Kréta z/do Prahy na 12 dní za 5300Kč (letenky + pobyt)

Kréta z/do Prahy na 12 dní za 5300Kč (letenky + pobyt)

Dnešní tip na levnou dovolenou na Krétě vám osobně velmi závidím, kdybych si to mohl kvůli práci dovolit, letěl bych hned i když už jsem tam několikrát byl :). Kréta je nádherný ostrov, který si jistě zamilujete a 12 dní na něm plně využijete. I když je součástí dovolené hotel, vřele bych doporučoval půjčit auto, motorku, čtyřkolku, nebo alespoň kola a ostrov si projet. Pokud celou dovolenou prožijete v okolí hotelu, přijdete o úžasnou přírodu, krásné pláže i zajímavé památky.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Praha – Kréta (Chania) – Praha zakoupíte v termínu 19. – 30.9. na této stránce >>

Jde o charterový let, tedy o letenku, kterou prodává cestovní kancelář, když se ji nepovede prodat všechny místa v letadle pro své klienty. V ceně je tedy odbavené zavazadlo do 15kg a veškeré služby, jako byste letěli přes cestovní kancelář.

Levné letenky na Krétu

Všechny hotely na ostrově, srovnané dle ceny za dvě osoby, naleznete zde >>

Pokud si nezapůjčíte žádný dopravní prostředek a budete využívat zdejší sít autobusové dopravy (která je mimochodem velice kvalitní co do počtu linek, tak vozovým parkem), poslouží vám naše stránka mapy.levnocestovani.cz Stačí zadat odkud kam chcete a vyjede vám jízdní řád i ceny za dopravu. Jízdní řády neberte jako u nás, když přijede autobus včas, tak je to pravděpodobně ten, co měl jet před 20 minutama :).  Stejně tak je rozumné na řidiče mávnout, aby vám vůbec zastavil (neplatí všude, ale lepší je mávnout zbytečně, než smutně koukat za ujíždějícím vozem).

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. I přes to, že zde již začíná podzim, bude mít sluníčko na Krétě pořád hodně sílu a není rozumné to podcenovat.

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě hodně zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :D.

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

Na Krétě plyne čas jinak, místní mají na všechno dostatek času, nestresují se a většina života se odehrává do pozdních nočních hodin.