Akčních letenek z Prahy do Bangkoku s 5* Qatar Airways za 10690Kč můžete využít k levné dovolené v Thajsku. Já pro názornost zvolil 14 dní převážně o letních prázdninách, ale termínů je celá řada a tak si do značné míry můžete určit jak termín, tak délku vaší dovolené. S případným nákupem bych doporučoval pospíchat, termíny velmi rychle zmizí. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména dopravu na místě. Jídlo je v Thajsku levnější (a chutnější) jak u nás, na tom ještě ušetříte.

 

Co se počasí týká, byl jsem v Thajsku minulý rok v dubnu, červenci a letos březen/duben. Moc se to neliší :). Občas sprchne, ale nemá to dlouhého trvání a je to i příjemné. Nejlepší počasí lze očekávat mezi prosincem a dubnem, nicméně je to dost o náhodě a mimo sezónu máte zase výhodu nižších cen.

 

 

Letenky Praha – Bangkok – Praha za 10690Kč zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

Letenky Praha – Bangkok – Praha za 11990Kč zarezervujte zde << Kalendář termínů >> (pokud by v levnějších letenkách nebyl “váš” termín)

Já pro názornost zvolil termín 23. července – 6. září, ale vyberte si dle svých preferencí.

 

Letenky do Thajska
Letenky do Thajska

 

 

V ceně máte odbavené zavazadlo, ale imho je naprosto zbytečné ho sebou vláčet a pohodlně si vystačíte s batohem. Také jinak necestujeme a to jsme ted v Asii od února do září.

 

V Bangkoku bych doporučoval na 1-2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Doporučoval bych se ubytovat u autobusového nádraží Mo Chit, ze kterého budete odjíždět na Koh Chang. Zvolili jsme hotel CK2 a spokojenost.

 

Následně se můžete rozhodnout, co dál. Na severu naleznete krásnou přírodu a chrámy, na jihu (Phuket, Krabi atd.) pak ty nejkrásnější pláže, jak je znáte z plakátů cestovních kanceláří nebo z filmu Pláž ? (i tu můžete navštívit). Jen počítejte s tím, že ta představa trochu dál od reality, protože většina pláží je plná turistů. ? Mimo masový turismus je třeba Koh Lanta.

 

K přeletu na jih Thajska můžete využít společnosti AirAsia, a nebo Lion Air Thai. Nemějte z nich obavy, jsou to plně profesionální aerolinky. Ceny jsou od 500-2500Kč za jeden let.

 

V dnešním tipu se ale zamíříme na Koh Chang. Je to z toho důvodu, že ušetříte za přelet a osobně si myslím, že je lepší volbou. Pláže jsou jen o něco méně hezké než na jihu Thajska, ale je tam klid a relativně málo lidí.

 

Buď můžete zamířit přímo na ostrov, nebo se zastavit na pár dní v Pattaye a na Koh Chang jet z ní. Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale najdete tu i spoustu „normálních“ klubů, diskoték a barů. Pokud si potrpíte na noční život, určitě za návštěvu stojí. Něco jako Las Vegas, člověk nemusí být hráčem a stejně si všechna ta světýlka užije. ?

 

Pokud se rozhodnete pro přímou cestu, kupte si jízdenky přes tento formulář. Možností je více, nejlepší poměr ceny/kvality imho nabízí minibusy, které jsme také využili. Na cestu k Mo Chitu (autobusové nádraží, ze kterého pojedete) si vyhraďte dostatek času, i když se to nezdá. Doporučil bych tak 2 hodiny, klidně i více – doprava je většinou zacpaná a najít místo odjezdu minibusu také nějaký čas zabere (každý vám rád poradí, i když správnou odpověd nezná). Cena Uberu/Grabu z hotelu na autobusák je cca 80Kč.

 

 

Kupte si rovnou jízdenku s lístkem na trajekt, je to pohodlnější a stojí to 430 Bahtů, tedy necelé 3 stovky. Po přeplutí Vás budou čekat sdílené taxíky, které Vás dovezou přímo před hotel. Jejich cena je různá, podle toho, na kterou pláž jedete. Na White Sand beach je to 50 bahtů, na další vzdálenější pláže je cena  100-150 bahtů, tedy 70-100Kč.

 

 

Všechny hotely pro názorné datum, naleznete zde >>

 

Jsou zde opravdu velké rozdíly mezi plážemi. Doporučoval bych vybírat mezí následujícími třemi:

 

White Sand beach, pokud chcete co nejvíce fotogenickou pláž, mít klidnou dovolenou a potkat i hodně Čechů. Nevýhodou je, že tu v podstatě neexistuje noční život, je tu pár barů a „oblast červených luceren“, nebo jak to nazvat, ale o zábavě moc nejde mluvit. ?

 

Lonely beach, pokud naopak máte rádi noční život. Na výběr zde máte opravdu velké množství barů a restaurací. Nevýhodou je, že pláž není tak hezká a je tu hodně odpadků, ale ostatní krásné pláže jsou, co by kamenem dohodil. Můžete využít skůtr nebo levnou místní dopravu.

 

Kai Bae beach se nám líbila nejvíc a proto jsem zde i vybral ubytování. Běžně tu potkáte slony včetně slůňat a na pláži si s nimi i můžete podat ruku/chobot. ? Já tohle moc nemusím, protože coby atrakce pro turisty jsou sloni kolikrát chudáci, ale tady nám přišlo, že k tomu ti lidé mají větší vztah a zvířata žijí v lepších podmínkách. 

 

Mezi plážemi jezdí stejné taxíky/ místní doprava, která funguje od nástupiště trajektu. Stačí si mávnout a říct, kam chcete. Cena je dle toho, jak daleko jedete, ale obvykle jsme platili 50-100 bahtů za osobu. Taxíky jsou všudypřítomné, nikdy dlouho nečekáte. Případně si můžete půjčit motorku, ceny se pohybují kolem 200 bahtů na den.

 

Pro ubytování jsem vybral Paradise Bungalows, jsou 5 minut od pláže a jsou skvěle hodnoceny. Bez klimatizace vás vyjdou na 4922Kč/2 osoby/pobyt, s klimatizací na 6160Kč. Asi bych víc doporučoval s ní.

 

 

 

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc. Pokud si chcete pobyt prodloužit, můžete na každém imigračním úřadě zažádat o prodloužení na 30 dní za 1900 bahtů (cca 1400Kč).

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bahty, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 Bahtů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za eura. K výměně českých korun na dolary či eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bahty projdětě více směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměňte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku Vaší bance účtují 220 bahtů za výběr. Takže buď jeďte se směněnou hotovostí, nebo následně uskutečněte co nejméně výběrů ( výběry z ATM jsou limitovány max. částkou 20 tisíc bahtů, někde prý 30 tisíc, ale s tím jsme se nesetkali). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování jsme ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte, když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé – skromné, ale dobré ubytování seženete v průměru kolem 300 Kč, najíte se bohatě za 50 Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní síť supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny Vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 2 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 140Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30 Kč, záleží na značce. Motorku si zapůjčíte za 50- 150 Kč za den. Pokud plánujete půjčit motorku, mějte připravenou finanční rezervu. Kamarád se vyboural a i když šlo jen o pár stehů a antibiotika, zaplatil cca 10 tisíc. Pojištovna to zpětně proplatí, ale v tu chvíli po vás chtějí hotovost.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti nebo starší rodiče. Pozor je nutné dávat hlavně na dopravu, která je chaotická a také být obezřetní při výběru jídla. Obzvláště, než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit. ? Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomeňte sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

HIT! Thajsko z Prahy na 14 dní za 13140Kč (možno i přes prázdniny)

4 komentáře u „HIT! Thajsko z Prahy na 14 dní za 13140Kč (možno i přes prázdniny)

  • 19.7.2017 (14:11)
    Trvalý odkaz

    Zdravím,

    jedeme na Ko Samui ke konci srpna a momentálně objednávám letenky z Bangkoku do Suratthani s Lion Air. Problém je, že Lion Air web, stejně jako další weby – tiket.com, traveloka nebo nusatrip – všechny odmítají moji kreditní kartu mastercard, pravděpodobně proto, že není tamní, ale česká. Prosím, jaký je ještě způsob zakoupení těch letenek? Děkuji mockrát.

    Reagovat
    • 19.7.2017 (14:16)
      Trvalý odkaz

      Zdravím, tím to nebude. Také platím českou Mastercard. Nejpravděpodobnější se mi jeví, že máte něco zablokované v bankovnictví, nebo musíte mít nějaké to vyšší zabezpečení (nevím jak se tomu říká, ale musel jsem to v bankovnictví také aktivovat, aby mi podobné platby prošly). V nejhorším to jde koupit třeba přes Kiwi atd.

      Reagovat
  • 20.7.2017 (22:05)
    Trvalý odkaz

    U Pelikána mi naskočilo že ty letenky jsou bez poplatků. S poplatkama letenka za necelých 20 tis. není až tak zajímavá. Létal jsem tam za mnohem míň.

    Reagovat
    • 21.7.2017 (3:19)
      Trvalý odkaz

      Ta cena je včetně poplatků, něco děláte špatně.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!