Chcete jet na nezapomenutelnou svatební cestu? Zkuste zaletět k protinožcům. Austrálie nebo Nový Zéland vám učarují krásnou romantickou přírodou, moderními městy, písčitými plážemi a místní zvířenou.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

 

Austrálie

V létě, u nás v zimě, v Austrálii dosahují teploty k 35 °C, je zde velké horko a vlny oceánu vybízí surfaře pokořit na prkně nezkrotnou vodu. U pobřeží je počasí nejpříjemnější v lednu a v únoru, kdy teploty přesahují 25 °C. Výheň očekávejte ve vnitrozemí, kde teploty sahají k 40 °C. Ke vstupu do země musíte získat turistické vízum a mít zpáteční letenku.
Můžete si objednat zájezd typu „svatební cesta po Austrálii“ od agentur, které se specializují na podobné typy dovolené. Cena na osobu se pohybuje kolem 80 000 Kč. Pokud pojedete sami, vše si dopředu připravíte, vyjde vás svatební cesta levněji, strávíte v Austrálii delší dobu a podíváte se tam, kam chcete.

 

 

 

 

Cestování po zemi

Zpáteční letenku do Sydney pořídíte za 16 000 Kč, při velkém štěstí. Počítejte spíše s 20 000 Kč. V Austrálii si můžete půjčit auto a cestovat po zemi. Pozor na limity na silnicích a dálnicích. Jsou oproti evropským nebo americkým nízké a daleko se za den nedostanete. Rychlostní limit je stanoven na 110 km/hodinu na dálnici, ve městě na 50 km/hodinu a při nepatrném překročení na vás bude čekat tučná pokuta. Řídit musíte vlevo. Cestovat můžete městkou hromadnou dopravou – autobusem, vlakem nebo letadlem.

 

 

Jak sehnat levně ubytování

Ubytování v Austrálii je hodně drahé. Jak ušetřit? Podívejte se na diskuzní fóra Čechů, kteří bydlí v Austrálii trvale nebo jsou zde na pár let za prací. Často se o zimních měsících vrací domů za rodinou a pronajímají svůj byt nebo pokoj za malou sumu. Můžete levně pobýt v Sydney, Melbourne nebo v Perthu. Možnost levného ubytování poskytuje server Airbnb, ale přeci jen drží tržní ceny s hotely a zkusit si pronajmout pokoj od někoho, kdo na pár týdnů opouští zemi, je výhodnější. Nejlevnější ubytování v hotelových řetězcích vhodných pro svatební cestu sežnete v hostelu nebo motelu. Zamluvit si můžete pokoj pro dva.

 

 

Co si dát k jídlu

K jídlu můžete ochutnat maso z klokana nebo fisch and chips, které přebrali Australané od Britů. Hodně se zde jedí plody moře, ovoce a zelenina. Na kontinentu se pěstují jablka, hrušky, banány, kokosy, mango. Pokud se zde něco nepěstuje, místní dovezou vše potřebné. Lidé zde jedí různé speciality světové kuchyně a jedinou místní zvláštností je pokrm z klokaního masa.

 

 

Co podniknout?

Možností je nespočet. Zkuste romantickou projížďku v autě po silnici Great Ocean Road mezi Adelaide a Melbourne. Po cestě se můžete zastavit v národním parku Port Campbell a prohlédnout si zajímavé skalní útvary. V Cape Otway National Park uvidíte medvídka koalu, který je symbolem Austrálie. Ayersova skála (Uluru) je největší pískovcový monolit na světě. Krásná rudá barva umocněná západem slunce ve vás probudí duši opravdového romantika.
Největší korálový útes na světě najdete ve východní části země. Velký bariérový útes (Great Barrier Reef Marine Park) v délce dvou kilometrů je zapsaný na seznamu UNESCO.
Na dobu pobytu si vyhraďte alespoň 21 dní.

 

 

 

 

Národní parky na Novém Zélandu jsou pro dobrodružné páry

Z Austrálie můžete zaletět na Nový Zéland. Země láká filmaře z celého světa díky nádherné a divoké přírodě. Podívat se můžete na termální prameny, prohlédnout si typické zvíře kiwi, velryby nebo tučňáky. Na Novém Zélandu se podívejte do národního parku Tongariro National Park, do jeskyně ve Waitomu, do termálního parku Wai-o-Tapu. Neprostupný les na Stewart Island, Esmerald Lakes, vrchol sopky Taranaki, zlatý písek na pláži v národním parku Abela Tasmana, jezera Hawea a Wanaka vám zajistí nezapomenutelnou svatební cestu. 

Líbánky v zimě u protinožců
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!