Hit! New York a Miami z Prahy za 7990Kč! (cena za letenky tam i zpět)

Hit! New York a Miami z Prahy za 7990Kč! (cena za letenky tam i zpět)

Za úžasnou cenu 7990Kč jsou nyní dostupné letenky z Prahy do New Yorku a návratem do dobře dostupné Vídně v období leden – březen 2016. K dispozici jsou i letenky z Prahy do New Yorku a následným návratem z Miami do Vídně za stejnou cenu. Nebýt tou dobou v Asii, tak tuto variantu určitě zvolím. S rezervací bych doporučoval neotálet letenky nebudou mít dlouhého trvání.


1223upload 00001222

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Praha – New York – Vídeň za 7990Kč rezervujte zde << Kalendář termínů >> (návod zde)

Letenky Praha – New York / Miami – Vídeň za 7990Kč rezervujte zde << Kalendář termínů >> (návod zde)

new york

Cena je konečná, včetně všech poplatků a zahrnuje odbavené zavazadlo do 23kg.

Pro vstup do USA potřebujete mít povolení ESTA, které získáte za 14 dolarů zde >>

Pro ubytování doporučuji využít Airbnb.com, 512Kč slevu za registraci získáte zde >> (slevu můžete uplatnit kdykoliv a kdekoliv později).

Průvodce New Yorkem naleznete níže, Průvodce Miami naleznete zde  >>

New York – „město, které nikdy nespí“, je většinou první věcí, kterou si lidé vybaví ve spojení s USA. New York je symbol Spojených států, ve kterém se nacházejí nejdůležitější muzea či památky typu Socha svobody či Empire State Building.

Jak se dostat z letiště JFK International Airport

Vlakové spojení

Nejpohodlnější spojení mezi letištěm a městem zajišťuje AirTrain JFK, který jezdí nonstop. Zastávky se nacházejí poblíž všech devíti terminálů, s platnou letenkou se navíc můžete mezi terminály pohybovat zdarma. Za 35 minutovou jízdu na Manhattan zaplatíte 15 $. Levnější alternativou je cesta vlakem na stanice metra Howard Beach, Sutphin Blvd – Archer Ave a Jamaican Station za 5 $, poté je třeba zakoupit lístek na metro. Levnější cesta do centra s přestupem na metru zabere asi hodinu.

Autobusové spojení

Do centra New Yorku se dostanete také prostřednictvím některého z autobusových dopravců. Na Manhattan jezdí dopravci jako Airport Express Service Bus, Super Shuttle Manhattan či NYC Airporter. Ceny se pohybují kolem 15 $, jízdenky se dají koupit přes internet, na letišti ve stánku, a někdy i přímo u řidiče.

jfk-air

Ubytování v New Yorku

Ubytování v New Yorku je velice drahé, i za nejlevnější hostely většinou zaplatíte kolem 50 $ za noc, solidní pokoj pro dva v hotelu pak stojí spíš kolem 150 $. Vyplatí se proto ubytovat se na periferiích a do města dojíždět, ubytovat se můžete například v hotelu Empire Meadowlands v New Jersey. Kompletní nabídku ubytování se vyplatí porovnat přes internetové srovnávače typu www.booking.com.

Jak se pohybovat po městě?

Metro

New York je obrovské město, a pro rychlé a na orientaci nenáročné přesuny se proto vyplatí využívat metro. Newyorské metro patří mezi nejrozvětvenější na světě, celkem je doprava zajišťována 25 linkami, které se kříží na Manhattanu, což je jakési centrum dopravy. Určitě se vyplatí stáhnout si do mobilu mapku metra, se kterou je orientace mnohem snazší. Výhodou metra je také to, že funguje 24 hodin denně, v noci si však dávejte pozor na noční vlaky, které staví i ve stanicích metra.

Autobusy

Newyorské metro doplňují autobusy, které však nejsou populární ani u Newyorčanů, natož u turistů. Autobusy mají vyznačené zastávky, ale většinou v nich nestaví. Pokud budete chtít vystoupit, zatáhnete za signální provázek, čímž dáte informaci řidiči a ten Vám zastaví.

Jízdné

Při návštěvě New Yorku se zřejmě neobejdete bez Metro Card, což je papírová kartička, kterou za 1 $ koupíte v automatech na stanicích metra nebo v trafikách. Metro Card lze v automatech dobít a poté si nechávat strhávat 2,75 $ za každou cestu. Vzhledem k tomu, že ve městě se lze pěšky pohybovat velice omezeně a taxi je drahé budete veřejnou dopravu potřebovat často, a nejspíše se Vám vyplatí 7 denní lístek za 30 $, který lze taktéž nahrát na Metro Card.

Jak ušetřit na pobytu?

Vstupné do většiny atrakcí ve městě přesahuje 30 $, pokud tedy plánujete navštívit více památek, mohla by se Vám vyplatit turistická karta New York Pass.  S New York Pass získáváte vstupné do 80 atrakcí a mnohé další slevy na jídlo a zážitky. Kartu lze objednat na webu a poté vyzvednout, přes internet je karta levnější. V nabídce jsou karty na 1 den (90 $), 2 dny (140 $), 3 dny (180 $), 5 dní (209 $), 7 dní (239 $) či 10 dní (289 $).

Pokud chcete navštívit nějaký z muzikálů na Broadwayi a nezruinovat si přitom rozpočet na pobyt, pátrejte po lístkách na poslední chvíli přímo na kasách v Broadwayi. Sice se budete muset vypořádat s nižším výběrem, zato získáte vstupenky za zlomek ceny.

New York je město s nespočtem muzeí, z nichž prakticky každé v určitý čas týdne nabízí vstupné zdarma. Pokud tak chcete poznávat zdarma, vyplatí se naplánovat si seznam muzeí, do kterých nebudete muset platit vstupné.

Památky, které nesmíte vynechat

Socha svobody

Socha svobody je jedním z nejznámějších symbolů USA. Francouzský dar k výročí americké nezávislosti je dominantou newyorského pobřeží, přímo do koruny se přitom lze celkem za 21 $ dostat.

Ellis Island

Nedaleko Sochy svobody nalezneme také Ellis Island, což byl ostrov, na němž probíhala kontrola dokladů a zdravotní prohlídka imigrantů. Zajímavostí je, že zde byl několik měsíců zadržován český divadelník Jiří Voskovec.

Empire State Building

Empire State Building je symbolem úspěšné ekonomiky předválečné USA, stavba v té době nejvyšší budovy totiž trvala jen 8 měsíců, dělníci zvládli vystavit 4,5 patra denně! Aktuálně je otevřena vyhlídka v 86. patře za 25 $ a vyhlídka ve 102. patře za zhruba dvojnásobek.

World Trade Center One

World Trade Center One alias Freedom Tower je 1776 stop (541 metrů) vysoký mrakodrap nacházející se na místě teroristy zničených budov World Trade Center. Výška mrakodrapu odkazuje na zřejmě nejdůležitější datum v americké historii, WTC One je aktuálně nejvyšší budovou USA.

Central Park

Central Park je oázou klidu v rušném velkoměstě. Newyorčané sem chodí běhat, jezdit na bruslích, venčit psy a zkrátka relaxovat, potkat zde můžete i televizní celebrity, které si Central Park oblíbili.

Broadway

Broadway je legendární třída, na které nalezneme desítky známých i méně známých divadel, ve kterých se můžete podívat především na slavné americké muzikály.

Times Square

Times Square je asi nejslavnější newyorská křižovatka plná zářících billboardů a restaurací. Toto místo je také tradičním místem novoročních oslav.

Brooklynský most

Brooklynský most je největší atrakcí čtvrti Brooklyn nacházející se jihovýchodně od Manhattanu. Jedná se o nejstarší visutý ocelový most na světě.

new-map

Program na jeden den

8:00 – 9:30 – prohlídka Sochy svobody

9:30 – 11:00 – prohlídka Ellis Island

11:00 – 11:30 – přesun k World Trade Center One

11:30 – 12:30 – prohlídka mrakodrapu a Ground zero

12:30 – 13:30 – prohlídka Broadway

13:30 – 14:30 – prohlídka nedalekého Brooklyn Bridge

14:30 – 15:15 – přesun metrem k Empire State Building

15:15 – 16:30 – prohlídka mrakodrapu

16:30 – 18:00 – procházka k Times Square