Chcete jet na svatební cestu v zimě? Přinášíme vám tipy, kam zajet na nezapomenutelné líbánky do exotických krajin.

 

Srí Lanka

Na Cejlon je nejlepší jet v zimě. Teploty vody se pohybují mezi 28 °C a 29 °C a není zde období dešťů. Celoročně průměrné teploty u pobřeží neklesnou pod 30 °C. Krásné pláže Unawatuna nedaleko Galle, Nilaveli poblíž Trincomalee a Hikkaduwa u Rathgama nabízí klid, krásný písek, luxusní ubytování a spoustu romantiky. Na ostrově můžete cestovat do vybraných turistických destinací – sloní sirotčinec v Pinnawale, botanická zahrada v Kandy, největší město Colombo.

 

Untouched tropical beach in Sri Lanka

 

 

Dominikánská republika

Vhodná doba na návštěvu tohoto tropického ráje je od prosince do března, kdy zde není období dešťů a teplota vzduchu se pohybuje kolem 30 °C. V létě na vás dosedne tíha příliš velkého vedra, s teplotami průměrně nad 33 °C. Romantická dovolená vás čeká v letovisku Punta Cana nebo na poloostrově a zátoce Samaná. Hledáte-li dobrodružství, podívejte se k jezeru Lago Enriquillo a do Východního národního parku. Luxus naleznete v resortu Casa de Campo nedaleko města La Romana. Historické hlavní město Santo Domingo si nenechte na své svatební cestě ujít.

 

Beautiful caribbean beach in Dominican Republic

 

 

Maledivy

Kam na dovolenou v zimě? Od prosince až do dubna představují Maledivy ideální měsíce pro zimní dovolenou nebo svatební cestu v tropickém ráji. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 30 °C, teplota vody neklesne pod 28 °C. Na Maledivách zažijete přepychový odpočinek, který můžete vyplnit potápěním nebo procházkami po pláži. Luxusní turistickou oblastí je Baa Atol.

 

By: Huvafen Fushi

 

 

 

Seychely

Hlavní turistickou sezónou jsou měsíce březen a duben, kdy se teploty vzduchu vyšplhají na 32 °C, ale turisté navštěvují souostroví častěji od prosince do února, kdy teploty neklesají pod 30 °C. Krásnou přírodu najdete na ostrově Cousin, kde je přísná přírodní rezervace a vstoupit sem můžete pouze ve vybrané dny. Vydejte se na ostrovy Curieuse a Chef, kde se můžete potápět. Nádherné pláže nabízí ostrov Denis. Seychely jsou ideálním místem pro romantickou dovolenou na krásné pláži i pro odpočinkovou turistiku.

 

 

beach on Mahe island in Seychelles

 

 

Mauricius

Na Mauricius můžete zavítat po celý rok, nejteplejším je období od prosince do února, kdy průměrné teploty sahají ke 30 °C. Perfektní hotely naleznete na pláži Flic en Flac, na romantické pláži Tamarin, na nejdelší pláži Mont Choisy či na kouzelné pláži Trouaus Biches. Luxusní ubytování najdete u hory Le Morne Brabant. Grand Baie je rušné turistické centrum s řadou hotelových komplexů. Vydejte se na výlet do národního parku Black RIver Gorges nebo na krokodýlí farmu La Vanille, kde uvidíte stovky krokodýlů, můžete si zakoupit peněženku z krokodýlí kůže a ochutnat krokodýlí maso.

 

 

 

 

 

Zanzibar

Exotickou svatební cestu na Zanzibar je nejlepší podniknout od ledna do března, kdy se teploty vzduchu drží na 31 °C a teplota vody je kolem 29 °C. Za návštěvu stojí nekrásnější pláž Kendwa Beach, ostrov Changuu Island (Prison Island), kde bylo vybudováno v minulosti vězení či Národní park Jozani – Chwaka Bay.

 

 

 

By: Roderick Eime

 

Kuba

Průměrná teplota vzduchu na Kubě neklesá celoročně pod 27 °C a nejvhodnější návštěvou ostrova bývá období od prosince do března, kdy se drží v mezích do 30 °C. Od května do listopadu stoupají průměrné teploty na 32 °C a nastává dlouhé období dešťů. Kuba láká spíše dobrodruhy, jelikož zde kromě krásných pláží naleznete historická města Havana a Baracoa, revoluční město Santiago de Cuba, město Trinidad a nesmíte vynechat ani legendární Zátoku sviní. Pro potápění zajeďte na pláž Playa Larga. Některá pobřežívna Kubě bývají příliš mělká a nejsou vhodná k plavání, například Playa Girón.

 

 

By: Simon Matzinger

 

 

 

Filipíny

Nejchladnějším měsícem v roce bývá leden a nejteplejším květen. Právě mezi lednem a květnem se můžete vypravit na svatební cestu na Filipíny, kdy teploty dosahují kolem 30 °C (leden-březen) a v dubnu a květnu kolem 32 °C. Příroda na Filipínách je čarokrásná. Nevynechte návštěvu rýžových polí, dodnes aktivní sopku Mayon či zátoku Subic Bay, kde na dně leží 27 vraků lodí. Navštivte pláž na ostrově Bahol, plážový ostrov Boracay nebo pláž El Nido na ostrově Palawwan.

 

Levné letenky na Filipíny

 

 

 

Thajsko

V zimním období dosahují teploty vzduchu kolem 32 °C, teploty moře 28 °C. V Thajsku se po celý rok drží teploty nad 30 °C, v dubnu a květnu sužují návštěvníky neúnosná vlhká horka s průměrnými teplotami kolem 36 °C a v létě nastává období dešťů. Bílé pláže a klidnou dovolenou najdete na souostroví Koh Phi Phi nebo na ostrově Koh Lipe. Thajsko ale nabízí mnohem víc než odpočinek v turistickém letovisku. Vydejte se za poznáním krás této země například do historického parku Sukothai, na poloostrov Rai Leh s vysokými vápencovými útesy, do Národního parku Khao Sok, historického města Ayuthaya a do hlavního města Bangkoku.

 

By: Mike Behnken
Kam jet na svatební cestu v zimě? Podívejte se na 9 destinací.
Štítky:                                        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!