkaly.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Na letiště v Palmě jsme dorazily dopoledne a hlavní úkol prvního dne naší cesty bylo dostat se stopem z jižního pobřeží Mallorky na severní pobřeží, kde jsme se měly do večera stihnout ubytovat v hotelu v letovisku Can Picaford. Trasu jsme zvolily podél západního pobřeží ostrova, kde jsme očekávaly krásné přírodní scenerie.

 

300142_289693967717736_100000314062311_1044465_615409834_n

 

Už samotná Palma nás okouzlila, její prohlídku jsme si ale nechaly na poslední den naší cesty.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Když jsme stopovaly na výpadovce směrem na město Soller, připadaly jsme si jako v nějaké exotické destinaci. Všude palmy a v dálce se tyčily obrovské hory.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Město Soller se rozprostírá v údolí obklopeném ze všech stran působivými horami.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Prošly jsme se úzkými historickými uličkami města, poseděly v místní kavárně a obhlédly jsme zajímavé pamětihodnosti Solleru.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Prohlédly jsme si historické vlakové soupravy jezdící do přístavu Port de Soller. Proslulou botanickou zahradu Jardí Bótanic de Sóller jsme obdivovaly pouze přes plot, protože na její prohlídku nám už nezbýval čas. Bylo potřeba jet stopem dál.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Cesta na sever podél západního pobřeží ostrova vedla vysokými horami pohoří Cordillera de Poniente. Naskýtaly se nám výhledy na krásné přírodní scenérie i na vesničky ležící vysoko v horách.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Řidiči očividně svou zemi milovali. Detailně nám při průjezdu popisovali okolí (další výhoda autostopu!) a často nám také z vlastní iniciativy běhen jízdy zastavovali, abychom si mohly udělat pěkné foto.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Další naše zastávka byla u horského jezera Embalse de Cúber.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Neodolaly jsme a celé jezero jsme si pěšky obešly a teprve poté jsme se vrátily na silnici a stopem pokračovaly dále na sever, až do letoviska Alcúdia.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Alcúdii jsme si poctivě celou prošly pěšky.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Podívaly jsme se na divoké pláže za městem.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Prošly jsme si také historické jádro města.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Město obepínají středověké hradby (po nich jsme se samozřejmě prošly), součástí opevnění je farní kostel San Jaime.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pěšky jsme poté pokračovaly do asi tři kilometry vzdáleného města Port d’Alcúdia. U silnice jsme procházely kolem největšího mallorského archeologického naleziště Ciutat de Pollentia. Naleziště stojí na místě, kde kdysi stávalo římské město Pollentia. Z Port d’Alcúdia jsme část cesty pokračovaly pěšky při pobřeží směrem k letovisku Can Picafort.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Když už se blížil večer, stoply jsme si poslední auto tohoto dne a nechaly se hodným řidičem zavést téměř před dveře našeho hotelu (píšu téměř, protože hlavní vstup do hotelu ležel na promenádě autem nepřístupné).

 

318449_289728491047617_100000314062311_1044603_1663631035_n

 

Ráno druhý den naší cesty jsme se vydaly prozkoumat Can Picafort a jeho okolí. Can Picafort je prázdninové turistické letovisko s dlouho čistou písečnou pláží a přístavem. Podél pláže vede promenáda s bary a restauracemi a hotely (jedním z nich byl i náš hotel). V centru města se nachází další restaurace, bary a obchody se suvenýry. Supermarket, čerpací stanici a půjčovnu kol najdete na okraji města. Can Picafort je s ostatními letovisky na Mallorce propojen sítí autobusových linek. Jízdenky zakoupíte při nástupu u řidiče.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Bydlet v hotelu vzdáleném 30 m od moře a nevykoupat se v moři, to bych tedy litovala. Spolu s ostatními odvážlivci jsem se tedy koupala v už poměrně studeném říjnovém moři. Poté jsme se s Jitkou vydaly na průzkum okolí města.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Co bylo dál, se dozvíte v dalším pokračování tohoto cestopisu.

Magdalena S

Mallorka na vlastní pěst – Díl I.
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!