Olympská riviéra je zhruba 100 kilometrů dlouhá oblast na pobřeží Egejského moře v podhůří božské hory Olymp. Jedná se o oblast s jedněmi z nejčistších a nejkrásnějších písečných pláží v celém Řecku. Díky starověkému osídlení oblasti je okolí Olympu zajímavé taktéž řadou antických památek, vysoké pohoří pak umožňuje i skvělé podmínky pro aktivní cestovatele.

Základní informace Olympská riviéra

 

Olympská riviéra je součástí Řecka, pro vstup do země tedy stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Měna: Euro (1EUR = 27,02 Kč kurz platný k 15.6.2016)

Důležitá telefonní čísla:

Univerzální tísňová linka: 112

Policie: 100

Záchranná služba: 166

Hasiči: 199

Většina hotelů dnes již používá standardní evropské zásuvky na napětí 220V. Ve starších ubytovacích zařízeních však můžete narazit i na další typy zásuvek, před cestou se tak ujistěte, zda není třeba koupit redukci.

Ať už cestujete k moři nebo za památkami, nenechávejte nic náhodě a sjednejte si cestovní pojištění. Sjednání zabere pár minut a ušetříte si tím nejednu starost.

 
Zájezdy na Olympskou riviéru

 

Největší nabídku zájezdů za nejlepší ceny naleznete na dovolena.cz či invia.cz.

 

Dovolená s dětmi na Olympské riviéře

 

Olympská riviéra je jednou z nejlepších řeckých destinací pro dovolenou s malými dětmi. Letoviska jako Nei Pori, Olympiaki Akti či Neos Panteleimon nabízejí dostatečný klid i nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, jako dělané pro malé děti. Výhodou je i to, že pobřeží je lemováno několika aquaparky a lunaparky, takže kromě výletů po historických městech můžete děti zabavit i v těchto zábavních parcích.

 

By: vahiinee

 

 

Na Olympskou riviéru se psem

 

Olympská riviéra je dnes vyloženě turistickou oblastí, tamní obyvatelé jsou tak na turisty cestující se psy zvyklí a neměli byste mít problémy najít ubytování či restaurace, kde budete vítáni i se čtyřnohým přítelem. Nevýhodou je však to, že drtivá většina městských pláží zakazuje vstup se psy a vzhledem k tomu, že prakticky celé pobřeží je osídlené můžete mít problémy najít vhodnou pláž.

 

Klidná dovolená na Olympské riviéře pro seniory

 

Olympská riviéra je díky svým krásným písečným plážím, vysoké úrovni služeb i mnoha přírodním i historickým skvostům skvělou volbou pro odpočinkovou dovolenou u moře. Tamní pláže jsou v drtivé většině písečné a vždy perfektně vybavené s dobrým přístupem k vodě, díky čemuž jsou oblíbené právě mezi seniory a rodinami s dětmi.

Pokud hledáte převážně klidné letovisko s dobrou pláží, vydejte se do Nei Pori, Platamonas, Olympiaki Akti či Neos Panteleimon. Naopak nejrušnějším letoviskem na Olympské riviéře je Paralia.

 

Noční život na Olympské riviéře

 

Přestože největší letoviska typu Nei Pori či Neos Panteleimon jsou spíše klidnějšího rázu, Olympijská riviéra i tak nabízí dostatek prostoru pro bohatý noční život. Nejvyhlášenějšími centry nočního života oblíbenými především mezi mladými turisty jsou Paralia, Katerini a Olympiaki Akti, které nabízejí dostatek diskoték a barů mířených výhradně na turisty.

 

Nákupy na Olympské riviéře

 

Pokud se poohlížíte po městě, kde budete mít příležitost k nákupu z větší nabídky turistických suvenýrů, vyplatí se do itineráře zařadit větší letoviska jako Nei Pori, Litochoro či Paralia.

Především, pokud cestujete na sever Olympské riviéry, může být výhodné zajet si i do nedaleké Soluně. Ta je proslulá jako řecké centrum módy a výhodně zde nakoupíte oblečení i šperky jak v globálních obchodních řetězcích, tak i v tradičních řeckých obchodech.

 

Ceny v oblasti Olympské riviéry

 

Ceny v restauracích v oblasti Olympská riviéra se pohybují na úrovni řeckého standardu. Za hlavní chod tedy zaplatíte kolem 12€ a další 2 až 3.50€ připlatíte za sklenku vína či třetinku piva. Ceny v supermarketech se poté pohybují na podobné hladině jako v České republice. Výrazně dražší je však alkohol a cenový rozdíl je patrný i u drůbežího masa, kilo kuřecích prsou většinou stojí kolem 7€.

 

Ubytování na Olympské riviéře

 

Olympská riviéra patří spíše mezi ty dražší destinace v Řecku. Ubytování v nejvyhlášenějších letoviscích typu Nei Pori, Neos Panteleimon či Platamonas vyjde i na kraji sezony alespoň na 900 Kč za noc. Pro nejvýhodnější ceny se vyplatí využít klasický booking.com.

Levné ubytování na Olympské riviéře mohou poskytnout taktéž kempy, které se nacházejí především v Agiannis a Kalivia Varikou. Alternativou za klasický booking je také služba Airbnb, přes kterou si lze pronajmout domy, apartmány či jen pokoje přímo od soukromníků. Využít navíc můžete slevu 500 Kč na váš první pobyt, slevu využijte zde.

 

Kam na výlety po Olympské riviéře?

 

Dion

Dion je historické město sloužící před naším letopočtem jako jedno z nejdůležitějších náboženských center Makedonského království. Dnes jsou zde k vidění převážně řecké a římské antické památky včetně slavného Diova chrámu založeného Alexandrem Velikým. Pozoruhodné jsou však i chrámy Isis, helénské divadlo, římské divadlo i antické lázně. Nejvzácnější zde nalezené artefakty poté shromažďuje tamní historické muzeum.

 

 

 

Meteora

Meteora je vnitrozemská oblast proslavená unikátními útesy čnícími stovky metrů nad okolím. Kvůli naprosté izolovanosti od okolního světa zde ve 14. až 16. vznikly kláštery, které tak dodávají tomuto místu unikátní tajuplnou atmosféru.

 

Kalambaka

Kalambaka je malé horské městečko významné především nedalekými kláštery Meteora. Právě Kalambaka nabízí nádherný výhled na skalní masivy s kláštery a dostatečné turistické zázemí jako hotely, restaurace i obchůdky.

 

Ostrov Skiathos

Skiathos je středně veliký ostrov ležící nedaleko břehů Olympské riviéry, ze které se na Skiathos během půl druhé hodiny dostanete z přístavu Volos. Jedná se o ostrov vyhlášený malebnými plážemi lemovanými bílými útesy a vnitrozemím s bujnou vegetací. Turisté z ostrova nejčastěji navštěvují přístav Skiathos a poté malebnou oblázkovou pláž Lalaria, poblíž které se nachází mořská jeskyně.

 

Klášter sv. Dionýse

Klášter sv. Dionýse ležící nedaleko horské obce Litochoro je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek v okolí Olympu. Hlavní kostel komplexu nese název Katholiko byl postaven již v první polovině 16. století v byzantském stylu. Kolem Katholiko byly dále vystavěny čtyři kaple, přičemž v severozápadní kapli je pochován sám svatý Dionýsos.

 

Litochoro

Litochoro je malebná horská vesnička ležící na svahu hory Olymp. Ve městě leží malý kostelík Agios Ioannis, vesnice však láká spíše na výlety za přírodou. Z Litochora totiž vede stezka podél říčky končící u vodopádu Enipea. Právě z vesnice Litochoro se navíc nejčastěji podnikají pokusy o výstup nejvyššího vrcholu Olympu.

 

 

By: Gabriel

 

 

Soluň

Soluň neboli Thessaloniki je druhé největší řecké město nacházející se v severní části země. Město je proslulé bohatým kulturním životem a byzantskými památkami, z nichž nejznámější jsou městské hradby, Bílá věž či turecké lázně. Mimo jiné se zde nachází plno muzeí a uměleckých galerií.

 

Platamon

Platamon je přímořské městečko nedaleko známého letoviska Nei Pori. Největší atrakcí Platamonu jsou zříceniny středověkého hradu tyčící se na kopci nad městem. Hrad byl původně postaven v 10. století na místě bývalé antické pevnosti, od té doby byl však několikrát zničen a opět opraven. V současné době z hradu zbyly především mohutné hradby a šlechtické domy s kostelem z 18. století. Nejstaršími částmi hradu jsou poté hřbitov s kostelíkem z 10. století.

 

Palios Panteleimonas

Palios Panteleimonas je historická vesnička ležící ve výšce 700 metrů nad mořem na úpatí hory Olymp. Vesnice je unikátní kamennými domy s červenými střechami tvořící úzké uličky, které se sbíhají v náměstí s kostelem Agios Panteleimonas.

 

Tipy na jednodenní výlety po Olympské riviéře

 

1.Den – Dion, Platamon a Palios Panteleimonas

 

Celodenní výlet po historických perlách Olympské riviéry začneme ve starověkém městě Dion. T oje jednoznačně nejzajímavějším místem programu a prohlídka chrámů Dia a Isis, divadel či antických lázní vám tak zabere celé dopoledne, a pokud si nenecháte odepřít ani návštěvu historického muzea, strávíte v Dionu i část odpoledne.

Poté nicméně následuje přejezd jižně do letoviska Platamon. Nad městem ční poměrně dobře dostupný středověký hrad, z jehož hradeb se budete moci pokochat nádherným výhledem na moře i skvostnými byzantskými kostely.

Pokud zvládnete Dion a Platamon dostatečně rychle, zbude vám dostatek času na přejezd do horské vesničky Palios Panteleimonas, v opačném případě si však podvečer vychutnejte na písečné pláži ležící pod hradem.

 

2.Den – Litochoro a klášter sv. Dionýse

 

Při dovolené na Olympskou riviéru si každý správný cestovatel nemůže nechat jít na samotnou božskou horu Olymp. Nejnavštěvovanější vesničkou na Olympu poté zpravidla bývá malebné Litochoro. Z něj lze naplánovat jak výstup na téměř 3000 metrů nad mořem vysoký vrchol Olympu, či méně náročné túry k vodopádům Enipea.

Turisticky hojně využívaná stezka poté vede také z Litochoro ke klášteru sv. Dionýse. Ten je ukrytý v lesích hory Olymp a podobně jako kláštery v Meteoře je vyhledáván především pro svou tajuplnou atmosféru i poutníky vyhledávaný hrob sv. Dionýse.

 

3.Den –  Skiathos

 

Díky frekventovanému spojení zajišťovaného přívozy lze bez problémů podniknout jednodenní výlet na nedaleký Skiathos. Výlet tedy začneme v přístavu ve Volos, ze kterého odjíždějí lodě směr hlavní město Skiathos.

Ve Skiathu je téměř nutností navštívit rodný dům a muzeum slavného řeckého spisovatele Alexandra Papadiamanta. Po prohlídce muzea navštívíme také katedrálu Trion Ierarhon ležící přímo u přístavu. Poté se již odebereme směrem do historického centra ke kostelu Agios Nikolaos zdobeného pro Skiathos typickou bílou fasádou.

Po prohlídce historické části města se vydáme severně na kraj města, kde se mezi lesy ukrývá klášter Panagia Evangelistria z 18. století. Od něj zamíříme směrem k pobřeží na hlavní pobřežní třídu Paraliakos a vrátíme se zpět do přístavu.

 

4.Den – Kalambaka a Meteora

 

Jednou z nejúchvatnějších a nejmysterióznějších památek poblíž Olympské riviéry jsou kláštery Meteora. Jednodenní výlet do Meteory nicméně nejdříve začneme v městečku Kalambaka, kde lze nechat auto a vypravit se dále za nedalekými kláštery na masivních skalách.

Vzhledem k pochopitelně velice špatné dostupnosti klášterů ukrytých ve skalách si jen stěží stihnete projít více klášterů. Vyplatí se tak pozornost mířit převážně na dva nejzajímavější kláštery v Meteoře – kláštery sv. Štěpána a Varlaam a raději si pečlivě projít je, než ztrácet mnoho času přejížděním.

 

By: Jon Worth

 

 

5.Den – Soluň

 

Jen pár desítek kilometrů severně od Olympské riviéry se nachází řecká metropole Soluň. Ta je nejen centrem kultury a středověkých památek, ale také nakupování i nočního života, a proto by byla škoda ji vyškrtnout z itineráře.

Za jeden den si pohodlně stihnete projít přístav s ikonickou Bílou věží. Odsud můžete zamířit do centra města a městských lázní. Během odpoledne poté lze projít městské opevnění a prohlédnout si tak velkou část historického centra z hradeb.

 

 

 

Pláže na Olympské riviéře

 

Kromě úchvatných historických památek nabízí Olympská riviéře i přes 60 kilometrů písečných pláží omývaných tyrkysovým mořem. Turisté každoročně míří především do letovisek oceněných Modrou vlajkou jako například Nei Pori či Leptokarya, kde se nacházejí perfektně vybavení písečné pláže. Nádherná je taktéž pláž v letovisku Platamonas, jejíž atmosféru ještě zkrášluje středověký hrad pozorující pobřeží.

 

By: Martin Charette

 

Počasí na Olympské riviéře

 

Počasí v zimě

Počasí v prosinci na Olympské riviéře je nejen deštivé, ale na řecké poměry i velice chladné. Denní teploty totiž padají ke 2 až 11°C.

Ještě chladnější je počasí vna Olympské riviéře v lednu, kdy teploty klesají až k hranici 0°C. Občasně se zde dokonce objevují i sněhové přeháňky.

Počasí v únoru na Olympské riviéře sice není tak chladné jako v lednu, teploty mezi 2 a 11°C však stále nejsou ideální ani pro turistiku po vnitrozemí.

 

Počasí na jaře

Počasí v březnu na Olympské riviéře je sice stále poměrně deštivé, teploty mezi 3 a 15°C však již aspoň konečně umožňují alespoň příjemné poznávání historických a přírodních památek na Olympské riviéře.

V dubnu je počasí na Olympské riviéře s teplotami mezi 7 a 20°C již poměrně příjemné, je však třeba stále počítat s možnými přeháňkami.

Počasí v květnu na Olympské riviéře je typické rychlým oteplením. Zatímco na začátku měsíce se teploty pohybují spíše kolem 10°C, na konci května se již můžete těšit z teplot přesahujících 20°C. Podobný charakter pak kopíruje i teplota moře. Zatímco na přelomu dubna a května dosahuje teplota vody na Olympské riviéře cca 10°C, na konci května se moře vyhřeje na zhruba 19°C.

 

Počasí v létě

Počasí v červnu na Olympské riviéře je konečně velice slunné i teplé. Teploty vzduchu se pohybují mezi 17 a 28°C, přičemž teplota moře na Olympské riviéře v červnu dosahuje solidních 22°C.

Nejvyšší teploty vzduchu na Olympské riviéře jsou však měřeny v červenci a srpnu, kdy se denní teploty vzduchu na Olympské riviéře pohybují mezi 19 a 32°C. Tomu samozřejmě odpovídá i skvělá teplota moře pohybující se kolem 24°C.

 

Počasí na podzim

Počasí v září na Olympské riviéře je stále velice teplé a příjemné. Denní teploty vzduchu se pohybují mezi 14 a 29°C, lákavá je i teplota moře, která se pohybuje kolem 23°C.

V říjnu dochází na Olympské riviéře opět k rychlému ochlazení a začátku období dešťů. Teploty klesají k v průměru 16°C, přesto se objeví i pár slunných dní, kdy se lze smočit v moři.

Počasí v listopadu vna Olympské riviéře je opět velice deštivé a chladné. Denní teploty vzduchu mezi 6 a 15 °C jsou však stále dostatečné alespoň pro průzkum památek na Olympské riviéře.

 

Aktuální počasí na Olympské riviéře naleznete zde.

Předpověď počasí na Olympské riviéře na dalších 10 dní naleznete zde.

 

Doprava po Olympské riviéře

 

Podél pobřeží Olympské riviéry se táhne dálnice spojující Thessaloniki s Athénami, která zajišťuje rychlé spojení mezi letovisky i většími vnitrozemskými městy jako Litohoro, Dion či Katerini, které je nejdůležitějším dopravním uzlem Olympské riviéry. Díky dobré infrastruktuře tak mezi jednotlivými pobřežními městy jezdí několik autobusových linek, kterými se lze levně dopravovat mezi jednotlivými letovisky. Jízdenky se standardně kupují přímo v autobusech u řidiče či průvodčího.

Prakticky paralelně s dálnicí poté vede i železnice, která nabízí alternativu za autobusová spojení. Přestože řecké vlaky neoplývají vysokou spolehlivostí, jedná se o rychlý a především levný způsob přepravy. 

Pro pocit co největší svobody je poté samozřejmě optimální pronajmout si přímo na místě automobil. Pro nejlepší ceny prozkoumejte nabídku rentalcars.com.

 

Letenky na Olympskou riviéru

 

Do letovisek na Olympské riviéře se nejlépe dostanete z nedalekého letiště v Thessaloniki. Z něj každodenně vyjíždějí autobusové i vlakové spoje směr Nei Pori či Katerini. Do Thessaloniki se lze dostat buď přímo z Prahy prostřednictvím Aegean Airlines, nebo s odletem z Berlína spoji Ryanairu, který nabízí zpáteční lety již od 1000 Kč.

Pro sledování levných letenek na Olympskou riviéru můžete použít náš vyhledávač.

 

Letoviska v Olympské riviéře

 

Agiannis

Agiannis je oblíbené přímořské letovisko s širokou písečnou pláží a malebným kostelíkem Agios Ioannis. Město Agiannis je také významné kempovacím parkem Ai Giannis, jenž je oblíbený především mezi karavany.

 

Aliki

Aliki je malé letovisko na severu Olympské riviéry s klidnou písečnou pláží s oblázkovým dnem.

 

Dion

Dion je starověké město, které před naším letopočtem sloužilo jako náboženské i sportovní centrum Makedonského království. Dnes se ve městě nachází archeologický park s antickými památkami i historické muzeum.

 

Kalithea

Kalithea je větší letovisko ležící přímo u města Katerini. Nedaleko Kalithea se nacházejí oblíbené plíže v Paralia Katerinis a Olympiaki Akti.

 

Kalivia Varikou

Kalivia Varikou je malé městečko nedaleko slavnějšího letoviska Litochoro. Jinak je Kalivia Varikou významné především díky několika kempům.

 

Katerini

Katerini je především administrativní centrum celé oblasti. Ve městě se nachází krásný park s umělou skalkou s vodopády a malebný ortodoxní kostel.

 

Kitros

Kitros je malebné přímořské městečko, které sice neoplývá krásnými plážemi, zato však turisty láká na maličký kostelík Agios Trifon a ruiny středověkého hradu Kitros.

 

Kolindros

Kolindros je malebné vnitrozemské městečko zajímavé kostely Agia Paraskevi, Agia Theodoros, Kimisi Theotokou a Agios Dimitros

 

Korinos

Korinos je nádherné přístavní město ležící v zálivu Thermaikos, Město je typické lázeňskou architekturou, největším lákadlem je přesto skvěle vybavená písečná pláž oceněná modrou vlajkou.

 

Leptokaria

Leptokaria je moderní a především pro rodiny s dětmi velice přívětivé letovisko ležící ve stínu božské hory Olymp. V letovisku leží Modrou vlajkou oceněné oblázkové a písečné pláže s velice čistou vodou a vybavením pro vodní sporty.

 

Limani Litochoro

Limani Litochoro je přístavní městečko nedaleko horské vesnice Litochoro. Turisty do Limani Litochoro láká především dlouhá písečná pláž vybavená množstvím barů.

 

Litochoro

Litochoro je malá horská vesnička ležící na svahu Olympu pod nejvyšším vrcholem Mitikas, na který se často vyráží právě z Litochoro.

 

Makrigialos

Makrigialos je původně rybářská vesnička, která se v minulých letech proměnila v poměrně živé letovisko s několika bary a plážovými kluby.

 

Meteora

Meteora je oblast na samém jihu Olympské riviéry, která se proslavila desítky až stovky metrů vysokými skalisky, na nichž se nachází středověké mnišské kláštery.

 

Methoni

Methoni je starověké město s přístavem založené osadníky z ostrova Evia. Z původního města však po válce s Makedonci zbyl prakticky jen klášter Axion Esti, jinak je Methoni vyhlášené spíše jako malebné letovisko s dlouhou písečnou pláží.

 

Nea Agathoupoli

Nea Agathoupoli ke letovisko nedaleko Methoni, které je podobně jako známější Methoni vyhlášené nádhernou písečnou pláží.

 

Nea Efesos

Nea Efesos je středně veliké městečko nacházející se nedaleko archeologického naleziště v Dion. Město je zajímavé především malebným kostelem v byzantském stylu s červenými cihlami.

 

Nea Mesagkala

Nea Mesagkala je malé letovisko nedaleko slavného Nei Pori. Oblast je vyhledávána především pro malebnou písečnou pláž, která se táhne prakticky až od Nei Pori po jižně od Nea Mesagkala se nacházejícího Paralia Koulouras.

 

Nei Pori

Nei Pori je velice oblíbené letovisko s Modrou vlajkou oceněnou písečnou pláží a perfektním turistickým zázemím.

 

Neos Panteleimon

Neos Panteleimon je velice klidné letovisko ležící nedaleko podobně známého Platamonas. Největší atrakcí Neos Panteleimon je jednoznačně tamní písečná pláž, která je vhodná i pro malé děti.

 

Olympiaki Akti

Olympiaki Akti je malebné uprostřed zelených hájů ukryté letovisko s několik kilometrů dlouhou pláží pokrytou jemným pískem.

 

Paralia

Paralia je rušné letovisko s širokou písečnou pláží. Největší atrakcí Paralia je nicméně široká škála diskoték, barů a dalších zábavních podniků, díky kterým je Paralia jedním z center nočního života na Olympské riviéře.

 

Paralia Katerini

Paralia Katerini je jedno z nejživějších letovisek střední částí Olympské riviéry. Toto letovisko ležící nedaleko metropole Katerini nabízí několik malebných písečných pláží s uplatněním i pro vodní sporty a bohatý noční život.

 

Paralia Koulouras

Paralia Kouloras je oblíbené letovisko ležící jižně od Nea Mesagkala. Nachází se zde dobře vybavená pláž, která se táhne právě z Paralia Kouloras až po Nei Pori.

 

Paralia Panteleimonas

Paralia Panteleimonas neboli „nový Panteleimonos“ je vesnička nacházející se nedaleko horského městečko Paleos Panteleimonas. Jedná se o moderní středně veliké letovisko s nádhernou písečnou pláží obehnanou palmami.

 

Paralia Skotinas

Paralia Skotinas je letovisko s písečnou pláží nedaleko osady Skotinas. V létě je tato oblast vyhledávaná díky řadě festivalů a koncertů.

 

Peristasi

Peristasi je středně veliké město na severu Olympské riviéry. Turisticky je Peristasi zajímavé především kostelem Peristasi prezentující kombinaci byzantských a orientálních prvků.

 

Plaka

Plaka je letovisko se dvěma oblázkovými plážemi Stathmos a Gritsa. Speciálně pro děti je pak vhodná i trochu hůře dostupná pláž Barikos.

 

Platamonas

Platamonas je velice oblíbené letovisko s perfektně vybavenou písečnou pláží oceněnou Modrou vlajkou. Od slunění na pláži si lze navíc odskočit na výlet k nedalekému středověkému hradu Platamonas, ze kterého je nádherný výhled na pobřeží.

 

Platanakia

Platanakia je malé městečko ležící přímo vedle nového města Dion. Právě díky Dionu se v Platanakia začala stavět řada hotelů a restaurací.

 

Poroi

Poroi neboli Pori je malé horská vesnička ležící nedaleko moderního letovisko Nei Pori („nové Pori“).

 

Skotina

Skotina je městečko známé několika byzantskými kostely, a především poté také nově založeným letoviskem Paralia Skotinas vyhlášeným nádhernou písečnou pláží.

 

Jazyk a několik základních frází

 

Úředním jazykem na Olympské riviéře je řečtina, ve větších turistických městech jako Platamonas či Nei Pori však není problém domluvit se anglicky.

Několik základních frází:

Dobrý den – Yasas

Dobré ráno – Kaliméra

Nashledanou – Andio

Dnes – Símera

Zítra – Ávrio

Ano – Ne (!!!)

Ne – Ochi

Prosím – Parakalo

Děkuji – Efcharisto

Kolik to stojí? – Poso kani?

Nerozumím – Den katalavaíno

Mluvíte anglicky? – Milate Anglika?

 
Mapa Olympské riviéry

 

Olympská riviéra
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!