Korejská lidově demokratická republika, také známá jako KLDR je jedním z posledních tajemných míst na zemi, které je možno navštívit. Zažijete zde tvrdý režim, umělé ovoce v obchodech a budovy natřené jen ze strany turistů? Budete se moci volně pohybovat a jak se vlastně do země, kde se přepisuje minulost i budoucnost dostanete?

 

 

<

 

 

Jak se do KLDR dostat?

Bez cestovní kanceláře se do země jako obyčejný člověk bez pozvání nedostanete.  Všechny zájezdy do Severní Koreje, naleznete zde >>

 

Pokud máte zájem o zájezd do Severní Koreje částečně bez cestovky, můžete využít letenek do Pekingu a následně zakoupit zájezd zde.

 

Nejčastěji se do Severní Koreje dostanete vlakem z Pekingu, kde přiletíte z Prahy. Jedná se o noční jízdu, poté odbavení na hranicích v Tán-Tungu. Dále pokračujete do Pchjongjangu.

 

Jak se můžu pohybovat?

Bude vám přidělen oficiální průvodce, bez kterého se bohužel nehnete. Řekne vám co dělat, co říkat a kdy fotit, co fotit nemůžete a co je vlastně zbytečné vědět. Jsou trénovaní na to se nepodřeknout, proč nefunguje elektřina, proč není budova natřená, proč se stalo to a to a jaký na to mají názor? Odpovědi jsou naučené snad na vše a když ne, bude vám vysvětleno, že to vlastně vědět nepotřebujete.

Pohybovat se tedy budete jen s průvodcem nejčastěji autobusem.

 

Kde se ubytovat?

Ubytováni budete v hotelu, který byl vyhlášen za nejošklivější stavbu světa v centru Pchjongjangu. U místních se opravdu neubytujete. Během zájezdu je sice možné navštívit jejich ubytování, ale to bude samozřejmě předem pečlivě vybráno.

 

 

 

 

Jak takový pobyt probíhá?

 

První a druhý den navštívíte hlavní město, obrovské náměstí Kim Ir-Sena, mauzoleum Kim Ir-Sena, hřbitov mučedníků, muzeum, centrum města. Vše je pro turisty pečlivě připraveno a uklizeno. Často se skupina turistů klaní památníkům. 

Dále je součástí výjezd do hraničního města s Jižní Koreou Panmunjom, najdete se vojáky obou zemí bydlící vedle sebe a užijete si výhled na druhou zemi. Průvodce vám vysvětlí, samozřejmě tu pravou verzi, jak to s válkou vlastně je a bylo.

Návštěva také může obsahovat obydlí místních, účastnění se velmi barevných společenských akcí, návštěva města Mjohjangsan s krásnou přírodou, atd, vše samozřejmě pod přísným dohledem průvodce. Bez něj se nepodíváte ani za roh domu.

 

Kolik mě to bude stát?

Momentálně se ceny zájezdů z České republiky pohybují okolo 75 000Kč za osobu. Jak již bylo uvedeno nejedná se o levnou dovolenou. Ale zažít toto místo na vlastní kůži a nenápadně nakukovat jak je to vlastně ‚za stěnou‘, kterou vidíte je určitě zážitek penězi nevyčíslitelný.

Jak na zájezd do KLDR?
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!