Jižní Itálie v červenci z Prahy na 8 dní za 5600Kč! (obě letenky + velmi dobře hodnocený hotel)

Jižní Itálie v červenci z Prahy na 8 dní za 5600Kč! (obě letenky + velmi dobře hodnocený hotel)

Pokud už nyní plánujete letní dovolenou a upřednostnujete „poznávačku“ před „válendou“, mohl by vás zaujmout náš dnešní tip na Bari. Více se o této lokalitě dozvíte např. v tomto článku na Idnesu. K letenkám z Prahy na Bari a zpět za 1500Kč jsem vybral velmi dobře hodnocené ubytování přímo v Bari. Alternativou je samozřejmě brát si ho po cestě, to už je na cílech každého.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Letenky rezervujte na Wizzair.com na trase Praha – Bari – Praha na 12. – 19. července za cca 1500Kč. Letenky zakupte rovnou se členstvím, stovku ušetříte a celý rok můžete těžit z jeho výhod. K ničemu vás nezavazuje a za rok bez vašeho zásahu jenom přestane platit.

Letenky z Prahy s Wizz air za 1507 kč rezervujete zde

Letenky na Bari pro 2 osoby

Určitou nevýhodu představuje fakt, že v základní ceně máte pouze příruční zavazadlo do rozměrů 42x32x25cm. Vyřešit to jde bud malým batohem, nebo přikoupením dalšího zavazadla.

Všechna ubytování v Bari na toto datum, naleznete zde >>

Já vybral skvěle hodnocený Bed And Breakfast Diana, který dobře poslouží jako základna k dalším výletům. Jak už jsem zminoval, alternativou (a rozhodně ne špatnou), je hodit batůžek na záda a spát tam, kam vás nhy zanesou a vlak/auto odveze :). Hotel ale můžete případně rezervovat zde >>

Ubytování na Bari

 

Jak se dostat z letiště?

Autobusové spojení – levná a delší varianta

Nejlevněji se z letiště do centra města dostanete autobusovou linkou č. 16 zřizovanou městským dopravcem AMTAB. Autobus jezdí od 5:30 do 23:30 v intervalech mezi 40 a 60 minutami, vzhledem k tomu, že staví na každé zastávce, s ním cesta na konečnou na hlavní nádraží Stazione Centrale zabere 39 minut. Výhodou je však to, že v autobuse lze cestovat na klasické jízdenky do veřejné dopravy za 1,00 €, které se dají koupit v novinových stáncích na letišti.

Vlakové spojení – trochu dražší, ale rychlejší varianta

Mnohem rychleji a pohodlněji se lze do centra dostat vlakem, kterému cesta na Stazione Centrale trvá jen 15 minut. Vlak jezdí od 5:30 do 23:30 v intervalech 30 až 40 minut ze stanice před východem z terminálu. Cena za jednosměrnou jízdenku však činí 5,00€, jízdenky se kupují ve stánku v příletové hale nebo přímo na nádraží.

bari-air

 

Jak se pohybovat po Bari?

Autobusy

S trochou námahy lze vyjma letištních transferů v Bari vydržet bez veřejné dopravy, jelikož většina hlavních památek se nachází v těsné blízkosti. Pokud však chcete ušetřit čas a své nohy, můžete využít služeb městského dopravce AMTAB. Ten provozuje poměrně hustou síť autobusů číslovaných od 1 do 71, která pokrývá centrum města i periferie. Autobusy většinou jezdí od 5:30 do 23:30, noční doprava ve městě příliš dobře nefunguje, a je proto lepší si v brzkých ranních hodinách zavolat taxi.

Vlaky

Podél pobřeží se táhne železniční trať, po které jezdí v poměrně krátkých intervalech příměstské vlaky linek FM1 a FM2. Díky nim se tak můžete rychle pohybovat mezi západní a východní části Bari, či dokonce do okolních měst.

Jízdné

Přestupní jízdenka s platností 75 minut na autobusy AMTAB vyjde na 1,00 €, 100 minutová jízdenka pak stojí 1,20€. Pro jednodenní výlety po městě se vyplatí denní jízdenka za 2,20 €, a pokud plánujete využívat veřejnou dopravu aktivně po celou dobu pobytu, může se Vám vyplatit dokonce i 7denní jízdné za 12,00 €.

Kde najít nejlepší pláže?

Jedním z největší lákadel Bari je bezpochyby moře. I v samotném Bari se nachází několik veřejných pláží, z nichž nejznámější je pláž na třídě Lungomare A. Perotti, pokud však plánujete u vody strávit celý den, vyplatí se zajet si za město na mnohem čistší a méně zaplněné pláže v okolních periferiích.

Výborným hodnocením se může pyšnit například pláž Cala San Giovanni v jižně od Bari nacházejícím se Polignano a Mare. Pěkné pláže se nacházejí také v bližších městech Cozze, Torre a Mare či San Vito. Doprava do zmíněných měst je velice jednoduchá, jelikož po celém pobřeží vede železnice začínající na Stazione Centrale, přičemž do všech měst vyjde jednosměrná jízdenka do 5€.

123

 
 
Památky, které nesmíte vynechat

Basilica di San Nicola

Basilica di San Nicola je velice významné poutní místo, jedná se totiž o úložiště ostatků sv. Mikuláše. Samotná bazilika byla vybudována v 12. století právě za účelem poskytnutí dostatečně honosného úložiště pozůstatků svatého, které se podařilo odnést z Turecka v roce 1087.

Museo Nicolaiano

Museo Nicolaiano je muzeum nacházející se přímo vedle baziliky sv. Mikuláše. Nalezneme v něm sochy, obrazy a další artefakty z dob nadvlády města byzantskými, normanskými či španělskými panovníky.

Palazzo della Provincia

Palazzo della Provincia je honosná neoklasicistní stavba nacházející se nedaleko přístavu. Budova je známá především díky galerii Pinacoteca Provinciale, ve které jsou vystaveny obrazy předních italských malířů.

Cattedrale di San Sabino

Cattedrale di San Sabino je společně s bazilikou sv. Mikuláše nejdůležitější sakrální budovou v Bari. Katedrála se nachází ve vůbec nejstarší části města, ve které se nachází například římská cesta z 2. století či byzantský kostel z 9. století, na jehož základech byla v 11. století postavěna právě Cattedrale di San Sabino.

Castello Svevo

Castello Svevo je normanský hrad vybudovaný Frederikem II. ve 13. století na místě původní římské pevnosti. Z původní stavby jsou dnes k zhlédnutí dvě věže, zbytek hradu byl dostaven v 16. století za španělské nadvlády.

Chiesa di San Marco dei Veneziani

Chiesa di San Marco dei Veneziani je kostel nacházející se v historické čtvrti San Marco. Kostel byl vybudován již na počátku 11. století, nejspíše jako stavba připomínající osvobození jižní Itálie od saracénů.

Alberobello

Alberobello je malebná vesnička nacházející se hodinu a půl jízdy vlakem od Bari. Alberobello je proslavené domky ve stylu trulli, při jejichž stavbě se nevyužívá malta. Střechy domů jsou pak vyskládány kameny s bílými mozaikami a symboly. Jednosměrná jízdenka do této památky zapsané na seznamu UNESCO vyjde na 5 €, vlaky vyjíždějí ze Stazione Centrale.

bari-map1