Kréta a Athény v jedné dovolené v srpnu za 2773Kč

Kréta a Athény v jedné dovolené v srpnu za 2773Kč

Pro milovníky rozmanitých dovolených jsem připravil výhodu sestavu letenek, která nám umožní strávit 10 dní na Krétě a při cestě zpět mít ještě celý den na prohlídku Athén – což pokud patříte k běžným turistům, myslím úplně dostačuje. Srpen jsem pak zvolil proto, že hodně čtenářů potřebuje znát svoji dovolenou více dopředu.

Pokud patříte k lidem, kteří nemají s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod. Snad vám pomůže překonat zbytečné obavy, které mnozí mají :).

Náš výlet započne 24.8., kdy se přesuneme do Wroclavi, kam se dostanete nejlépe se společností SimpleExpress, případně automobilem. Plán cesty naleznete zde >> Pokud jste ji ještě nenavštívili a máte čas, jel bych klidně o den dřív a vyhradil si na její prohlídku čas. Mnoho lidí zbytečně nad Polskem „ohrnuje nos“, ale mě osobně se Wroclaw moc líbí. Také bych doporučoval ve Wroclawi nakoupit nějaké jídlo na cestu – Kréta drahá není, ale polským cenám se nevyrovná. Pověstem o kvalitě polského jídla nevěřte, respektive je to stejné jako u nás – co si nakoupíte, to máte. Sám si dávám na tom co jím hodně záležet a výběr jako v Polsku, bych zde uvítal.

Wroclaw

Cena lístku na letiště je zhruba 25Kč, pokud si nechcete rozměnovat na Zlotý, můžete lístek zaplatit v autobuse kartou.

Letenku z Wroclavi na Krétu zakupte na Ryanair.com, pro datum 24.8. za cca 1150Kč. Odlet je v 16:40.

Wroclaw to Kréta

Po příletu na Krétu, bych doporučoval zapůjčit auto přes Rentalcars. Uvědomuji si, že je to poměrně velký nápor na rozpočet, ale umožní vám to Krétu prozkoumat tak, jak ji bez auta jen stěží poznáte. Pokud se ale rozhodnete Krétu poznat pomocí místní linkové dopravy, můžete využít mapy.levnocestovani.cz. Krom spojů vidíte i ceny za jednotlivé jízdy.

Další program na Krétě je už čistě na vás, pro někoho je relax procestovat ostrov, pro jiného pláž. Ubytování volte přes Booking vždy v lokalitě, kterou si vyberete.

Protože přistanete v Chanii, přímo se vybízí k prozkoumání západní pobřeží Kréty. Skvělý článek pro inspiraci naleznete zde >>

Elafonisi
Elafonisi

Ve čtvrtek 3.9. pak Krétu opustíme a přesuneme se do Athén. Odlet je brzy ráno, proto bych doporučoval poslední noc strávit přímo v Chanii. Výběr hotelů na noc z 2.9. do 3.9., srovnaných dle ceny za 2 osoby, naleznete zde >>

Letenku pak zakoupíte opět přes Ryanair.  Jak je z náhledu patrné, letenky můžete koupit i o několik dní dřív a ušetřit 10€. Já tuto variantu nezvolil, protože si myslím, že Athény jdou v pohodě projít za den a lépe je užívat si dovolenou na Krétě, ale opět platí, že záleží na vkusu a chuti každého cestovatele. Pokud patříte mezi milovníky umění, je delší čas v Athénách potřeba.

Kréta do Athén

Athény
Athény

At už se rozhodnete strávit v Athénách jakoukoliv dobu, jako poslední budeme potřebovat letenky zpět. Ty jsem zvolil kvůli pohodlí do dobře dostupné Bratislavy, zakoupíte je opět na Ryanair.com :).

bRATISLAVA

Uvedené ceny za letenky jsou konečné a platí pro tento okamžik. S tenčícím se místem v letadle se jejich cena bude pravděpodobně měnit, proto bych je doporučoval zakoupit co nejdříve. V ceně máte dvě příruční zavazadla. První 55x40x20 cm (váhový limit  10kg) a druhé zavazadlo 35 x 20 x 20 cm. Je možné přikoupit si zavazadlo odbavené, ale příliš to nedoporučuji.

At už se dovolenou rozhodnete strávit jakkoliv, přeji vám, at se vydaří a at si ji užijete. I když to zní komplikovaněji než přes CK, jsou podobné dovolené mnohem odpočinkovější a víc plné zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat – zvlášt když pojedete v dobré partě, která nezkazí žádnou legraci :).