Ačkoliv valnou většinu při vyslovení destinace IBIZA napadnou divoké party, nemusí tomu být úplně až tak pravdou. Španělský ostrov oblíbený zejména u mladších ročníků nabízí další jiné možnosti než divoký noční život.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Ostrov mnoha tváří

Ibiza je ostrov, který je součástí Baleárského souostroví, kde svůj domov má 150 tisíc obyvatel. Toto číslo se ale mnohokráte zvětší z příletem turistů na letní dovolenou. Tento ostrov je totiž výbornou destinací dá se říci pro všechny. Na své si zde přijdou jak mladí lidé, kteří vyhledávají rušný, noční život nebo lidé, kteří si chtějí odpočinout na krásných, písečných plážích, ale také ti, kteří jsou milovníky nádherné přírody.

Počasí na Ibize je v daných měsících stabilní. Od ledna do května se teploty pohybují od 15°C do 20°C, od června do října stoupají a pohybují se kolem 25°C-30°C, v letních měsících jsou však teploty i vyšší, v listopadu a prosinci se pak ostrov připravuje na další zimu.

 

 

Z letiště do všech koutů ostrova

Jelikož Ibiza patří k menším ostrovům, je její výhodou, že se z letiště pohodlně taxíkem dostanete na všechna místa. Využít můžete také místních autobusů, které jsou velice oblíbenými a patří mezi ty levnější. Lístek si koupíte přímo u řidiče.

Pro představu ceny při cestě dlouhé 13 km, zaplatíte – taxíkem 20 Euro, autobusem 8 Euro.

 

Noční život

Ten objevíte především ve větších částech ostrova, jako je centrum Eivissa nebo Sant Antoni. Pokud však nehledáte kluby plné lidí, za navštívení stojí menší bary podél pláží, které nabídnout příjemnou atmosféru.

 

Pláže

Ibiza naskýtá ve výběrů pláží neskutečné množství. Nabízí jak krásné čisté moře, písčité pláže, tak třeba i zátoky, kde si nádherně odpočinete. Mezi nejlépe hodnocené patří například Playa de Las Salinas, Cala Tarida,  Cala Salada či Cala Bassa.

 

 

Cala Tarida By: Cabessius
Cala Bassa By: Michela Simoncini

 

Co navštívit

Centrum veškerého kulturního dění je hlavní část Eivissa. Mezi nejnavštěvovanější místo patří Dalt Vila, která je velice oblíbenou. Můžete se projít nádhernými uličkami, ve kterých najdete menší obchodníky, restaurace či kavárny. S touto návštěvou spojte také Castle of Ibiza, kde se vám vyskytne nádherný výhled na celý ostrov. 

Další z možností je návštěva sousedícího ostrova Formentera. Ten můžete navštívit ať už na jedno odpoledne nebo na více dní. Zpáteční cesta z Ibizy vás nejlevněji vyjde na pouhých 20 Euro. Tento ostrov se pyšní nádhernými plážemi a průzračným mořem. Pokud se zde vydáte, určitě zvolte jinou možnost dopravy než chůzi, půjčovnu motorek nebo aut zde najdete skutečně na každém rohu.

 

Pokud chcete ostrov navštívit, kdy zde není tolik turistů, je vhodným měsícem červen, v období prázdnin je zde vždy plno a proto je lepší si i ubytování hledat dříve.

Ibiza: Ostrov mnoha tváří
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!