V dalším dnešním levnocestovatelském tipu se společně podíváme, jak navštívit Kanárské ostrovy (konkrétně Tenerife), co nejlevněji. Tyto příspěvky jsou na Levnocestování velmi populární a dnešní tip se vyloženě povedl. Ubytování je totiž velice hezké, s krásným výhledem a bazénem. Pro úsporu všech nákladů je sice nutné udělat kalkulaci pro 4 lidi (což vyplatí jak kvůli ubytování, tak kvůli zapůjčení auta), ale za pouhých 100Kč/osoba/pobyt navíc můžete získat apartmán s 2 ložnicemi a společnou místností, což vám zajistí dostatek soukromí at už pojedete jako rodina, skupina přátel, nebo dva páry. K dispozici je i kuchyňka, což je další věc, která podstatně sníží náklady na tuto dovolenou. Alternativou je vzít ubytování s ALL INCLUSIVE, pak vás celý pobyt vyjde na 5680Kč.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Cesta tam vám plynule navazuje, při zpáteční cestě bych vám vřele doporučoval využít přílet do Berlína k jeho prohlídce. Průvodce Berlínem nalezenete zde, za sebe vám doporučoval zejména prohlídku Berlínské ZOO, která za to určitě stojí.

 

Lístky na autobus Praha – Berlín – Praha zakupte na Eurolines na termín 9. – 14. červen za 700Kč. Lístky zakupte co nejdříve, později budou dražší. Cesta tam je jasná (první spoj), čas odjezdu je na vás. Jak už jsem psal, já bych zvolil ten večerní a prošel si centrum + ZOO. Alternativou, která se ve 4 lidech už vyplatí,  je cesta vlastním vozem.

 

 

Jízdenky do Berlína

 

 

Letenky nakupte na termín 9. – 14. červen na trase Berlín – Tenerife – Berlín za cca 2050 Kč přes Ryanair.com

 

 

 

Cena je konečná, včetně všech poplatků. V ceně je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm  a a druhé o rozměrech 35x20x20cm. Může se to to zdát málo, ale osobně jinak necestuji. Pokud si chcete zakoupit odbavené zavazadlo, příplatek je 20€ za jeden let/os.

 

Přímo na letišti si můžete zapůjčit automobil přes RentalCars. Další (a údajně lepší) alternativou je Cicar, kde je cena uvedena včetně všech poplatků (pojištění, platíte stejně i když je vám pod 25 let, auto může mít více řidičů). Auto bych si určitě zapůjčil, ve 4 lidech se vám to vyplatí více, než po ostrově cestovat místní dopravou.

 

 

Pro ubytování jsem vybral Club Tarahal. Na střeše má bazén, je dobře hodnocen a na fotkách vypadá velice dobře, jak se můžete přesvědčit. Za 3973Kč můžete mít apartmán s jednou ložnicí, za 4325Kč s dvěma. Cena je za celý apartmán a pobyt, tedy to vychází na necelou tisícovku na osobu. Ve větším apartmánu může být až 6 lidí a vyšlo by to tedy ještě levněji, ale to už by nebylo příliš pohodlné. Rezervovat tento hotel můžete zde >>

 

Hotel na Tenerife

 

 

1 2 3 4 5 7 8 9

 

 

Pokud upřednostnujete variantu s ALL INCLUSIVE, zvolte hotel Palia Don Pedro. Ca cenu 14500Kč (opět cena za 4 lidi a pobyt) nabízí i All Inclusive. Je ale o trochu hůře hodnocen a má jen jednu ložnici. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Hotel na Tenerife s ALL INCLUSIVE

 

Ze všech hotelů na Tenerife v toto datum, můžete vybírat zde >>

 

 

Geografie

Tento překrásný a hojně navštěvovaný ostrov se nachází necelých 300 kilometrů od pobřeží Afriky. Přímo naproti němu se nachází Maroko. Je největším a nejzelenějším ostrovem kanárské oblasti. Je mu také přezdíváno Ostrov věčného jara díky velice příjemnému klimatu. Okouzlí Vás zde hluboké lesy, banánové plantáže, čarokrásná krajina vulkanického původu i velice exotické pláže s černým sopečným pískem. Často se Tenerife také přezdívá „mikrokontinent“, jelikož zde naleznete rovinaté pobřeží i vysoké útesy a nechybí ani majestátné hory.

 

Hlavní město – Santa Cruz de Tenerife

V překrásném hlavním městě Santa Cruz de Tenerife za vidění určitě stojí trojlodní kostel San Marcon z 15. a 16. století. V muzeu Museo de Arte Sacro za podívanou stojí ohromný filigránový stříbrný kříž.

 

Příroda, památky, pláže

Nejvýznamnější úkaz zde představuje největší národní park Španělska Teide, který zabírá neuvěřitelných 35% plochy celého ostrova, což dohromady činí 14 tisíc hektarů. Užít si zde můžete nenáročné oddychové procházky, náročnější výšlapy a celodenní túry. Náročnost si úplně jednoduše můžete stanovit sami podle toho, po jaké barvě stezky se vydáte. Odvážlivci mohou zdolávat hory a strmé rokle. Určitě si však přibalte pohodlnou a pevnou obuv a větrové bundy. Sníh se zde totiž obvykle drží až do jara. Můžete zde využít i služeb vyškolených horských průvodců.

 

 

Pomalu se dostáváme k nejvyššímu vrcholu Tenerife a zároveň celého Španělska hoře Pico de Teide, jenž dosahuje 3 718 metrů nad mořem. Právě zde můžete vidět doslova kouzelnou podívanou, která dojme všechny milovníky přírody a naší planety. Z vulkánu zde totiž stále vytéká žhavá láva! Jedná se skutečně o nevšední a unikátní podívanou! Nachází se zde i mezinárodní astronomická observatoř. Tu v roce 1985 otevřel španělský král. Jedná se o velice významné centrum vědy a výzkumu. Samozřejmě se sem můžete podívat i Vy a zároveň si užít fascinující profesionální výklad a pohled na zářící hvězdnou oblohu.

 

Pokud nepatříte mezi milovníky pohybu, můžete se nechat až na samotný vrchol hory vyvézt lanovkou. Během cesty můžete pozorovat proměny krajiny, jež se mění v závislosti na nadmořské výšce.

 

Jestli Vás už unaví výpravy, můžete zavítat do města Puerto de la Cruz. Zde se nachází populární Zoo Loro Parque. Jedná se o botanicko-zoologickou zahradu. Ta sem každoročně láká na tisíce návštěvníků. Nejoblíbenější atrakcí jsou zde jistě pestrobarevní papoušci, z nichž některý umí mluvit a někteří dokonce počítat! Můžete se zde také pobavit rozvernou hrou delfínů. V parku je k vidění též největší výběh pro tučňáky na světě!

 

Obdivujete pestrobarevné motýli? Tak to si budete připadat jistě jako v pohádce v Mariposariu del Drago. Jestliže Vás zajímá spíše Flora, tak to určitě musíte vidět 1 000 let starý strom, který se nachází v oblasti Icod de los Vinos. Navštívit zde můžete i dračinec Drago Milenario. Podle legendy zde vytéká krev s léčivými účinky.

 

Do světového dědictví UNESCO je zařazeno zdejší starobylé město La Laguna. Naprostý kontrast potom představuje moderní město s moderními budovami Tenerife Auditorio. Celoročně si zde můžete užívat bohatého hudebního a tanečního programu. Pokud milujete noční život, určitě navštivte lokalitu Playa de las Americas.

 

Nádherné a jedinečné jsou pláže ostrova Tenerife. Jak už jsme se zmínili, mají povětšinou tmavou a exoticky vyhlížející barvu. Pokud ale holdujete klasice, i zde je připravena varianta pro milovníky karibského stylu. Na některé pláže je dovážen jemný světlý písek ze Sahary. A kde takové místo hledat? Je to například Playa de las Americas. Pokud patříte mezi sportovce, navštivte pláž u El Medano, kde vanou živelné větry tak důležité pro většinou vodních sportů.

 

Turistická vybavenost

Místní infrastruktura uspokojí i ty nejnáročnější z Vás. Můžete si zde užívat veškerých dostupných vymožeností. Můžete vybírat mezi těmi nejluxusnějšími hotely s téměř neomezenými službami i mezi tradičním ubytování od místních obyvatel na venkově. Na své si přijdou milovníci válení se na pláži i dobrodruzi.

 

Počasí

Celý rok se zde teploty pohybují v rozmezí příjemných 20-25 stupňů Celsia, v létě je to potom maximálně 30 stupňů Celsia.

 

Aktuální počasí na Tenerife naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na Tenerife na datum pobytu

 

Předpověd počasí na Tenerife
Předpověd počasí na Tenerife

 

 

 

 

 

Kanárské ostrovy na 6 dní za 3050Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 5680Kč)!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!