Skvělých akčních letenek China Eastern z Prahy do Manily můžete využít k levné návštěvě Filipín. Cena je za letenky tam i zpět, zahrnuje všechny poplatky i 2 odbavená zavazadla. Tip jsem tentokrát nespojil s ubytováním, protože bude dost individuální, na kterém ostrově dovolenou strávíte. Pokud byste ale letěli přes Cebu, dejte vědět a můžeme zajít na pivko :).  Teď jsme na skok v ČR, ale za měsíc se na Filipíny opět vracíme.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména za ubytování a přesuny. Nevýhodou Filipín je skutečnost, že skoro kamkoliv musíte přeletět. Letenky sice drahé nejsou, ale i tak o představuje další náklady (cenu na „váš“ ostrov si zjistěte např. na momondo.com). U ubytování záleží samozřejmě na konkrétním místě i „luxusu“, obecně vzato bych počítal s částkou 1000Kč/2 osoby/noc za hezké ubytování. Dá se to ale samozřejmě i mnohem levněji, nebo dráž (konkrétní cenu na vašem ostrově naleznete na Bookingu). Za jídlo tu utratíte méně než doma, obvykle se najíme do 100 pesos (zhruba 50Kč). Dá se to ale i mnohem levněji, třeba v Jollibee si koupíte špagety za 50 pesos (cca 25Kč) a velmi levné je i jídlo pro místní. Alkohol je tu velmi levný, za pivko v obchodě zaplatíte 34 pesos (cca 15Kč), v průměrné restauraci pak 50-70 pesos (25-35Kč).

 

Pokud by vás cokoliv zajímalo, neváhejte se zeptat v diskuzi. Minulý rok jsme tu byli necelý měsíc, letos 7 měsíců.

 

Ohledně očkování, rozumné jsou asi žloutenky. Ale pokud pojedete jen do turistické oblasti a budete se stravovat v lepších restauracích, tak se myslím nic nestane i bez toho.

 

 

Letenky Praha – Manila – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

Letenky z Prahy na Filipíny
Letenky z Prahy na Filipíny
Filipíny z Prahy i na Vánoce za 12490Kč (cena za let tam i zpět, včetně poplatků)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!