Cestovat mezi Kanárskými ostrovy můžete několika způsoby. Každý z ostrovů má své letiště i přístav. Vzdálenosti mezi ostrovy navíc nejsou nikterak dlouhé, proto vám nezaberou mnoho času. Ovšem neznamená to, že se z každého ostrovu dostanete pohodlně na jakýkoliv jiný ostrov. Více o možnostech přepravy mezi ostrovy se dozvíte v následujících řádcích.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

 

Trajektem (Ferry)

Cesta trajektem je časově vcelku dlouhá, ale poměrně pohodlná. Na trajektu jsou bary a restaurace. Nevýhodou při cestování trajektem jsou přestupy, kterých může být i několik. Ceny za trajekt plující mezi ostrovy Lanzarote, Fuerteventurou, Gran Canarií, La Gomerou, La Palmou a Tenerife jsou poměrně vysoké (cca 2500,- Kč zpáteční jízdenka). Ceny se samozřejmě odvíjí od vzdálenosti ostrovů. Pokud jste nesehnali levnou letenku, vyplatí se vám více varianta procestovat jeden ostrov jeden rok a další jet třeba na ostrov jiný. V opačném případě se můžete na informace o odjezdech trajektů více informovat na webu http://www.navieraarmas.com/ nebo http://www.Trasmediterranea.es. Nejlevněji seženete lístek vyplouvající z hlavních měst ostrovů.

Doprava například mezi Fuerteventurou a Lanzarote je pouhých 20 min, mezi Tenerife a Gran Canaria něco přes hodinu. Na trajektu můžete cestovat i s automobilem. Ale pokud si sečtete náklady za přepravu auta trajektem, vyjde vás levněji si auto půjčit v jiné destinaci znovu.

 

Letadlem

Druhou variantou může být přelet mezi ostrovy. Cena letenek například mezi Gran Canaria a Tenerife je cca 2400,- Kč a netrvá ani hodinu. Ostatní lety jsou časově od 20 – 40 min. Tento způsob dopravy se zdá být nejlepším. Rezervujte však letenky s předstihem, bývají brzy vyprodané. Více informací o letech zjistíte na:

https://www.bintercanarias.com/
https://www.canaryfly.es

Pokud vám nevadí časová náročnost a chcete ušetřit, můžete zvolit variantu s přeletem do španělské Girony s Ryanair. Odtud se pak dostanete na jednotlivé ostrovy jednosměrnou letenkou za cca 20€ (550,-Kč).

 

Jednodenní zájezd

Poslední možností je organizovaný zájezd lodí nebo plachetnicí. Cena je sice vyšší, ale uvidíte turisticky zajímavá místa bez nutnosti noclehu. Vyplatí se především těm, kteří nechtějí sami příliš organizovat a hledat vhodné spoje.

 

 

Doprava mezi Kanárskými ostrovy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!