Madeira na 8 dní za 5290Kč (letenky + pobyt)

Madeira na 8 dní za 5290Kč (letenky + pobyt)

Na ostrov věčného jara bude směřovat náš první tip na levnou dovolenou. Ubytování jsem vybral přímo ve Funcahlu, i tak bych vám ale doporučoval zapůjčit si automobil přes RentalCars a ostrov si projet. Madeira bývá někdy označována jako ráj na zemi a tak není divu, že je mezi našimi čtenáři tolik populární.

Důležité upozornění: Cestovní období je 3. – 10. 12., tou dobou očekávejte teploty kolem 20C a častější přehánky. Tento tip lze tedy vřele doporučit těm, co mají v lásce jarní turistiku. Pokud se chcete jet ohřát někam na pláž, využijte raději některý z dalších tipů, které pro vás budeme připravovat.

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z Mnichova, kam se nejlépe dostanete autobusy Student Agency, které jezdí přímo na/z letiště.

Letenky Mnichov – Funchal – Mnichov zakupte na termín 3. – 10. prosince přes Condor.com

Akční letenky

V ceně je příruční zavazadlo, odbavené je za 20 + 20 € příplatek. Příliš to ale nedoporučuji, do příručního se vám vejde vše skutečně potřebné, budete mobilnější a peníze můžete zainvestovat jinde.

Za rozumější bych považoval netrávit dovolenou na jednom místě, ale zapůjčit si auto přes RentalCars, ostrov si projet a bydlet vždy tam, kde se vám to bude hodit. Záleží ale samozřejmě na cílech každého.

Pokud se rozhodnete pro ubytování ve Funchalu, vybral jsem Residencial Funchal zejména pro poměr cena/kvalita/umístění. Za jednu osobu na týden vychází na necelé 2 tisíce. Pokud chcete zvolit ubytování jinde, vybírat ze všech hotelů na ostrově v tento termín můžete zde >>

A na závěr pár obrázků z ostrova :).

Tropical garden with pond and palace at Funchal,  Madeira island, Portugal
Tropical garden with pond and palace at Funchal, Madeira island, Portugal
Typical old houses on Madeira island
Typical old houses on Madeira island
Traditional rural house in Santana Madeira, Portugal.
Traditional rural house in Santana Madeira, Portugal.