DUBAJ aneb luxusní dovolená, kterou si můžete dovolit i vy!

DUBAJ aneb luxusní dovolená, kterou si můžete dovolit i vy!

Chcete jedinečnou, ale cenově dostupnou dovolenou, na které poznáte jedno znejmodernějších měst světa, nejvyšší budovu na zeměkouli, nádherné pláže, moře, pouště a zároveň exotickou kulturu? Pak je Dubaj tím pravým místem pro vaši dovolenou. Dubaj je městem, do kterého se můžete vydat po celý rok, aniž byste se báli chladného počasí, městem, které vám vyrazí dech svými neuvěřitelnými atrakcemi a moderní architekturou vkontrastu s arabskou kulturou. Poradíme vám, jak si užít dovolenou vDubaji co nejvíce a zároveň co nejlevněji.

<

Zájezdy do Dubaje zakoupíte zde.

Letenky do Dubaje zakoupíte zde.

Cesta

Do Dubaje lze sehnat velmi levné zpáteční letenky zokolí České republiky za cenu kolem 3000 – 4000 Kč. Pro nejvýhodnější cenu sledujte náš web levnocestovani.cz, kde upozorňujeme na akční letenky. Až se nějaká výhodná akce objeví, stačí nezaváhat a koupit letenky co nejrychleji. Sněkterými akčními letenkami se můžete dostat pod 2500 Kč, nicméně často se objevují spíše akce kolem již zmíněných 3000 Kč. Levně létá např. společnost Wizzair zpolských Katowic a Budapešti. ZČeské republiky se do Dubaje dostanete výhodným přímým letem se společností SmartWings. Levná zpáteční letenka zPrahy se pohybuje kolem 5-6 000 Kč. Doba letu je přibližně 6 hodin. Jestliže se vám nechce čekat na akční letenky nebo jste vázáni konkrétním termínem, můžete použít náš vyhledávač výhodných letenek.

Ubytování

Dubaj je luxusní turistickou destinací, takže pokud hledáte levnou variantu cestování, vyhněte se předraženým turistickým hotelům a resortům, které jsou velmi drahé. Laciné ubytování můžete sehnat přes servery, které umožňují porovnání cen ubytování. Velice rozšířený je booking.cz, na kterém lze vyhledat ubytování v Dubaji pro dvě osoby od 500 Kč za noc. Vždy si ale všímejte všech poplatků a daní, které nejsou často zahrnuty v základní ceně. Levné ubytování u soukromých osob seženete přes web Airbnb. Airbnb navíc nabízí nedocenitelnou přidanou hodnotu – díky této službě poznáte místní kulturu i lidi, kteří si s vámi popovídají, se vším vám poradí a pomůžou. Airbnb nabízí levné pokoje, které seženete v Dubaji už od 500 Kč za noc pro dvě osoby. Cena závisí na atraktivitě lokality a úrovni ubytování. Pokud se ubytujete přes Airbnb, můžete ještě ušetřit, protože pro nově registrované členy nabízí Airbnb slevu až 725 Kč, slevu využijtezde. Tip: ubytujte se přes Airbnb minimálně na týden, většina hostitelů vám poskytne týdenní slevu.

Zážitky

Dubaj je městem, ve kterém vás čekají jedinečné zážitky na celý život. Poradíme vám, jaké znich si nesmíte nechat ujít, a jak srazit náklady na minimum.

Nejvyšší mrakodrap světa

VDubaji musíte vidět Burj Khalifa – nejvyšší budovu světa. Burj Khalifa měří 828 m a pro srovnání je přibližně 3x vyšší než Eiffelovka. Impozantní je již pohled na tuto nejvyšší budovu zeměkoule zvenku, nicméně ještě impozantnější je pohled zjejího vrcholu dolů. Burj Khalifa umožňuje zájemcům navštívit „The Top“, tedy v překladu vrchol mrakodrapu, přestože o úplný vrchol nejde. ZThe Top máte celou Dubaj jako na dlani a za tento zážitek zaplatíte vstupné vpřepočtu od zhruba 800 Kč. Pro nejnižší ceny si zarezervujte vstupenky online zde vtzv. Non-prime hours (vedlejších hodinách).

Burj Khalifa

Zpívající fontána

Dubai Fountain je největší fontánou světa a nachází se hned pod Burj Khalifa. Naplánujte si návštěvu zpívající fontány na večerní hodiny, kdy probíhají velkolepá noční představení. Neuvěřitelné množství vody při představení stříká do výšky přibližně 150 metrů (až k vrškům menších mrakodrapů) za doprovodu různých písní, např.Con te partirò od Andrea Bocelli. Fontánu při představení osvětluje na 6600 světel a25 barevných projektorů, takže jde opravdu o jedinečný zážitek plný vody, světel, barev a hudby vharmonickém souladu, který prožijete zcela zdarma.

Pláž a vodní atrakce

VDubaji není chladno vžádném ročním období, takže jistě uvítáte možnost zchladit se při koupání v moři. Zavítejte na Jumeirah Beach, která je jednou znejkrásnějších pláží vDubaji i na celém pobřeží Perského zálivu. Můžete se zde koupat či šnorchlovat vprůzračném moři a relaxovat vjemném bílém písku pod palmami svýhledem na impozantní budovu luxusního hotelu Burj Al Arab ve tvaru plachetnice. Velká část pláže patří khotelovým resortům, nicméně najdete zde i veřejné části, na něž můžete zcela zdarma. Nízké vstupné zaplatíte pouze do Jumeirah Beach Park, kde jsou hostům kdispozici sprchy, kabinky a kiosky. Pokud máte rádi adrenalin, vydejte se po návštěvě pláže do blízkého vodního světa Wild Wadi a vyzkoušejte místní skluzavku Jumeirah Sceirah, která je jednou z největších anejrychlejších skluzavek světa – dosáhnete na ní rychlosti až 80 km/h. Dále můžete vyzkoušet Tantrum Alley – atrakci, která kombinuje běžný tobogán sdvojicí tornád či Burj Surj – obří tornádo, v němž se jezdí na nafukovacích duších. Vstupné do parku je bohužel poměrně vysoké – cca 1 890 Kč za dospělou osobu, takže pokud nechcete utrácet, vodní park ze svého programu vyškrtněte.

Arabská kultura a historie

Arabskou kulturu budete vDubaji vnímat na každém kroku. Přestože jde o velice moderní město, všude zde potkáte místní muže oblečené vtradičním arabském oděvu dišdaš a ženy zahalené vnikábech či čádorech. Pokud budete chtít navštívit historická místa Dubaje, zavítejte do jádra původní Dubaje – zátoky Dubai Creek v blízkosti čtvrtí Deira a Bur Dubai, která si ještě zachovává jisté historické kouzlo. Přes vodu se dostanete lodí za cenu již od jednoho dirhamu. Navštivte místní trhy skořením, potravinami, látkami, pašmínami a nasajte tu pravou arabskou atmosféru. Pokud budete chtít něco koupit – smlouvejte, ušetříte až několik desítek procent způvodně navržené ceny obchodníkem. Historická je taktéž čtvrť Al Bastakiya snejstarší budovou města Al Fahidi Fort, ve které se nachází Dubajské muzeum. Vtomto muzeu uvidíte tradiční způsob života místních lidí za vstupné vpřepočtu cca 20 Kč. Pokud nebudete chtít vstupné platit vůbec, vydejte se raději do Al Ahmadiya School – první dubajské školy, která dnes funguje jako muzeum vzdělávání, a jejíž návštěva je zcela zdarma.

Největší nákupní centrum světa

Kromě nejvyšší budovy a fontány na světě se vDubaji nachází také největší a nejnavštěvovanější nákupní centrum o rozloze 1124000 m2s 1200 obchody. Můžete zde nakupovat celý den a stejně nestihnete navštívit všechny místní obchody. Kromě obchodů je zde kvidění spousta dalších věcí. Podmořský svět, kino s200 promítacími plátny a ledová plocha kbruslení. Tyto atrakce jsou však zpoplatněny celkem vysokými částkami. Pokud nechcete utrácet, prohlédněte si akvárium zvenku – i bez poplatku uvidíte žraloky a další mořské tvory, zajděte se podívat na umělecky zpracované vodopády, které jsou vysoké přes několik pater nákupního centra, navštivte největší obchod se sladkostmi na světě a tzv. Fashion Avenue – kruhové atrium s těmi nejluxusnějšímiobchody i arabskou módou.

Metro bez řidiče

VDubaji zažijete mnoho moderních vymožeností, které u nás zatím neznáme. Jednou znich je nadzemní metro bez řidiče, jež jezdí zcela samo. Pokud se vám poštěstí dostat se kpřednímu oknu metra, budete mít při jízdě úžasný výhled a budete si připadat, jako byste metro řídili právě vy. Stačí pouze koupit si nejlevnější lístek do městské hromadné dopravy za vpřepočtu 19 Kč.

Poušť

Jedním zkrásných zážitků při návštěvě Dubaje je výlet do pouště. Místní zážitkové agentury nabízejí různé varianty výletů – se sjížděním písečných dun vjeepech, na tříkolkách, na sandboardu, sprojížďkou na velbloudech či přenocováním vpoušti. Jde o velký byznys, takže agentury nabízejí výlety do pouště často včetně zajištěného jídla, posezení u vodní dýmky nebo představení břišních tanečnic. Výsledkem jsou velmi vysoké ceny. Pokud o zážitky zpouště nechcete přijít a nemáte moc peněz, najděte si agenturu, které zaplatíte pouze za to, co vpoušti skutečně chcete prožít. A smlouvejte.

VDubaji je možné prožít dovolenou za spoustu peněz, ale jak jste si přečetli vtextu výše, dá se to udělat i nízkonákladově. Záleží jen na vás, jakou možnost preferujete. Exotická dovolená svelkolepými zážitky vás vDubaji čeká vkaždém případě.