Jak na víza do Vietnamu

Jak na víza do Vietnamu

Vietnam je zemí, kde si můžete užít tajemné výhledy z pláží, být v ruchu velkoměsta nebo si dát všechny speciality, které milujete doma autenticky připravené místními. Pro vstup však musíte zažádat o víza. Jak a kde se dozvíte v následujícím článku.

<

E-víza

Novinkou od února roku 2017 je spuštěnísystému elektronických víz, kdy sizde na webové stráncezažádáte o vízum s maximální délkou platnosti 30 dní. Celý formulář je v angličtině, platí pro jeden vstup a stojí 25USD. Vyřízení má trvat tři dny a poté Vám přijde odkaz, kde si vízum stáhnout. Zatím však budete muset na letišti stále čekat i na razítko a vstup s tímto vízem je dovolen jen na některých hraničních přechodech (mezinárodní letiště Hanoj, Ho Či Minovo Město, Da Nang, Nha Trang, Hai Phong, Can Tho, Phu Quoc, Hue).

Klasické vízum na ambasádě

Největší nevýhodou této možnosti je cena a to až 2000Kč. Na vyřízení čekáte asi týden, adresa velvyslanectví jeVelvyslanectví Vietnamu Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5. Tuto možnost můžete využít i přes cestovní kanceláře, poplatek se ale takto pouze navýší.

Víza při příjezdu

Toto vízum můžete obdržet přijedete-li odněkud, kde nemá Vietnam zastoupení, pokud cestujete přes vietnamskou agenturu, pokud přijíždíte na pohřeb příbuzného nebo na pozvání příslušných orgánů.

Pro využití tohoto víza můžete také využít některého ze zprostředkovatelů, je však dobré si ověřit zda pro toto mají skutečně pravomoci na Úřadě pro Vietnamský cestovní ruch nebo na webových stránkách velvyslanectví.

Následně zaplatíte kanceláři za zprostředkování a dorazí vám tzv. schvalovací dopis, který 2x vytisknete a spolu s 2 fotkami předložíte na letišti, kde dostanete také vstupní formulář, který vyplníte. Stačí k tomu základní znalost angličtiny.

Cena za dopis je od 230Kč do 535Kč (+25 USD)dle délky pobytu pro jeden vstup nebo od 350Kč do 750Kč (+50USD) za více vstupů.

Do Vietnamu bez víza

Bez víza se dostanete pouze na ostrovPhu Quoc na 30 dnů za turistickým účelem.