Na Kypr, konkrétně do Larnaky, nás dovede náš první dnešní tip na levnocestování. Jde o velmi zajímavý ostrov, který doporučuji si projet místní dopravou alespon do nepříliš vzdálené Nikosie (krom toho, že se na ulici jezdí vlevo, tak místní na dopravní předpisy moc nehledí). Ubytování na Kypru jsem zvolil kvalitní přímo u pláže nedaleko místa, kde jsme byli ubytováni přesně před rokem. Výhodou tohoto tipu je i to, že při koupi letenky získáte Wizz členství, které vám umožní např. návštěvu Londýna za pár stovek.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupných Katovic. Jak se do nich dostat a průvodce městem, naleznete zde >>

 

Nákup letenek provedte přímo na webu dopravce Wizzair a to na datum 3. – 10. června. Společně s nákupem si zakupte i členství Wizz, vyděláte na tom už při tomto letu, k ničemu vás nezavazuje a jeho platnost bude ještě rok. Pak automaticky expiruje. Nebojte se toho, sám jsem ho taky měl :).

 

 

Letenky na Kypr
Letenky na Kypr

 

 

Po zakoupení členství vás obě letenky vyjdou na 3381Kč, tedy cca 1890Kč/osobu za let tam i zpět. Velkou nevýhodou Wizzairu je to, že v základní ceně máte pouze příruční zavazadlo do rozměru 42x32x25cm. To je dost málo. Jednou variantou je to neřešit, vzít klasický batoh, co nejvíce věcí dát z něj na sebe a risknout to (tu volím já, protože nechci mít speciální batoh kvůli jedné aerolince). Druhá si přikoupit zavazadlo větší. Moje zkušenost je, že to řeší u kufrů, nebo batohů, co jsou dost narvané. U poloprázdného batohu, byť většího, to zatím vždy prošlo a ani jsem neviděl, že by s tím byl problém. Ale je to o štěstí.

 

Všechny hotely v Larnace v tento datum, naleznete zde >>

 

Já pro názornost vybral Rebioz Hotel za 5675Kč/pobyt/2 osoby, tedy cca 2800Kč/osobu/pobyt. Je dobře hodnocen a má skvělou polohu hned u pláže, autobusových zastávek, obchod a restaurací. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Ubytování na Kypru
Ubytování na Kypru

 

 

 

Kypr na 8 dní za 4480Kč! (letenky + hotel na pláži)
Štítky:    

2 komentáře u „Kypr na 8 dní za 4480Kč! (letenky + hotel na pláži)

 • 15.5.2016 (10:37)
  Trvalý odkaz

  Ubytováni v Larnace nedoporučuji…daleko lepší pláže jsou východně od Larmaky…Ayia Napa nebo Protaras jsou takovým Karibikem Kypru a je toho tam celkově víc co delat (ses Caves, lunapark, atd.) Navíc jsou celkem dostupné Intercity busem, za ktery zaplatíte max. 5€ os./cesta, i levněji..

  Reagovat
  • 15.5.2016 (12:45)
   Trvalý odkaz

   Díky za doplnění. Tyhle pláže sem nevyzkoušel, z Larnacy jsme odlétali na závěr naší cesty po Kypru a strávil jsem tam jen jednu noc. A přišlo mi to tam fajn :). Ale srovnání nemám, takže díky za tip.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!