Dubaj na 8 dní o letních prázdninách za 6950Kč! (letenky + hotel). S možností výletu na Srí Lanku.

V dalším levnocestovatelském tipu se společně podíváme na to, jak levně strávit dovolenou i v tak luxusním městě, jako je Dubaj. Alternativně se pak nabízí i možnost strávit v Dubaji jen několik dní a zbytek strávit na Srí Lance, protože letenky Dubaj – Srí Lanka – Dubaj, vás vyjdou v promo akci na zhruba 7 tisíc. Možných termínů je více, proto jsou datumy i délka dovolené dost flexibilní.
Největší úspory dosáhneme odletem z Budapešti, kam se nejlépe dostanete autobusy Eurolines, která často nabízí slevu 1 + 1 zdarma, tedy že pojedete dva a zaplatíte jen jeden lístek. Do Dubaje pak poletíme nízkorozpočtovým dopravce Wizzair. Nebude to pohodlná cesta a musíte za nejnižší cenu cestovat jen s malým příručním zavazadlem, ale jinak je to stejně bezpečné, jako let klasickými aerolinkami. Pro zdravého člověka to není nic, co by nešlo zvládnout. Pokud byste raději větší pohodlí a odlet z Prahy, je alternativou si 2100Kč připlatit a nakoupit letenky Praha – Dubaj – Praha za 5490Kč zde >>
Pokud upřednostnujete nízkou cenu výměnou za menší pohodlí, letenky Budapešt – Dubaj – Budapešt za 3500Kč rezervujte na Wizzair.com. Datumů je k dispozici více, já pro názornost zvolil 16. – 23. 7. Letenky zakupte se členstvím Wizz, vyplatí se to více a další rok můžete zdarma čerpat z jeho výhod.
Letenky z Budapešti do Dubaje a zpět za 3500 kč rezervujete zde
Problémem je zavazadlo, v základní ceně můžete mít max. příruční o rozměrech 42x32x25 cm, větší je za příplatek. Dle mého jde zvládnout úplně v pohodě, ale rozumím tomu, že to pro někoho může představovat problém a tak na to raději upozornuji.
Všechny hotely v Dubaji na příkladové datum naleznete zde >>
Zváštností u Dubaje je, že zobrazené ceny na Bookingu nezahrnují poplatek obci ve výši 10 %, turistický poplatek ve výši 10.00 AED za noc a poplatek za služby ve výši 10 %. V této kalkulaci jsem ho započítal, ale pokud si vyberete hotel jiný, může se to lišit a je třeba na to brát zřetel.
Já vybral Hafez Hotel Apartments, které po započtení všech poplatků vycházejí na 7100Kč/2 osoby/pobyt, tedy 3550Kč/osobu. Nejde o žádné hvězdné ubytování, ale poměr kvality/ceny je skvělý a hotel je hned u metra. Navíc je k dispozici kuchynka, což vám ušetří další náklady.
Strávit delší dobu v Dubaji není pro každého a tak můžete zvážit i výlet na Srí Lanku. Ten už podniknete s FlyDubai za cenu kole 7 tisíc (cena za let tam i zpět, v ceně je i odbavené zavazadlo). Kolik času kde strávíte je čistě na vás a vašem itineráři. Na Srí Lance bych se držel JV nebo východního pobřeží, dá se tam očekávat lepší počasí. I když co jsem se bavil s čechem, co na SL několik let žije, jsou obavy o počasí během léta značně přehnané.
Tento tip bych doporučil čtenářům, kteří mají s individuální turistikou již nějaké zkušenosti a vědí, do čeho jdou. Ono to není nic, co by nešlo zvládnout, ale je to přece jen náročnější jak na plánování, tak na tělo :).
Ještě zběsilejší alternativou je udělat si „výlet“ ze Srí Lanky na Maledivy za cca 3-4 tisíce.
Z malého nevýznamného města v poušti se během posledních tří dekád stalo jedno z nejluxusnějších a nejbohatších měst světa. V Dubaji najdete minimum historických památek, město láká návštěvníky na zábavu, moře a luxus na každém rohu.
Obsah článku
Jak se dostat z letiště?
Autobusové spojení
Autobusové linky odjíždějí od všech tří letištních terminálů a jsou poměrně rychlé a spolehlivé. Nejdůležitější je linka 401 jezdící přes Deiru na Al Sabkha Bus Station a linka 402, která jezdí podobnou trasou na Al Ghubaiba. Jízdenky se dají koupit ve stáncích v příletové hale nebo lze jet na Nol Card, platba u řidiče může být problém, za jízdenky zaplatíte 3 dirhamy (cca 21 Kč).
Spojení metrem
Dubajské letiště je s centrem města propojeno i velice moderním a rychlým metrem. U terminálů 1 a 3 se nacházejí stanice metra červené linky, která jezdí přímo k Burj Khalifa nebo Al Karama. Pro cestování metrem platí standardní ceník rozdělený do zón, za cestu proto zaplatíte od 2,00 do 6,50 AED. Doprava funguje od 5:30 do půlnoci.
Přejezd mezi terminály zajištuje bezplatný autobus.
Spojení taxi
Taxík z letiště do hotelu který jsem vybral stojí necelých 250Kč. Platit můžete kartou.
Jak se pohybovat po městě?
Metro
Asi nejpohodlnějším způsobem přepravy po městě je metro. Metro v Dubaji má dvě linky, označované nejčastěji jako linky červená a zelená. Metro funguje v intervalech 3 až 5 minut od 5:30 do půlnoci, v pátek je však provoz zahájen až kolem 13:30. Metro je specifické tím, že funguje zcela automaticky bez přítomnosti řidiče. První vagón je tzv. Gold Class, která stojí dvojnásob klasické ceny jízdenky. Nalezneme zde pohodlnější sedačky, připojení wi-fi a můžete pozorovat jízdu z kabiny řidiče. Každá souprava taktéž obsahuje vůz vyhraněný pouze pro ženy a děti. Pozor na to, za nedodržení jsou pokuty a neznalost neomlouvá.
Autobusy
Autobusy jsou vždy klimatizované a velice čisté, jedinou nevýhodou je nižší frekvence spojů. Základní jízdné činí 2 AED, vzdálenější spoje mohou stát i 3 AED. Pozor dávejte na to, že přední část vozů je vždy vyhraněna pouze ženám, muži musí postoupit dále. Nejzajímavější z autobusových linek v Dubaji je linka č. 8, která vede přes tržiště Gold Souq k Burj Al Arab a zábavnímu parku Wild Wadi.
Jízdné
Pro využívání veřejné dopravy je třeba zřídit si dobíjecí kreditovou kartu Nol Card, kterou zakoupíte na letišti a v každé stanici metra. K dispozici jsou čtyři provedení karty – Červená, Stříbrná, Zlatá a Modrá. Turistům se nejvíce vyplatí buď Červená, nebo Stříbrná karta.
Na karty lze nahrávat kredit, který se při každé jízdě z karty opět strhává. Při vstupu a výstupu z vozu je třeba označit kartu u čtečky, která automaticky strhává jízdné.
Červená karta stojí 4 AED ( cca 42 Kč) a obsahuje kredit 2 AED. Za každou jízdu se poté strhává jízdné podle projetých zón:
Jízda do 3 km – 2 AED
1 Zóna – 2,50 AED
2 Zóny – 4,50 AED
3 a více zón – 6,50 AED
Stříbrná karta stojí 20 AED (210 Kč) a má na sobě nahraný základní kredit 14 AED, výhodou je to, že jízdné s ní je o 10 % nižší, vyplatí se proto při větším počtu cest. Na oba typy karet lze také ve stanicích nahrát jednodenní neomezené jízdné za 14 AED.
Jak ušetřit na pobytu?
Vstupné do dubajských atrakcí je mnohdy až absurdně vysoké, pokud chcete ušetřit, naplánujte si návštěvu atrakcí, za které není účtováno vstupné. Mnoho peněz ušetříte například tím, že výškové budovy typu Burj Al Arab či Burj Khalifa oceníte pouze zvenčí. Za zhlédnutí stojí obchodní centrum Dubai Mall či Dubajská fontána.
Památky, které nesmíte vynechat
Burj Al Arab
Burj Al Arab je jedním z nejslavnějších a nejluxusnějších hotelů na světě, a zároveň jednou z vůbec nejvyšších budov světa. Běžný smrtelník se do hotelu dostane pouze s rezervací na odpolední čaj, dvouhodinové posezení vyjde cca na 375 AED.
Burj Khalifa
Burj Khalifa je s 828 metry vůbec nejvyšší budovou na světě. Pro turisty je za 125 AED navíc otevřena vyhlídka ve 124. Patře, a za 300 AED se lze dostat dokonce do 148. patra.
Miracle Gardens
Miracle Gardens je rozsáhlý komplex na okraji města, ve kterém naleznete krásné pestrobarevné kreace z květin. Zahrady jsou během letní sezony zavřené, jinak vstupné činí 30 AED.
Wild Wadi Park
Wild Wadi Park je jeden z nejslavnějších vodních parků na světě. Naleznete zde jak neuvěřitelně dlouhé tobogány, tak i divoké řeky a simulace vln, na kterých se lze dokonce učit surfovat. Celodenní vstupné vyjde na cca 255 AED.
Dubajská fontána
Dubajská fontána je největší fontánou svého druhu na světě. Nejlepší je fontánu navštívit za šera, kdy plně doceníte hru barev a stínů.
Umělé ostrovy
Na pobřeží naleznete další důkaz rozmařilosti bohatých arabských investorů, nedaleko od pláží byly totiž z dovezeného písku postaveny umělé ostrovy, které z vrchu připomínají palmy či všech pět kontinentů. Na ostrovech mají být v budoucnu postaveny další obchodní střediska a luxusní hotely.