Levný výlet do Paříže na víkend (odlet z Prahy)

Levný výlet do Paříže na víkend (odlet z Prahy)

Dnešní příspěvek bude věnován těm z vás, kdo by si udělali rádi levný výlet do Paříže. V úvahu připadají dvě možnosti – jedna počítá s pobytem so – ne, druhá pá – ne. Pokud jste v Paříži ještě nebyli, doporučuji vzít pobyt na celý víkend. S touto variantou budeme i dále počítat.

Našeho průvodce Paříží si můžete přečíst zde >>

Pokud byste se rozhodli pro 2-denní variantu, kupte letenky Praha – Paříž v období 7. – 8. 11. na EasyJet.com.

Pokud chcete pobyt pá – ne, kupte na stejné stránce letenky Praha – Paříž obbdobí 27. – 29. 11.

Místa odletu, příletu a datumy nutno zadat ručně. Cena je obdobná, zhruba 2000Kč za osobu tam i zpět. Čím více vás poletí, tím budou letenky levnější, protože poplatky platíte pouze jednou.

Velkou výhodou je přistání na letišti Charles de Gaulle. Z něho se dostanete do centra levněji, než pokud byste přistáli v Beauvais, kam lítají levné spoje z Polska.  Nejlevněji se z letiště dostanete autobusovými linkami 350 a 351, které Vás zhruba během hodiny dostanou na zastávku metra Gare de l´Est. Za jízdu se platí třemi lístky Ticket T+, které se v trafice prodávají po 10 kusech za 13,30 €, jízda Vás tedy přijde na 3,99 €.

Tipy jak si užít Paříž za pár korun:

Nekupujte lístky kusově. Kupte bud balíček 10ks, nebo časovou pernamentku (dle toho, jak moc chcete cestovat po městě)

Pokud chcete ještě více ušetřit, tak na každém rohu naleznete elektronické stojany s koly, které můžete vrátit v jiné části města. Pokud kolo odevzdáte do 30 minut, je půjčení zdarma, zapotřebí je jen uhradit vratnou zálohu pomocí platební karty.

Dopřejte si piknik po Eiffelovkou či pod bazilikou Sacré-Coeur. Stravování v restauracích je nepřiměřeně drahé a nákup v supermarketech vám hodně ušetří. Obě místa jsou úžasná s nezapomenutelnou atmosférou. Pokud už si jídlo chcete kupovat, doporučuji všudypřítomné palačinky :).

Na své si přijdou i studenti do 26 let, kteří se taktéž mohou těšit ze vstupů do muzeí zdarma nebo za symbolickou částku. Pro starší návštěvníky se může vyplatit Museum Pass, díky kterému získáte přístup až do 60 památek již za 42 € a přednostní vstup.

Zajímavou volbou jak poznat Paříž je prohlídka s rodilým Pařížanem. V tomto odkazu si můžete domluvit schůzku s dobrovolníkem, který Vás zdarma provede po městě a ukáže Vám to, co sám považuje za nejzajímavější.

Pokud se chcete vyhnout drahé a zdlouhavé prohlídce Eiffelovky, navštivte obchodní dům Printemps, z jehož střechy budete mít zdarma výhled na celou Paříž bez nedočkavých turistů.

K ubytování bych vám doporučoval tento hotel. Jde vyloženě o levnocestovatelské ubytování, nečekejte žádný přepich. Pokoje jsou ale čisté a personál velice ochotný (sám jsem v Paříži v Ibisu bydlel, i když jiném). K metru to pak máte 5-10 minut.

Pokud chcete ušetřit ještě více, zvolte služby Airbnb. Jde o pronájem bytů přímo od vlastníků, což bývá často levnější a navíc poznáte Paříž mnohem důvěrněji. Pokud využijete naší slevu 620Kč na svůj první pobyt, je reálné se dostat na 1400Kč / ubytování pro 2 lidi/ na 2 noci.

Seine in Paris with Eiffel tower in autumn time
Seine in Paris with Eiffel tower in autumn time

Celkové náklady tedy budou:

Letenky cca 4000Kč

Transfér na/z letiště a po městě, řekněme 20 lístků za 700Kč

Ubytování cca 1500Kč

Tedy cca 6200Kč na 2 lidi, 3100Kč na osobu.

Jídlo nezapočítávám, při nakupování ve velkých supermarketech se dá projíst zhruba stejná částka, jako byste si nakupovali jídlo doma.