Plánujete trip po USA a už teď si říkáte, že cena za letenky a ubytování je poměrně vysoká a nebudete si moct dovolit ostatní zážitky, které tato země s nekonečnými možnostmi nabízí? Poradíme Vám, jak stáhnout náklady v USA co nejníže, na čem ušetřit, ale zároveň si dobrodružství užít na plné pecky!

 

 

 

 

 

Ubytování – jde to i zadarmo

Ubytování tvoří poměrně velkou část nákladů. Ovšem kdo hledá způsoby, vždy je nakonec najde. V tomto případě například přes službu Couchsurfing. Jak tato služba funguje? Zaregistrujete se na webu skrze e-mail nebo facebook a následně se podíváte, kdo nabízí v lokalitě, kam cestujete ubytování zdarma. Ano, bydlet budete u soukromníků například ve volném pokoji. Ubytování přes Couchsurfing je jedním z nejlepších způsobů, jak poznat místní mentalitu, navíc zdarma!

Další možností, jak ušetřit na ubytování a mít zároveň 2 v 1, je půjčení dodávky, nebo obytného auta. Cenu sice nestáhnete pod 5 $ za den, ale můžete cestovat kam se Vám zachce a máte zároveň střechu nad hlavou. A to se vyplatí. Navíc je benzín v USA o dost levnější, než v Evropě. 

Třetí možností je stanovat. Tedy pokud plánujete spíše americkou přírodu, než velkoměsta. Nám se dokonce podařilo stan koupit v USA a po měsíci ho vrátit do obchodu s odůvodněním, že nám nevyhovuje (když jsme jeli zpět domů). Nestálo nás tak bydlení ani dolar. Ovšem určitě je to i o štěstí, takže tuhle variantu berte s úsměvem :).

 

Doprava po USA

Jak jsme již řekli, nejvýhodnější je buď pronájem auta, nebo můžete využít místní dopravy. Doporučuji sledovat web autobusového přepravce Megabus, kde se čas od času objeví super nabídky jízdenek za 1$. I bez slevové akce jezdí autobusy levně přes celé USA.

 

Jak si půjčit auto zcela zdarma?

Půjčit auto zdarma si můžete v případě, že se jedná o přesun auta z jednoho konce států na druhý, apod. Autopůjčovny totiž stojí nemalé finance přesun aut po zemi, proto jej nabízí již od 1 $. Půjčovny dokonce velmi často nabízí, že Vám proplatí i benzín! Nabídky jsou velmi rychle pryč, proto je třeba takové akce sledovat a případně rychle rezervovat.

 

 

 

 

Kde se najíst?

Pokud chcete ušetřit na jídle co nejvíce, nakupujte v supermarketech jídlo v konzervách. Za jednu plechovku zaplatíte pod dolar a najíte se do sytosti. Levně se také najíte ve fastfoodech, hlavně při happy hours, kdy můžete za pár dolarů sníst co se do Vás vejde (tzv. all you can eat).

 

Kam se podívám zadarmo?

O tom, kam se můžete v americké metropoli NYC podívat zadarmo, jsme se zmínili v tomto článku >>

 

Plaťte platební kartou – ušetříte ještě více

V Americe se dá zaplatit téměř všude bezhotovostně. Pokud budete u různých služeb platit kartou, ušetříte spousta nákladů. Většinou jsou slevy za platbu online kartou od 5-10%.

 

 

Jak lze ušetřit v USA? Rady a tipy.
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!