Hit! Mallorka na 8 dní za 3300Kč (letenky + ubytování)! Více termínů.

Hit! Mallorka na 8 dní za 3300Kč (letenky + ubytování)! Více termínů.

Na Mallorku bude směřovat náš dnešní skvělý tip na levnocestování. Díky kombinaci velice levných letenek a výhodného ubytování, se dostaneme na stěží uvěřitelnou cenu 3300Kč za 8-denní pobyt na tomto krásném ostrově. Termínů je více, já pro názornost zvolil 12. – 19.4. Počasí v dubnu očekávejte podobné, jako je u nás v červnu. Na koupání to příliš není, ale sluníčka si užijete do sytosti. Pokud jste milovníkem přírody a naopak vás odrazují zástupy všudypřítomných turistů, vřele toto období mohu doporučit (sám jsem byl na Mallorce v březnu). V rámci co nejlevnější ceny jsem vybral ubytování pro 6 lidí, které je ale dobře hodnocené a dostatek soukromí zajištují 3 samostatné ložnice o celkové ploše 103m2. Nezanedbatelnou úsporu přinese i vlastní kuchyně (ceny v potravinách jsou +- stejné, jako u nás, něco je dražší, něco levnější). Ideální pro větší rodinu, nebo skupinu přátel. Pokud se pro tento tip rozhodnete, s nákupem neotálejte. Ta cena je opravdu výhodná a bude to rychle pryč.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Bratislavou naleznete zde >>

Letenky zakupte přímo u dopravce Ryanair.com a to na datum 12. – 19. dubna za cca 1320Kč.

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20cm. Jako vždy platí, že ceny letenek s obsazeností letadla stoupají. Uvedená cena platí v době sepsání článku (8.2. 22:00). Pokud kupujete více letenek, zkontrolujte si před zaplacením, zda je cena správná. Může se stát, že část letenek bude za vyšší cenu, než ty předchozí a to cenu navýší.

Pro ubytování jsem zvolil tento apartmán za 11300Kč pro 6 lidí na 8dní. Na jednu osobu to tedy vychází cca 1890Kč. Pokoj je pouze jeden, proto s rezervací zbytečně neotálejte (a před nákupem letenek se přesvěčte, že je volný). Rezervovat ho můžete zde >>

Pokud už by volný nebyl, vezměte letenky na jiné datum. Nabízí se např. datum 16. – 23.4. za stejnou cenu.

Znovu opakuji, před nákupem letenek si ověřte dostupnost tohoto ubytování a berte obojí najednou. Takto výhodné ubytování už stěží seženete.

K cestě od letiště k hotelu můžete využít místní autobusovou dopravu, cena je cca 80Kč. Mapu cesty naleznete zde.

Mapa cesty

Jak se dostat z letiště?

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

palma-air

 
 

Jak se pohybovat po městě?

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars

Jak ušetřit na pobytu?

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 
Památky, které nesmíte vynechat

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

palma-map

 
 
 Program na jeden den

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku