Rakousko nabízí lyžařům komfortní střediska, moderní vleky a kvalitní služby. Střediska se nachází ve slušné nadmořské výšce, nejvyšší jsou položena skoro ve 3500 m.n.m. Ve střediscích tvoří zahraniční klientelu téměř ¾ lyžařů. Sjezdovky jsou dlouhé, udržované, cena skipassu je vyšší, ale zase jej můžete použít do více středisek. V Alpách je sněhu vždycky dost, proto se Rakousko jeví jako ideální destinace pro plánování dovolené ve velkém předstihu.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

 

Proč lyžovat v Rakousku?

Dobrá dojezdová vzdálenost z České republiky
Nemusíte řešit přepravu lyží letadlem
Kvalitní služby za rozumné ceny
Perfektní sjezdovky a vynikající zážitek z lyžování
Skipass platí pro více lyžařských areálů
Spousta aprés-ski barů a restaurací
Můžete plánovat dovolenou dlouho předem – nedostatek sněhu v Alpách nehrozí

 

 

Kam jet do Rakouska na lyže?

Mezi nepřeberným množstvím areálů si vyberte ty nejvhodnější pro vás. Ne vždy největší znamená nejlepší. V tomto případě jde o úroveň vašeho lyžování a účel, za kterým do Rakouska jedete.

Začátečníci: Rakouské Alpy nabízí perfektní střediska pro začínající lyžaře. Můžete zajet do Wilder Kaiser/Brixentalu, Bregenzerwaldu nebo Montafonu. Lyžování si užijete a na kvalitní sjezdovce se zlepšíte. Pokud lyžovat neumíte vůbec, využijte ski areály po Čechách. Rakousko se řadí do vyšší cenové kategorie a lyžovat se naučíte i doma za zlomek ceny.

Rodiny s dětmi nebo senioři: Pozvolné sjezdovky a skvělý servis nabízí například střediska Wilder Kaiser/Brixental, Serfaus/Fiss/Ladis, Lammertal/Dachstein West, Nassfeld/Hermagor nebo Stubaital. Pro rodiny s dětmi nebo seniory, kteří mají rádi odpočinkovější jízdu, se hodí také lyžování v Itálii. Tamní areály jsou levné a sjezdovky mírné, nejčastěji modré barvy. Itálie nenabízí takový komfort jako Rakousko, ale je výrazně levnější.

Pokročilí lyžaři: Pro zkušené lyžaře je Rakousko ideální pro parádní jízdu na červených nebo černých sjezdovkách. Podívejte se na střediska St. Anton (Arlberg), Kitzbühel, Mayrhofen (Zillertal) nebo Lech. Komfortní lyžařský zážitek pro zkušené lyžaře nabízí Švýcarsko, i když pravda za vyšší ceny.

 

 

 

 

Kolik stojí půjčení lyží na týden v korunách? Sezóna 2016/2017

Komplet= lyže, hůlky, helma, pojištění

Česká republika
Rakousko – St. Anton (Arlberg), Hervis
Rakousko – Lammertal/Dachstein, Intersport

Dětský komplet
1 500
1 890 (70 EUR)
1 350 (50 EUR)

Juniorský komplet
1 600
2 835 (105 EUR)
1 620 (60 EUR)

Komplet pro začátečníky
2 000
4 590 (170 EUR)
3 780 (140 EUR)

Komplet pro pokročilé lyžaře
2 300
6 210 (230 EUR)
4 860 (180 EUR)

Celkem
7 400
15 525
11 610

Poznámka: Pokud vyrazíte na týden s půjčenými lyžemi z České republiky, budete muset připočíst k týdennímu půjčovnému dva dny navíc.

 

 

Jak se dostat do Rakouska?

Ty nejlepší lyžařská střediska leží na jihu země.
St. Anton (Arlberg)  Do střediska dojedete autem přes Německo za 6 hodin. V Německu nejsou zpoplatněny dálnice, v Rakousku ano. Musíte do povinné výbavy auta zařadit výbavu požadovanou v projíždějících státech. Jestliže preferujete veřejnou dopravu, bude vaše cesta trvat o tři hodiny déle. Z Prahy se vydáte autobusem do Mnichova a odtud ze zastávky München Hackerbrücke pojedete vlakem S3 do München Ost, přestoupíte na vlak EC289 ve směru na Innsbruck a pojedete do Wörgl Hbf. Zde přestoupíte na vlak RJ a pojedete až do stanice St. Anton am Arlberg.

Lyžování v Rakousku
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!