Levné letenky z Prahy do Londýna za 1098Kč (tam i zpět)

Levné letenky z Prahy do Londýna za 1098Kč (tam i zpět)

Na prodloužený víkend nyní můžete navštívit Londýn za skvělou cenu 1098Kč přímo z Prahy se společností Ryanair. Londýn je nádherné město, které si jistě zamilujete a pokud budete mít chut, můžete navštívit i nedaleké Stonehenge.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Letenky zakupte na Ryanair.com pro termín 9. či 10. října a s návratem v úterý 13. října.

sa

Jak si můžete v náhledu povšimnout, k dispozici jsou dva časy odletů. Stojí tak za zváženou, zda si v sobotu nepřiplatit 250Kč a neletět hned ráno. V úterý bych pak volil večerní odlet, protože cena stejná.

Pokud si nemůžete dovolit volno v práci/škole, můžete nakoupit i letenky na neděli, cena bude vyšší, ale stejně velmi výhodná.

Pro ubytování můžete zvolit dvě cesty. První je použít klasicky Booking, kdy všechny hotely pro datum 10. – 13. října naleznete zde >>

Druhou variantou je využít naší slevy 612Kč a ubytovat se přes Airbnb. Jde o u ubytování u místních, kdy vám pronajmou část, nebo celý byt/dům. Tato varianta krom finanční úspory přináší i lepší poznání místní kultury a dozvíte se od místních i věci, které se z průvodců nedozvíte. Sám tuto možnost velice rád využívám a vřele ji doporučuji.


Jelikož vám tento tip dává v Londýně hodně času, doporučoval bych zvážit i návštěvu Stonehenge, které je od Londýna nedaleko. Cest k tomu je několik.


5987378136_187a0f67ea_z

1/ Organizovaná tour z Londýna

Nejsnažší, nejpohodlnější, ale také dražší varianta.

Hlavní velké společnosti, které tours pořádají jsou:
http://www.evanevanstours.co.uk
http://www.andersontours.co.uk
http://www.premiumtours.co.uk
Ceny se pohybují od 19 Liber za osobu a mnohdy zahrnují i návštěvu Oxfordu, či Bathu. Pokud nechcete nakupovat přes internet, můžete tour zakoupit na místě kdekoliv na informacích.

2/ Autobusem

Ze stanice Victoria Coach Station v centru Londýna do vesnice Amesbury. Cesta trvá necelé 3 hodiny. Z Amesbury do Stonehenge buď pěšky cca 3 km nebo taxikem (cca 10 – 15 liber).

Lístky se dají koupit na stránkách společnosti National Express http://www.nationalexpress.com/home.aspx Čím dříve je zakoupíte, tím budou levnější.

Jde většinou o levnější a flexibilnější variantu (dle toho, kolik stojí zrovna lístky, protože jejich cena se mění).

3/ Další varianta je vlakem, ale ta moc finančně dobře nevychází.

Když muže omrzí Londýn, omrzí ho i život,“ prohlásil kdysi slavný spisovatel Samuel Johnson. Londýn je vskutku jedním z nejkrásnějších měst, které nabízí kulturu, zábavu i poznání, a každý správný cestovatel by ho proto měl alespoň jednou navštívit.

 

Transfer z letiště

Londýn Stansted je letiště vzdálené 40 km od samotného Londýna využívané především nízkonákladovými aerolinkami. Z České republiky sem létá například Ryanair, a to jak z Prahy, tak i z Brna. Pro spojení s centrem Londýna je k dispozici široká síť autobusů, jejichž ceny se pohybují od zhruba 2 do 10£. Samotná jízda pak trvá kolem 75 minut. Aktuální informace o dopravě z letiště naleznete na oficiálních stránkách Stanstedu.

Jak se pohybovat po Londýně?

Doprava v Londýně ve špičce často kolabuje, a nejlepší variantou je tedy londýnské metro tzv. Tube. Toto nejstarší metro na světě Vás rychle a spolehlivě doveze prakticky kamkoliv, jízdenky do metra jsou však poněkud dražší. Co je pro londýnskou dopravu specifické, je také to, že cena se liší podle toho, jestli je zrovna dopravní špička či nikoliv. Londýnské metro má 11 linek a 274 stanic, stanice v blízkosti významných památek poté nesou jejich názvy a pro turisty není těžké je najít. Kromě metra jsou turistům k dispozici i autobusy, které mají zastávky na každém rohu, avšak nejsou stoprocentně spolehlivé a přehledné. Naprosto fantastický soubor map, jízdních řádů a všech dalších možných informací, které turista může potřebovat, naleznete na https://www.tfl.gov.uk/maps. Veškeré soubory si taktéž můžete stáhnout ve formátu PDF a používat v telefonech i během offline režimu.

Nejlevnější jízdné získáte s tzv. Oyster Card, což je karta, kterou za vratnou zálohu 3£ získáte na každé stanici metra. Následovně si kartu můžete nabít na libovolnou částku a poté skrze ni platit jízdné. Jízda autobusem Vás díky Oyster Card vyjde na 1£ místo 1,50£, ceny u metra jsou o něco vyšší.

Další alternativou je Travelcard, což je jakási krátkodobá varianta naší Opencard. Tuto kartu je možné zakoupit na 1,3 nebo 7 dní a cena se odvíjí podle počtu zón, do kterých si kartu koupíte (drtivá většina památek se nachází v zóně 1). Travelcard koupíte na všech stanicích metra, cena za 1 denní kartu do zóny 1-2 začíná na 5,60£.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud Vás láká návštěva divadla, na webu DiscountLondonTheatre.com můžete najít zlevněné vstupné, díky čemuž ušetříte až desítky liber. Ještě levnější variantou je koupě vstupenek na poslední chvíli v den představení.

Nejlepší a také nejlevnější prohlídky Londýnem získáte u společností jako je http://www.newlondon-tours.com. Jedná se o prohlídky vedené dobrovolníky, kteří jsou placeni pouze z případného spropitného, díky čemuž máte jistotu, že průvodci pro Vaši spokojenost udělají vše.

Mnoho atrakcí nabízí vstupné 2 za cenu 1, jejich seznam i vouchery nutné pro udělení slevy najdete na stránkách http://www.daysoutguide.co.uk/offers. Pokud nechcete utrácet na vstupném, můžete navštívit některé z mnoha londýnských muzeí, které mají vstup zdarma. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit British Museum a Natural History Museum. Podobně jsou na tom i mnohé galerie včetně Tate Gallery. Na vstupném do katedrál se dá ušetřit tak, že je navštívíte během bohoslužby, kdy se vstupné neplatí.

Vstupenky do atrakcí kupujte přes internet, často ušetříte i několik liber. Pokud plánujete návštěvu hned několika památek během pár dní, může pro Vás být zajímavou možností London Pass, díky kterému máte vstupné do určitých atrakcí zdarma. London Pass je možné koupit na 1,2,3 nebo 6 dní, přičemž cena za jednodenní London Pass pro dospělého je 39 £.

Památky, které nesmíte vynechat

Tower

Tower je známý jako věznice, avšak jedná se o celý komplex zahrnující královský palác, mincovnu, pokladnici, pevnost, zbrojnici a samozřejmě také onen slavný žalář. Vstupné do Toweru začíná na 20£.

Tower Bridge

Slavný most z Viktoriánské éry nese název po blízkém komplexu Tower. Návštěvníkům je k dispozici prohlídka mostu, která přijde přes internet na 8£.

Buckinghamský palác

Oficiální sídlo britského monarchy je přes léto, které tráví Alžběta II. Ve Skotsku, také často navštěvovanou turistickou atrakcí. Návštěvníci z celého světa obdivují unikátní architekturu a často navštěvují i střídání stráží, které probíhá obden vždy v 11:30.

Westminsterský palác

Nejstarší parlament na světě s dominantní věží často mylně označovanou po svém zvonu jako Big Ben je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Londýně. Vstupné za prohlídku začíná na 17,50£.

Westminsterské opatství

Unikátní budova, ve které jsou již od roku 1066 korunováni britští králové a královny, je místem křtů, svateb i posledního odpočinku mnoha významných britských osobností. Vstupné pro dospělé činí 18£.

Trafalgar Square

Největší londýnské náměstí s dominantním sloupem se sochou admirála Nelsona sledujícího přístav je taktéž sídlem Národní galerie. Jedná se o zřejmě nejznámější „meeting place“ v Londýně.

St Paul´s Cathedral

Katedrála Sv. Pavla byla vybudována po velkém požáru v roce 1666 slavným architektem Sirem Christopherem Wrenem. Vstup do budovy s charakteristickou kupolí vyjde na 15£.

Britské muzeum

Britské muzeum je jedno z nejznámějších muzeí světa. Obdivovat zde můžete například pozůstatky egyptských faraonů nebo známou Rosettskou desku.

Co vše se dá stihnout za jeden den?

Prohlídku začneme ráno u Westminsterského paláce, ke kterému se dá nejrychleji dostat ze stanice metra Westminster. Nabízí se rychlá prohlídka budovy parlamentu i nedalekého Westminsterského opatství. Od opatství je to jen nedaleko do Buckinghamského paláce, kde akorát stihneme střídání stráží v půl dvanácté. Od sídla královny se vydáme východně skrze St. James Park, kde se to hemží stánky s typickými Fish and Chips až k Trafalgar Square. Z Trafalgaru se metrem přesuneme k St. Paul´s Cathedral nacházející se na stejnojmenné stanici. Prohlídku ukončíme prohlídkou nedalekého Toweru a následnou návštěvou nad Temží třpytícího se Tower Bridge.

Tipy na závěr

  • Letenky kupujte zhruba 2 měsíce před odletem, jelikož v tu dobu jsou nejlevnější
  • Vstupenky do památek kupujte přes internet, ušetříte čas, a někdy i peníze
  • Využívejte aplikace pro chytré telefony
  • Navštivte Oxford Street a porozhlídněte se po levném oblečení