Chcete vzít svoji lásku na romantický víkend? Možností jsou spousty, ale ve městech pro zamilované typu Paříž, Řím a Benátky už byl snad každý z nás. Hledáte opravdu originální místo, které je nádherné, ale zároveň vás dokáže překvapit? Pak je právě Kodaň tím pravým místem pro vás! Architektonické skvosty, pohádková malá mořská víla a procházka kolem kanálu Nyhavn v srdci Kodaně při západu slunce, vám jistě učarují.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před nákupem letenek si spočítejte všechny náklady, především pak cenu za ubytování. Kodaň patří mezi poměrně drahé lokality. Všechna ubytování na toto datum naleznete zde (při nákupu přes přes tento odkaz získáte 10% slevu), Pokud potřebujete více ušetřit, využijte naší slevu 725Kč na vaše první ubytování a zarezervujte si pobyt přes AirBnb. To vychází výhodněji.

 

 

I když je odlet až v lednu, s nákupem ubytování neotálejte. Ty nejvýhodnější možnosti bývají zabrány dlouho dopředu.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Praha –  Kodaň (København) – Praha zarezervujte za 506 NOK (cca 1395Kč) přímo na norské verzi Norwegian na datum 12. – 14. ledna

 

Letenky z Prahy do Kodaňe
Letenky z Prahy do Kodaňe

 

 

V základní ceně máte jen příruční zavazadlo, ale na víkend stejně nebudete víc místa potřebovat.

 

Co musíte zažít

Plavba lodí po kanálu Nyhavn

Při své návštěvě Kodaně si určitě nenechte ujít projížďku lodí po kanálu Nyhavn v srdci města. Jde o jedno z nejromantičtějších míst na světě. Na vodě zde stojí mnoho krásných dřevěných lodí, pouliční umělci hrají romantické skladby na hudební nástroje, turisté se při plavbě kochají pohledem na barevné domy nad kanálem a poté jdou zdejší atmosféru vychutnat ještě do jedné z restaurací nad kanálem. Podávají zde výborné rybí speciality a plody moře.

 

Kanál Nyhavn Kodaň/Foto: Samocestování

 

 

Návštěva královského paláce Amalienborg

Nedaleko od Nyhavn se nachází královský palác Amalienborg, který dodnes slouží jako sídlo královské rodiny, takže ho střeží hradní stráž. Stráže mají uniformy a na hlavě vysoké tmavé medvědice. Nenechte si ujít střídání stráží, které probíhá každý den v poledne za doprovodu hudby. Královský palác se skládá ze čtyř reprezentativních budov, v jejichž středu stojí bronzová jezdecká socha. Pohledu na královský palác zdálky dominuje kopule kostelu Marmorkirken, který stojí v těsné blízkosti paláce a je opravdu impozantní.

 

Marmorkirken a budovy královského paláce Amalienborg Kodaň/Foto: Samocestování

 

 

Fotografování s Malou mořskou vílou

Bez toho, aniž byste viděli sochu Malé mořské víly, by vaše návštěva Kodaně nebyla úplná. Socha malé mořské víly stojí přímo ve vodě u kodaňského přístavu. Byla dokončena roku 1913 a vznikla na motivy stejnojmenného příběhu od dánského rodáka Hanse Christiana Andersena. Určitě se vedle sedící Malé mořské víly na vyvýšeném kameni vyfotografujte, ať máte na Kodaň tu pravou památku.

 

Malá mořská víla Kodaň/Foto: Samocestování

 

Návštěva pohádkového muzea H. Ch. Andersena

K Dánsku neodmyslitelně patří pohádky Hanse Christiana Andersena. V Kodani je mu věnováno pohádkové muzeum, které musí navštívit každý milovník pohádkových příběhů, jelikož je opravdu kouzelné. Najdete zde pracovnu samotného Andersena i expozice takových pohádek jako Malá mořská víla, Císařovy nové šaty či Sněhová královna.

 

Moderní architektura v podobě Černého diamantu a opery

Kodaň je moderním městem, což dokládají ty nejúchvatnější počiny v podobě moderní architektury budov zdejší knihovny a opery. Královská knihovna je známá pod názvem Černý diamant, jelikož jde o zrcadlovou budovu v černé barvě s ostrými hranami, která se na světle leskne. Budova opery je jednou z nejmodernějších divadelních budov na světě. Interiér je tvořen z takových materiálů jako je sicilský mramor, leštěné javorové dřevo, bronz a sklo. Provoz budovy stojí ročně neuvěřitelné náklady, a proto je postoj Dánů k nové budově opery poněkud rozporuplný.

 

Opera Kodaň/Foto: Samocestování

 

 

Hippies atmosféra v nezávislém statě Christiania

Až se budete chtít uvolnit, zamiřte k maličkému nezávislému státu Christiania, který se nachází nedaleko centra Kodaně. Oblast je složena z parku a starých posprejovaných budov. Jde o místo setkávání alternativně naladěných lidí, které vzniklo v 70. letech díky hippies. Christiania má svoje vlastní pravidla a zákony a dají se zde volně sehnat lehčí drogy. Obyvateli Kodaně je tento „nezávislý stát“ tolerován.

 

Budova v Christiania Kodaň/Foto: Samocestování

 

Život na Radničním náměstí

Kodaňské Radniční náměstí je jedním z nejživějších míst celého města. Jde o místo setkávání zdejších obyvatel, kterému dominuje obrovská budova radnice s červenou fasádou a krásnou hodinovou věží. Místo obklopuje mnoho obchodů a restaurací. Nejvíce je Radniční náměstí zajímavé po setmění – množství světelných reklam je zde tak vysoké, že je možné ho srovnávat s Las Vegas.

 

Zábavní park Tivoli

Kousek od Radničního náměstí se nachází zábavní park Tivoli. Můžete si zde užít klidnějších atrakcí v podobě různých kolotočů, ale i adrenalinové volného pádu nebo horské dráhy, na které budete většinu času vzhůru nohama. Bát se budete také na nejstarší funkční dřevěné horské dráze na světě, jelikož má svá nejlepší léta opravdu již za sebou. To nejzajímavější na Tivoli je však nádherné prostředí, ve kterém se park nachází. Jde o květinovou pohádkovou zahradu s množstvím krásných staveb a domků, které po setmění osvětlují tisíce lamp a lampiček. Krásná je návštěva Tivoli v době Vánoc nebo Halloweenu, kdy je zde tematická výzdoba. V pátek večer se v Tivoli konají koncerty pod širým nebem. V pátek a v sobotu od 23 hodin zde můžete vidět také velkolepý ohňostroj, který bude krásným zakončením romantického dne v Kodani.

 

Kodaň z Prahy na víkend za 1395Kč (letenky tam i zpět)
Štítky:        

2 komentáře u „Kodaň z Prahy na víkend za 1395Kč (letenky tam i zpět)

 • 18.10.2017 (3:06)
  Trvalý odkaz

  Velmi příjemně strávená dovolená v Kodani dle vašeho doporučení co v Kodani navštívit. Naprosto vše v textu sedělo i na živo. Kdybych mohl dám 5 hvězdiček.? Příště zkusím další město nebo přímo celou zemi. Díky

  Reagovat
  • 18.10.2017 (12:02)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   tak to mě moc těší :). A potěším vás, na novou verzi chystáme mnohem rozsáhlejší průvodce :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!