Protože minulý tip Kanárské ostrovy na 8 dní za 4200Kč slavil u našich čtenářů velký úspěch a hodně lidí ho i využilo, rozhodl jsem se sepsat plán i pro 15 dní. Opět se budeme držet co nejnižšího rozpočtu a článek doplním i o tipy čtenářů, kteří na minulý příspěvek reagovali svými zkušenostmi s Tenerife (tímto i děkuji za zpětnou vazbu). Kalkulace bude provedena na 4 lidi, at už dva páry, nebo rodinu s dětmi. Pomůže nám to snížit náklady na hotel, i auto. Pokud vám chybí lidé „do party“, použijte diskuzi pod tímto článkem. Určitě opět pojede dost čtenářů a společně si můžete užít více zábavy, i ušetřit.

 
1223upload 00001222

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Cesta tam vám plynule navazuje, při zpáteční cestě bych vám vřele doporučoval využít přílet do Berlína k jeho prohlídce. Průvodce Berlínem nalezenete zde, za sebe vám doporučoval zejména prohlídku Berlínské ZOO, která za to určitě stojí.

 

Lístky na autobus Praha – Berlín – Praha zakupte na Eurolines na termín 3. – 17. prosince za 700Kč. Lístky zakupte co nejdříve, později budou dražší. Cesta tam je jasná (první spoj), čas odjezdu je na vás. Jak už jsem psal, já bych zvolil ten večerní a prošel si centrum + ZOO. Alternativou je cesta vlastním vozem, opět bych doporučoval použít diskuzi pod článkem pro jeho naplnění 4 lidmi a tím vyšší úspoře.

 

Jízdenky Berlín

 

 

Letenky nakupte na termín 3. – 17. prosince na trase Berlín – Tenerife – Berlín za cca 1550Kč přes Ryanair.com (návod na rezervaci)

 

 

Cena je konečná, včetně všech poplatků. V ceně je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm  a a druhé o rozměrech 35x20x20cm. Může se to to zdát málo, ale osobně jinak necestuji. Pokud si chcete zakoupit odbavené zavazadlo, příplatek je 20€ za jeden let/os.

 

Přímo na letišti si můžete zapůjčit automobil přes RentalCars. Další (a údajně lepší) alternativou je Cicar, kde je cena uvedena včetně všech poplatků (pojištění, platíte stejně i když je vám pod 25 let, auto může mít více řidičů). Nejlevnější cenu, na kterou se můžete u RentalCars dostat, je 2482Kč. Reálně ale budete chtít auto pojistit atd. a dostat se tak dá na cca 3 tisíce za týden, tedy na 6 tisíc za celý pobyt. Tohle už je na zvážení každého čtenáře, definovat nejvýhodnější nabídku nejde, protože se to bude lišit v závislosti na tom, jak moc budete chtít auto pojistit, či kolik je vám let. Zkusit můžete i malé lokální půjčovny, dle reakcí našich čtenářů se dá dostat na 100€/týden komplet.

 

 

 

Nyní zbývá vybrat už jen ubytování. Pro názornost jsem vybral 4* Volcano Beach Hotel který si můžete zarezervovat za 3630Kč/os/15 dní  zde >>

 

Ubytování tenerife

 

Je to ubytování pro názornost, kdy jsem volil co možná nejlepší ubytování za co nejrozumnější cenu. Vybrat si můžete samozřejmě ubytování jiné, někdo dává přednost ubytování na pláži, jiný rád přírodu. Jsou čtenáři, kteří si přejí strávit dovolenou v klidu, jiní zase hledají bujarý noční život, nebo sportovní vyžití. Výpis všech hotelů na ostrově pro toto datum, naleznete zde >>>

 

Pokud chcete Tenerife projet, je i na zvážení nezůstávat v jednom hotelu, ale vzít si hotely při cestě. Obecně se dá říci, že jih Tenerife je teplejší jak sever, který ale po změnu nabízí hezčí přírodu vhodnou k turistice.

 

Geografie

Tento překrásný a hojně navštěvovaný ostrov se nachází necelých 300 kilometrů od pobřeží Afriky. Přímo naproti němu se nachází Maroko. Je největším a nejzelenějším ostrovem kanárské oblasti. Je mu také přezdíváno Ostrov věčného jara díky velice příjemnému klimatu. Okouzlí Vás zde hluboké lesy, banánové plantáže, čarokrásná krajina vulkanického původu i velice exotické pláže s černým sopečným pískem. Často se Tenerife také přezdívá „mikrokontinent“, jelikož zde naleznete rovinaté pobřeží i vysoké útesy a nechybí ani majestátné hory.

 

Hlavní město – Santa Cruz de Tenerife

V překrásném hlavním městě Santa Cruz de Tenerife za vidění určitě stojí trojlodní kostel San Marcon z 15. a 16. století. V muzeu Museo de Arte Sacro za podívanou stojí ohromný filigránový stříbrný kříž.

 

Příroda, památky, pláže

Nejvýznamnější úkaz zde představuje největší národní park Španělska Teide, který zabírá neuvěřitelných 35% plochy celého ostrova, což dohromady činí 14 tisíc hektarů. Užít si zde můžete nenáročné oddychové procházky, náročnější výšlapy a celodenní túry. Náročnost si úplně jednoduše můžete stanovit sami podle toho, po jaké barvě stezky se vydáte. Odvážlivci mohou zdolávat hory a strmé rokle. Určitě si však přibalte pohodlnou a pevnou obuv a větrové bundy. Sníh se zde totiž obvykle drží až do jara. Můžete zde využít i služeb vyškolených horských průvodců.

 

Pomalu se dostáváme k nejvyššímu vrcholu Tenerife a zároveň celého Španělska hoře Pico de Teide, jenž dosahuje 3 718 metrů nad mořem. Právě zde můžete vidět doslova kouzelnou podívanou, která dojme všechny milovníky přírody a naší planety. Z vulkánu zde totiž stále vytéká žhavá láva! Jedná se skutečně o nevšední a unikátní podívanou! Nachází se zde i mezinárodní astronomická observatoř. Tu v roce 1985 otevřel španělský král. Jedná se o velice významné centrum vědy a výzkumu. Samozřejmě se sem můžete podívat i Vy a zároveň si užít fascinující profesionální výklad a pohled na zářící hvězdnou oblohu.

 

Pokud nepatříte mezi milovníky pohybu, můžete se nechat až na samotný vrchol hory vyvézt lanovkou. Během cesty můžete pozorovat proměny krajiny, jež se mění v závislosti na nadmořské výšce.

 

Jestli Vás už unaví výpravy, můžete zavítat do města Puerto de la Cruz. Zde se nachází populární Zoo Loro Parque. Jedná se o botanicko-zoologickou zahradu. Ta sem každoročně láká na tisíce návštěvníků. Nejoblíbenější atrakcí jsou zde jistě pestrobarevní papoušci, z nichž některý umí mluvit a někteří dokonce počítat! Můžete se zde také pobavit rozvernou hrou delfínů. V parku je k vidění též největší výběh pro tučňáky na světě!

 

Obdivujete pestrobarevné motýli? Tak to si budete připadat jistě jako v pohádce v Mariposariu del Drago. Jestliže Vás zajímá spíše Flora, tak to určitě musíte vidět 1 000 let starý strom, který se nachází v oblasti Icod de los Vinos. Navštívit zde můžete i dračinec Drago Milenario. Podle legendy zde vytéká krev s léčivými účinky.

 

Do světového dědictví UNESCO je zařazeno zdejší starobylé město La Laguna. Naprostý kontrast potom představuje moderní město s moderními budovami Tenerife Auditorio. Celoročně si zde můžete užívat bohatého hudebního a tanečního programu. Pokud milujete noční život, určitě navštivte lokalitu Playa de las Americas.

 

Nádherné a jedinečné jsou pláže ostrova Tenerife. Jak už jsme se zmínili, mají povětšinou tmavou a exoticky vyhlížející barvu. Pokud ale holdujete klasice, i zde je připravena varianta pro milovníky karibského stylu. Na některé pláže je dovážen jemný světlý písek ze Sahary. A kde takové místo hledat? Je to například Playa de las Americas. Pokud patříte mezi sportovce, navštivte pláž u El Medano, kde vanou živelné větry tak důležité pro většinou vodních sportů.

 

Turistická vybavenost

Místní infrastruktura uspokojí i ty nejnáročnější z Vás. Můžete si zde užívat veškerých dostupných vymožeností. Můžete vybírat mezi těmi nejluxusnějšími hotely s téměř neomezenými službami i mezi tradičním ubytování od místních obyvatel na venkově. Na své si přijdou milovníci válení se na pláži i dobrodruzi.

 

Počasí

Celý rok se zde teploty pohybují v rozmezí příjemných 20-25 stupňů Celsia, v létě je to potom maximálně 30 stupňů Celsia.

 

 

 

Hit! Kanárské ostrovy ve 4* na 15 dní za 5770Kč! (obě letenky + 4* hotel + auto)
Štítky:            

1 komentář u „Hit! Kanárské ostrovy ve 4* na 15 dní za 5770Kč! (obě letenky + 4* hotel + auto)

  • 25.11.2015 (7:05)
    Trvalý odkaz

    Ahoj, prosim vyuzil jste uz nekdo toho spoje Pha-Berlin? Da se letadlo ve 14.40 v pohode stihnout? Diky .)

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *