Srí Lanka je ostrov plný krásné panenské přírody, čajových plantáží, olemovaný písečným pobřežím se spoustou kokosových palem. Je to také jedna s destinací, která je turisty z celého světa vyhledávána čím dál tím častěji. Letecké společnosti, které sem létají dávají poměrně pravidelně akční ceny letenek. Když si potom sečtete všechny náklady na cestu a pobyt, Vaše vysněná dovolená už nemusí být pouze v hlavě, můžete ji zažít!

 

 

<

 

 

Kde kupovat letenky?

Letenky můžete nakoupit v akcích, nebo v tomto vyhledávači levných letenek.

 

Odlety z Prahy

Z Prahy do Colomba létají denně letadla společnosti Emirates. Odlet bývá v 16:00 a přílet na Srí Lanku v 8.30. Návrat do Prahy potom ve 14:00. Ceny Emirates začínají na 15.000,- a jsou s přestupem v Dubaji.

 

Z Prahy také můžete zkombinovat let od ČSA a Etihad, kdy budete přestupovat v Abú Dhabí. Cena letenek se pohybuje kolem 15.000,- Kč. Není ale výjimkou, že je seženete i okolo 12.000,- Kč. Výhodou cesty s těmito společnostmi je krátká čekací doba na přestupu. Naopak nevýhodou je to, že létají jen 2x do týdne a rozhodně také komfort v letadle, který mají Emirates o třídu vyšší.

 

Na Srí Lanku se z Prahy podíváte také s Turkish airlines. Přestupovat budete v Istanbulu.

 

Z Prahy můžete letět také se společností Fly Dubai. Ceny jsou různé, ale seženete je již od cca 10.500,- Kč. Berte ovšem v úvahu, že tato aerolinka je nízkonákladová, tudíž od přestupu v Dubaji poletíte bez občerstvení. Tato společnost létá i z Prahy. K ceně letenek také vždy připočítejte 3% za platbu kartou.

Možností odletů z Prahy je více, záleží na tom, zda si uděláte mezizastávku v některém městě třeba i na den, dva, apod. Potom lze sehnat letenky při troše štěstí opravdu levně.

 

 

 

 

 

Odlet z Vídně

Dobré spojení se Srí Lankou nabízí také Vídeň. Do Vídně se dostanete poměrně rychle autem, nebo třeba autobusem Student Agency již od 380,- Kč. Ceny letenek bývají nižší, než u těch z Prahy. Výhodou je i malá čekací doba při přestupu. Lety nabízí například Qatar Airways, která je opravdu velmi kvalitní a cesta pro Vás bude příjemná. Další společností je Royal Jordanian.

 

Odlet z Bratislavy

Z Bratislavy můžete letět se společností Fly Dubai. Ceny jsou různé, ale seženete je již od 12.000,- Kč. Berte ovšem v úvahu, že tato aerolinka je nízkonákladová, tudíž od přestupu v Dubaji poletíte bez občerstvení. K ceně letenek také vždy připočítejte 3% za platbu kartou.

 

Další možnosti

Odletět můžete výhodně také z Frankfurtu, Milána, nebo Mnichova. Jedná se o navazující lety ČSA. Z Londýna se na Srí Lanku dostanete se Srílankan airlines.

 

 

Které letecké společnosti Vás dostanou levně na Srí Lanku?
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!