Jak získat slevu 617Kč na Airbnb a co to vlastně Airbnb je

Jak získat slevu 617Kč na Airbnb a co to vlastně Airbnb je

Airbnb.cz je určitá alternativa k hotelům či penzionům. Na jedné straně máte majitele bytu, který potřebuje peníze, na straně druhé máte (levno)cestovatele, který se chce levně ubytovat. Přes tuto stránku se tedy domluví, kdy a jak se předají klíče a vše je vyřízeno. Pronajmout jde 1 místnost v bytě, celý byt, ale dokonce i rodinný dům, srub, lod, nebo domek na pláži.

Nevýhodou je, že nedostanete plný servis jako v hotelu a bydlíte u někoho doma, což nemusí být pro každého dobrý pocit. Rovněž je třeba si ověřit hostitele, jeho reference a počítat s tím, že jde o člověka jako vy – s pracovní dobou, povinnostmi, co nezareaguje ihned, může být nespolehlivý, bordelář atd. Budte obezřetní a nedejte jen na nízkou cenu. Počítejte rovněž s tím, že hostitel si ověřuje vás a tak je rozumné zadat co nejvíce údajů.

Ukázka pronájmů na Kypru
Ukázka pronájmů na Kypru

Výhody ale převažují a přiznám se, že pro mě je oblíbenou alternativou k hotelům. V tomto článku vám popíši hlavní výhody a i postup, jak můžete ušetřit 617 Kč na svém pobytu.

1/ poznáte jak lidi v dané lokalitě skutečně žijí

S tím, že jak poznáte lidi osobněji, vidíte jak žijí, necháte si poradit co a jak, tím lépe poznáte kulturu oné země.

2/ ušetříte

Neplatí to vždy a proto je dobré nabídky srovnat, ale zvlášt se slevovým kodem mnohdy výrazně ušetřítě

3/ máte k dispozici kuchyni, pračku atd.

To opět vede k úsporám. Jíst „venku“ bývá obvykle drahé a na sušenkách nejde fungovat věčně. Oproti tomu se dá při nákupu ve velkých supermarketech uvařit skoro za tu samou cenu, jako doma – pouze to chce vybírat ingredience, co je v danné zemi levné a co drahé. A krom toho, teplé jídlo po náročném cestovatelském dni, je vyloženě slastí pro celé tělo :). Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v domku na pláži s vlastní kuchyní a seženete levné letenky, vyjde vás dovolená na pár korun.

4/ 600 tisíc možností ubytování ve více než 34 tisících měst a 190 zemích

Krom toho nabízí možnosti, které jinde nenajdete. Ve Skotsku jsme tak mohli spát v opravdovém srubu uprostřed divočiny, v Bruggy byla k mání zase lod na řece s volným zapůjčením kol. Pro každého to není, ale pro mnohé jsou podobné zážitky velice příjemným zpestřením.

A nyní k tomu, jak získat slevu 614Kč. Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz zde >>. Jedinou podmínkou je, že minimální výše objednávky bude 1850Kč, což při více dnech není problém. V centru Paříže si tak seženete pokoj za tisícovku na noc, strávíte tam dva dny a zaplatíte 1386Kč za dva na víkend. V případě pobytu na jednu noc se pak vyplatí vzít si dražší ubytování a mít ho díky slevě za stejnou cenu, jako ubytování levné.

Naprosto ideální je to např. pro skupinu, která si na léto pronajme dům na pláži :). Nejlehčí je rezervace pomocí Google, nebo Facebooku. Pokud je vám následně cokoliv nejasného, klidně se v diskuzi zeptejte, rád vám pomohu (případně máte na stránkách nápovědu v češtině)