Zajímavá kombinace letenek nám umožní prozkoumat Mallorku i Ibizu v jednom výletu. Celkově na obou ostrovech strávíte 13 dní, kolik z nich na každém, je přitom na vás (cena přeletu zůstává stejná). Mějte ale na paměti, že obsazenost hotelů na Ibize je v plné sezoně enormní a tak se přesvěčte ještě před nákupem letenky, zda seženete cenově přijatelný hotel, nebo kemp. Na Mallorce by tento problém být neměl, nicméně i tak je rozumné si ubytování včas zajistit.

 

Pokud by se vám nocleh sehnat nepodařilo a přes to byste chtěli tento výlet podniknout, zvolte přelet poslední den – odlet je hned druhý den ráno.

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z dobře dostupného Lipska, kam se dostanete nejlépe se společností Flixbus, případně automobilem. Plán cesty naleznete zde >>

 

Letenky zakupte následující:

 

1/ Leipzig – Palma Mall zakupte za 29€ na 14.8. přes stránky Condor.com (nutno ručně vložit údaje)

 

1

 

 

2/ Letenky Palma – Ibiza za zakupte za 49€ zde >> (datum můžete zvolit jiné)

 

 

1

 

3/ Letenky Ibiza – Leipzig zakupte za 49€ na 27.8. přes stránky Condor.com (nutno ručně vložit údaje)

 

 

1

 

 

Pokud chcete cestovat s odbaveným zavazadlem, je nutné k cenám připočítat dohromady 30€ a při nákupu letenek tuto volbu zvolit. Dobře to ale zvažte, cestování s příručním zavazadlem je pohodlnější a praktičtější.

 

Tento tip bych doporučoval spíš mladé aktivní partě lidí, nebo páru, než rodinám s dětmi. Těm bych k návštěvě Mallorky doporučil spíš tuto variantu, nebo pobyt přes CK (dle toho, zda upřednostnují pláž, nebo aktivní poznávání krás ostrova).

 

Odlet z Lipska je brzy ráno, proto na to myslete při svém plánování. Rovněž mějte na paměti, že letenky tvoří jenom část nákladů. Cen potravin není nutno se příliš obávat, s rozumným výběrem v supermarketech utratíte za jídlo to, co doma. Ale větší částku bude představovat ubytování a případné zapůjčení auta (doporučuji vyhnout se na Mallorce půjčovně GoldCar).

 

Mallorka a Ibiza v jedné dovolené za 3486Kč (letenky)
Štítky:    

1 komentář u „Mallorka a Ibiza v jedné dovolené za 3486Kč (letenky)

  • 31.1.2016 (19:49)
    Trvalý odkaz

    Pro zajímavost a budoucí cestovatele: hledám v lednu ubytování na srpen a je to už přebráno. Navíc zajímavé nabídky mizí před očima 🙁

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!