Pokud zvažujete program přes vánoční svátky a více než moře vás lákají hory, mohly by vás zaujmout levné letenky do Osla. Zdejší příroda je skutečně překrásná a Norové jsou až neuvěřitelně vstřícní, pozitivní a přátelští lidé. Velkou nevýhodou je bohužel fakt, že Norsko je i velice drahá země. Proto před nákupem letenek dočtěte článek do konce, spočítejte si náklady a až poté si letenky zakupte. Ono se to levně dá, ale je třeba k tomu přistupovat s rozmyslem a nekupovat to hned jen proto, že jsou letenky levné ;). O Vánocích v Norsku pojednává např. tento blog.

 
1223upload 00001222

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z výborně dostupné Wroclavi, kam se nejlépe dostanete autobusy SimpleExpress (ceny z Prahy začínají na 3€). Průvodce Wroclaví a jak se dostat na letiště naleznete zde >>. Neberte Wroclav jako nevýhodu, odlet z Polska vám umožní nakoupit potraviny výhodněji jak u nás (vz níže).

 

Letenky zakupujte přímo na webu dopravce Ryanair.com (návod naleznete zde). Zde pro názornost uvádím dobu mezi svátky, ale za menší příplatek je možný i Silvestr.

 

 

Akce

 

 

Jak už jsem zmínil v úvodu, velkým problémem jsou ceny v Norsku, které jsou nasazené opravdu hodně vysoko. At už se týká dopravy, ubytování, či jídla. Jediné co je cenově přijatelné jsou sýry a i jako jejich milovník musím říct, že je po několika dnech už nebudete chtít ani vidět :).

 

K nakoupení zásob tak využijte Wroclaw. Ceny jsou tam níže než u nás a v porovnání s Norskem jsou o čtvrtinu levnější (samozřejmě jak u čeho, ale bráno průměrem).  Ideální je na tuto cestu vyrazit ve 4-6 lidech, kdy se dohromady složíte na jedno, či dvě odbavená zavazadla (více by bylo myslím zbytečné). Za potraviny tak utratíte cca to samé, co byste utratili i doma.

 

Tento počet lidí bude ideální i při hledání vhodného ubytování.  Hotely jsou nepřiměřeně drahé a poměrně i nudné. Srub u jezera, v obklopení přírodou bude mnohem lepší volbou a budete-li mít štěstí, zahlédnete i polární záři (čím více na severu Norska se ubytujete, tím bude pravděpodobnější). Navíc ve více lidech toto ubytování vyjde výrazně levněji.  Např. za tenhle domek pro 7 lidí zaplatíte v 6 jen 2000Kč/os/6 dní.

 

6598

 

 

Vybírat ze všech možností můžete zde >>

Nezapomente uplatnit kupon na slevu 511Kč >>

 

Ted, když jsme vyřešili problém s drahým jídlem i ubytováním, nám zbývá poměrně důležitá věc a tou je, jak se levně do chatky dostat :). K tomu využijte naší aplikaci mapy.levnocestovani.cz. Do bodu „odkud“ vložte „Moss Airport Rygge (RYG), Terminalveien 100, 1580 Rygge, Norsko“ (to je adresa letiště, kam přiletíte), do adresy kam pak polohu chaty. Následně se vám objeví jak přesná trasa, tak orientační ceny a možnosti dopravy.

 

Je dost dobře možné, že vás autobus či vlak doveze jen blízkého města, pak nezbývá, než kontaktovat hostitele a poprosit ho, zda pro vás může zajet (ještě před nákupem). Osobně si nemyslím, že by to byl problém, mnozí to i uvádí přímo na stránkách své chatky. Norové jsou skutečně velmi ochotní a pomáhají vám, i když nechcete :).

 

Celkově se tak lze vejít (počítány náklady na osobu):

507Kč letenka + 100Kč složení se na odbavené zavazadlo

Jídlo dle spotřeby, jelikož budete nakupovat v Polsku, možná utratíte i méně, než doma

2000Kč za pronájem chatky

1000 – 3000Kč za dopravu na místě. Záleží jak daleko chata od letiště bude.

 

 

 

 

Letenky do Norska za 507Kč vč. vánočních svátků (cena za obě letenky)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!