Malaga, letovisko v Andalusii na jihu Španělska, je moje oblíbená destinace. Malagu jsem navštívila již několikrát a rozhodně ne naposledy! Již v květnu zde panují velmi příjemné teploty a od června se první turisté začínají koupat v moři. Sezóna zde končí v září, ale moře je vhodné na koupání až do října.

 

dsc00401

 

 

Doprava do Malagy

Pokud se chystáte do Malagy, tak vězte, že máte několik možností, jak se do letoviska na španělské Costa del Sol dopravit. Nejpohodlnější, ale také nejdražší možností je využít nabídky některé z cestovních kanceláří, které zájezdy do Malagy nabízejí. Dovolenou v Malaze za příznivou cenu můžete zakoupit například na stránkách zajezdy.cz.

 

dsc00400

 

 

Pokud ale chcete ušetřit a ještě k tomu zažít nějaké to dobrodružství, je pro Vás to pravé individuální cestování. Levné letenky do Malagy s odletem z Bratislavy je možné zakoupit u letecké společnosti Ryanair (www.ryanair.com). S leteckou společností Vueling (www.vueling.com) můžete do Malagy levně letět z Prahy či z Vídně. Z Vídně nabízí levné lety do této destinace také nízkonákladová letecká společnosti Airberlin (www.airberlin.com).

 

 

Ubytování v Malaze

Možností ubytování v Malaze a okolí je nepřeberné množství. V sezoně, kdy je město plné turistů, je nutné rezervovat si ubytování dopředu. V říjnu, kdy už hotely nejsou tak plné, se mi vyplatilo vytipovat si dopředu přes www.booking.com několik hotelů ve vybrané destinaci a pak je bez předchozí rezervace přijet obhlédnout a vybrat si z nich ten nejvhodnější. Ceny na místě jsou zpravidla o hodně (někdy až o polovinu!) nižší, než ceny uváděné na Bookingu. V několika hotelech se mi také ubytování podařilo usmlouvat na cenu ještě o mnoho výhodnější, než byla uvedena v hotelovém ceníku.

 

dsc00397

 

Cestujete-li sami a uvítali byste poznat na cestách nové kamarády a známé, zkuste ubytování v hostelu. Ceny jsou výhodnější než u ubytování v hotelech, o pokoj se ale musíte dělit s více lidmi a sociální zařízení je zpravidla společné pro více pokojů. Hostel si můžete zarezervovat například zde: http://www.czech.hostelworld.com/.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Doprava po Malaze a okolí

Pokud máte zájem poznávat i okolí Malagy, je vhodné (ale nikoliv nezbytné) si vypůjčit u některé z místních autopůjčoven auto. Auto si můžete půjčit hned na letišti, další autopůjčovny jsou i v centru města. Auto je vhodné si zarezervovat již dopředu z Česka, abyste si měli možnost v klidu domova podrobně prostudovat podmínky autopůjčoven a vybrat si tu nejvhodnější. Podmínky se půjčovnu od půjčovny, ale i auto od auta, liší. U některých aut například není povolen výjezd do zahraničí (nebo jen s velkým příplatkem), někde se platí příplatek za dalšího řidiče. Některé autopůjčovny vyžadují Mezinárodní řidičský průkaz. Auto si můžete zarezervovat například zde: www.rentalcars.com. Počítejte s tím, že většina autopůjčovna po Vás bude chtít předložit kreditní kartu s dostatečným obnosem peněz. Nestačí tedy debetní karta, která je u nás běžně vydávána k bankovním účtům.

 

dsc00388

 

Po Malaze a okolí se dá ale velmi pohodlně dopravovat i hromadnou dopravou. Malaga je napojena na železniční síť RENFE: http://www.renfe.com. Rychlovlaky se tedy můžete velmi rychle dostat do jiných větších španělských destinací. Osobními vlaky je pak možné navštívit menší destinace v okolí města. Okolní destinace také můžete navštívit autobusy, které vyjíždějí několikrát denně z hlavního autobusového nádraží: http://www.estabus.emtsam.es. Po Malaze se můžete pohybovat autobusy městské hromadné dopravy. Jízdní řády naleznete zde: http://www.emtmalaga.es/emt-classic/home.html.

 

 

Co v Malaze navštívit

 

Většina turistů přijíždí do Malagy za teplem a za mořem.

 

dsc00301

 

Krásné pláže, upravené pro turisty, jsou v centru města. Při jedné z mých cest do Malagy jsem navštívila i pláže v blízkosti letiště (pěšky se dá od letiště na pláž velice rychle přijít), tyto pláže ale rozhodně nedoporučuji. Navštěvují je pouze místní a jsou velmi špinavé a neudržované.

 

dsc00389

 

Romantická je procházka přístavem a promenádou při moři. Pro rodiny s dětmi je Malaga zajímavá i v tom, že na plážích jsou často k vidění dětská hřiště. Prohlídku městem je také možné absolvovat v kočáře taženém koníkem.

 

dsc00398

 

Asi nejznámější pamětihodností Malagy je arabská pevnost La Alcazaba. Pevnost v minulosti tvořila arabský obranný systém Malagy. Z vrcholu hradeb je krásný výhled na město a přístav. V těsné blízkosti Alcazaby se nachází hrad Gibralfaro, který byl vystavěn na místě původní fénické pevnosti.

 

dsc00404

 

Za prohlídku také stojí katedrála Catedral de la Encarnación a kostely, kterých je v Malaze několik (např. kostel Mučedníků, kostel Sv. Jakuba či kostel Sv. Jana Křtitele).

 

dsc00392

 

V Malaze také můžete shlédnout býčí zápasy, které probíhají v Plaza de toros de la Malagueta. Když jsme při své poslední návštěvě Malagy procházela kolem koridy zrovna v době, kdy probíhal tréning toreadorů, zjistila jsem, že je tréning zdarma volně přístupný. Asi se o této skutečnosti mezi návštěvníky města moc neví, protože jsem byla na tribuně sama, jako jediný divák.

 

dsc00394

 

Bylo zajímavé sledovat muže, jak si nacvičují taneční kroky, které pak předvádějí při zápase s býkem. Dále tréning probíhal ve dvojicích, kdy jeden toreador simuloval býka (s trakařem opatřeným rohy) a druhý se snažil býka zranit. Ač jsem sama odpůrcem býčích zápasů, tréning toreadorů byla přece jen hodně nevšední a zajímavá podívaná.

 

 

Magdalena S

 

Malaga na vlastní pěst
Štítky:            

1 komentář u „Malaga na vlastní pěst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!