Výhodných letenek od Ryanairu můžete využít ke krátké návštěvě Londýna z Brna. Cena 568Kč je za zpáteční letenku, tedy let tam i zpět a zahrnuje veškeré poplatky. Letenky jsou na termín z pátek – sobota, ale za menší příplatek je možné nakoupit i letenky pátek – neděle.

 

<

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Před zakoupením letenky doporučuji projít i možnosti ubytování a spočítání všech nákladů. Ubytování v Londýně totiž patří k finančně náročnějším a tak je to třeba vzít v potaz.

 

Letenky Brno – Londýn – Brno zarezervujte na Ryanair.com pro datum 29. – 30. ledna za 568Kč.

 

 

 

V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20cm.

 

Ohledně ubytování, všechny hotely na tento datum, naleznete zde >>

 

Ušetřit můžete tím, že poletíte ve skupině 4 lidí. Pak lze vybrat např. hotel Duke of Fife a za osobu dáte cca 450Kč.

 

Londýn ubytování

 

Druhou variantou, jak ušetřit, je využít slevu 494Kč a zajistit si ubytování přes Airbnb.

 

Transfer z letiště

 

Londýn Stansted je letiště vzdálené 40 km od samotného Londýna využívané především nízkonákladovými aerolinkami. Z České republiky sem létá například Ryanair, a to jak z Prahy, tak i z Brna. Pro spojení s centrem Londýna je k dispozici široká síť autobusů (včetně výše zmíněného EasyBus), jejichž ceny se pohybují od zhruba 2 do 10£. Samotná jízda pak trvá kolem 75 minut. Aktuální informace o dopravě z letiště naleznete na oficiálních stránkách Stanstedu.

 

 

Ubytování v Londýně

Co se týče ubytování, patří Londýn mezi nejdražší destinace v Evropě. Mimo sezonu seženete noc v dvojlůžkovém pokoji nejlevněji za 1500 Kč, v sezoně se pak pod hranici 2000 Kč dostanete jen stěží. Za opravdu hezký pokoj s vlastní koupelnou si pak budete muset připlatit zhruba další tisíc korun na noc.

Levnější, ale mnohem méně příjemnou alternativou mohou být studentské ubytovny, které jsou nejen studentům k dispozici již od zhruba 500 Kč za osobu na noc. Během různých akcí v Londýně se mohou ceny vyšplhat až na dvojnásobek běžné hodnoty, snažte se tak naplánovat pobyt mimo akce jako je Wimbledon, finále FA Cupu a podobně. Nejlepší srovnání cen hotelů nabízí server Booking .

Jak se pohybovat po Londýně?

Doprava v Londýně ve špičce často kolabuje, a nejlepší variantou je tedy londýnské metro tzv. Tube. Toto nejstarší metro na světě Vás rychle a spolehlivě doveze prakticky kamkoliv, jízdenky do metra jsou však poněkud dražší. Co je pro londýnskou dopravu specifické, je také to, že cena se liší podle toho, jestli je zrovna dopravní špička či nikoliv. Londýnské metro má 11 linek a 274 stanic, stanice v blízkosti významných památek poté nesou jejich názvy a pro turisty není těžké je najít. Kromě metra jsou turistům k dispozici i autobusy, které mají zastávky na každém rohu, avšak nejsou stoprocentně spolehlivé a přehledné. Naprosto fantastický soubor map, jízdních řádů a všech dalších možných informací, které turista může potřebovat, naleznete na https://www.tfl.gov.uk/maps. Veškeré soubory si taktéž můžete stáhnout ve formátu PDF a používat v telefonech i během offline režimu.

Nejlevnější jízdné získáte s tzv. Oyster Card, což je karta, kterou za vratnou zálohu 3£ získáte na každé stanici metra. Následovně si kartu můžete nabít na libovolnou částku a poté skrze ni platit jízdné. Jízda autobusem Vás díky Oyster Card vyjde na 1£ místo 1,50£, ceny u metra jsou o něco vyšší.

Další alternativou je Travelcard, což je jakási krátkodobá varianta naší Opencard. Tuto kartu je možné zakoupit na 1,3 nebo 7 dní a cena se odvíjí podle počtu zón, do kterých si kartu koupíte (drtivá většina památek se nachází v zóně 1). Travelcard koupíte na všech stanicích metra, cena za 1 denní kartu do zóny 1-2 začíná na 5,60£.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud Vás láká návštěva divadla, na webu DiscountLondonTheatre.com můžete najít zlevněné vstupné, díky čemuž ušetříte až desítky liber. Ještě levnější variantou je koupě vstupenek na poslední chvíli v den představení.

Nejlepší a také nejlevnější prohlídky Londýnem získáte u společností jako je http://www.newlondon-tours.com. Jedná se o prohlídky vedené dobrovolníky, kteří jsou placeni pouze z případného spropitného, díky čemuž máte jistotu, že průvodci pro Vaši spokojenost udělají vše.

Mnoho atrakcí nabízí vstupné 2 za cenu 1, jejich seznam i vouchery nutné pro udělení slevy najdete na stránkách http://www.daysoutguide.co.uk/offers. Pokud nechcete utrácet na vstupném, můžete navštívit některé z mnoha londýnských muzeí, které mají vstup zdarma. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit British Museum a Natural History Museum. Podobně jsou na tom i mnohé galerie včetně Tate Gallery. Na vstupném do katedrál se dá ušetřit tak, že je navštívíte během bohoslužby, kdy se vstupné neplatí.

Vstupenky do atrakcí kupujte přes internet, často ušetříte i několik liber. Pokud plánujete návštěvu hned několika památek během pár dní, může pro Vás být zajímavou možností London Pass, díky kterému máte vstupné do určitých atrakcí zdarma. London Pass je možné koupit na 1,2,3 nebo 6 dní, přičemž cena za jednodenní London Pass pro dospělého je 39 £.

Památky, které nesmíte vynechat

Tower

Tower je známý jako věznice, avšak jedná se o celý komplex zahrnující královský palác, mincovnu, pokladnici, pevnost, zbrojnici a samozřejmě také onen slavný žalář. Vstupné do Toweru začíná na 20£.

Tower Bridge

Slavný most z Viktoriánské éry nese název po blízkém komplexu Tower. Návštěvníkům je k dispozici prohlídka mostu, která přijde přes internet na 8£.

Buckinghamský palác

Oficiální sídlo britského monarchy je přes léto, které tráví Alžběta II. Ve Skotsku, také často navštěvovanou turistickou atrakcí. Návštěvníci z celého světa obdivují unikátní architekturu a často navštěvují i střídání stráží, které probíhá obden vždy v 11:30.

Westminsterský palác

Nejstarší parlament na světě s dominantní věží často mylně označovanou po svém zvonu jako Big Ben je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Londýně. Vstupné za prohlídku začíná na 17,50£.

Westminsterské opatství

Unikátní budova, ve které jsou již od roku 1066 korunováni britští králové a královny, je místem křtů, svateb i posledního odpočinku mnoha významných britských osobností. Vstupné pro dospělé činí 18£.

Trafalgar Square

Největší londýnské náměstí s dominantním sloupem se sochou admirála Nelsona sledujícího přístav je taktéž sídlem Národní galerie. Jedná se o zřejmě nejznámější „meeting place“ v Londýně.

St Paul´s Cathedral

Katedrála Sv. Pavla byla vybudována po velkém požáru v roce 1666 slavným architektem Sirem Christopherem Wrenem. Vstup do budovy s charakteristickou kupolí vyjde na 15£.

Britské muzeum

Britské muzeum je jedno z nejznámějších muzeí světa. Obdivovat zde můžete například pozůstatky egyptských faraonů nebo známou Rosettskou desku.

Co vše se dá stihnout za jeden den?

Prohlídku začneme ráno u Westminsterského paláce, ke kterému se dá nejrychleji dostat ze stanice metra Westminster. Nabízí se rychlá prohlídka budovy parlamentu i nedalekého Westminsterského opatství. Od opatství je to jen nedaleko do Buckinghamského paláce, kde akorát stihneme střídání stráží v půl dvanácté. Od sídla královny se vydáme východně skrze St. James Park, kde se to hemží stánky s typickými Fish and Chips až k Trafalgar Square. Z Trafalgaru se metrem přesuneme k St. Paul´s Cathedral nacházející se na stejnojmenné stanici. Prohlídku ukončíme prohlídkou nedalekého Toweru a následnou návštěvou nad Temží třpytícího se Tower Bridge.

 

 

 

Letenky do Londýna na víkend za 568Kč (konečná cena za obě letenky)
Štítky:    

4 komentáře u „Letenky do Londýna na víkend za 568Kč (konečná cena za obě letenky)

 • 27.12.2015 (17:42)
  Trvalý odkaz

  Jízda autobusem Vás díky Oyster Card vyjde na 1£ místo 1,50£, ceny u metra jsou o něco vyšší.

  To je blbost cena je porad stejna ikdzy se plati oyster nebo bezkontakntni kartou a to £1,50

  Reagovat
 • 2.1.2016 (2:36)
  Trvalý odkaz

  Chtěla bych letět s kamarádkou od patku do neděle do Londýna mužů poprosit více Inda Děkuji se z usti

  Reagovat
  • 4.1.2016 (11:57)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, předpokládám, že jde o překlep o potřebujete více infa a ne Inda :). Musíte být ale konkrétnější, co vám krom vypsaného v článku chybí.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!