Poslední den můžete využít akční letenky z Prahy na Srí Lanku a zpět za 9612Kč. I když už jsem o této slevě informoval, určitě stojí za připomenutí. Sám totiž ted na Srí Lance jsem a je skutečně nádherná. I když je součástí tipu hotel v Tangalle, vřele doporučuji si Srí Lanku místní dopravou projet. Dá vám to nezapomenutelné zážitky, které jen z hotelu na pláži nezískáte a je to i poměrně laciné (za ubytování, dopravu, stravu a vstupy dáme cca 500Kč/os./den). Tangallu jsem vybral, protože nabízí krásné pláže, rozumnou míru turismu a lepší ceny. Ted jsme v Mirisse a ta už je turistická až příliš. Celou dovolenou si ale můžete samozřejmě upravit dle svých preferencí a využít jen levné letenky.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky zakupte přímo na webu FlyDubai.com. Termínů je více, já pro názornost vybral 5. – 24. listopad za 9612Kč. Před finálním zaplacením si zkontrolujte částku, kterou platíte. Jejich web často zlobí a je to třeba hlídat, aby vám tam nenaskočila vyšší cena. Doporučoval bych vám zvolit variantu s delším přestupem v Dubaji. Dubaj totiž za jednodenní návštěvu jistě stojí a vaše tělo vám poděkuje  (je lepší si trasu rozdělit na dvě kvůli časovému posunu i zdřevěnělosti nohou). Pokud nemáte kartu Visa, budete za vystavení letenek platit další poplatek. Tomu se vyhněte tak, že si letenky zarezervujete přes net a vyzvednete v Praze. I já to tak vyřešil, není v tom žádný problém. S nákupem neotálejte, akce platí poslední den.

 

Dražší, ale pohodlnější alternativou je nákup přes Pelikán zde >>

 

 

srí lanka

 

 

V ceně máte 7kg příručního zavazadla a 20kg odbaveného.

 

Co se ubytování týká, vřele doporučuji si Srí Lanku projet. My jsme zvolili variantu cesty „na vlastní pěst“, kdy cestujeme veřejnou dopravou, která je až neuvěřitelně levná (dnes jsme jeli cca 80Km za 9Kč). Odpovídá tomu ale i kvalita, kdy často nevíte, kde končí vaše tělo a začíná soused :). Rovněž se vám snadno stane, že jste ve vlaku jediný bílý, což je vskutku zajímavý pocit. Zvlášt na severu, kde je turistů málo a třeba nám se stalo, že jsme několik dní žádného nepotkali. Toto cestování není pro každého, nám se to moc líbí, protože máme rádi zemi takovou jaká je, ne v co ji proměnil turismus. Ale na pohodlí můžete zapomenout. Doporučil bych to lidem co si s pohodlím moc hlavu nelámou, jen tak je něco nerozhodí a naturální zážitky jsou pro ně víc, jak turistická „vyžehlenost“. Nedoporučoval bych to lidem starším, zcela bez jazykových schopností, nebo s menšími dětmi. Dá se to jistě zvládnout pokud máte dostatek odhodlání, ale nemohu to obecně doporučit. Skvěle vám může pomoci tento cestopis od Mirase nebo tento od naší čtenářky.

 

Hotely bereme bud přes Booking nebo na místě. Obojí se vyplatí více večer, kdy ceny neobsazených kapacit klesají. Guesthousů je všude plno, nemusíte se bát, že byste neměli kde spát. Doporučuji sledovat hodnocení a nesoustředit se jen na nízkou cenu.

 

 

Druhou variantou je najmout si řidiče, který vás bude vozit po ostrově a vždy někde přespíte. Co jsem slyšel, ceny začínají na 50 dolarech denně, ale nemám osobní zkušenost.

 

 

Třetí variantou, vhodnou zejména pro neanglicky mluvící, je využití srilanka-levne.cz, kde češka organizuje expedice po Srí Lance, spojené s dny odpočinku na pláži. Poměrně ideální pro rodiny s dětmi. Je s nimi dobrá domluva a pokud by se sešlo více zájemců na určitý datum, paní by pravěpodobně zařídila expedici čistě pro ně.

 

 

Čtvrtou variantou, kterou bych příliš nedoporučoval, ale zájemce si určitě najde, je přiletět do Colomba a zvolit čistě „plážovou oblast“. Tou je především jih ostrova, nabízející ty nejkrásnější pláže. Musím říct, že jak mě pláže příliš nelákají, tak ty na Srí Lance jsou nádherné. Opravdu tu naleznete to, co znáte z plakátů. Zde je např. pláž v Tangalle (focenou mnou na kompakt, omluvte tedy kvalitu).

 

GuestHouse na 19 dní vás přitom přijde jen na 6550Kč/2 osoby, tedy 3250Kč na osobu za celý pobyt. Rezervovat ho můžete zde >> (dubu pobytu si  upravte dle svých potřeb a možností). Pokud byste jeli do konce března přes tuto oblast, určitě navštivte tento Guesthouse, vlastní ho čech mající se Srí Lankou a  cestováním vůbec bohaté zkušenosti. Strávili jsme tam dva skvělé dny.

 

sri lanka2

 

 

Pro pokročilejší cestovatele se nabízí i možnost „odskočit“ si na Maledivy, zpáteční letenky ze Srí Lanky na Maledivy seženete za cca 4 tisíce.

 

Srí Lanka z Prahy na 19 dní za 12900Kč (letenky + hotel u pláže)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!