V kom dříme věčné dítě nebo by chtěl potomky potěšit návštěvou zábavního parku, nemusí cestovat až do kalifornského Disneylandu. Filmový a komiksový svět se nachází v kulturním centru Evropy – Paříži, kde malé i velké návštěvníky čeká šedesátka dětských kolotočů a krkolomných atrakcí na rozsáhlé ploše 56,7 hektarů. Pařížský Disneyland vybudovaný v roce 1992 nabízí opravdu hodně, celodenní zábavu nejen pro děti, ale také pro dospělé, zkrátka pro všechny, kdo se rádi baví a hrají si. 

 

 

 

Co zažijete v Disneylandu

Naprosto snová krajina, do detailu propracované stavby, růžové zámky, zkrátka pohádka kam se jen podíváš. Součástí komplexu jsou i vysoké hotely, přes 50 restaurací a obrovské centrum vybudované ve stylu starých pařížských tržnic, kde můžete nakupovat přímo z továrny.

 

 

Disneyland tvoří tři části:

 

 

Vesnička Disneyland
Vesička zahrnuje 5 hotelů, restaurace, kluby a obchody.

 

 

 

Park Disneyland
Disneyland Park je to místo, kam jsou soustředěny všechny atrakce. Od hlavní brány vede Main Street, USA. Celý park je dále rozdělen na 4 tématické země:

– Fantasyland
– Frontierland
– Adventureland
– Discoveryland

Kolem parku jezdí vláček, kterým si zkrátíte cestu mezi jednotlivými atrakcemi. Každý den, přesně v 15 hodin vyráží na Main Street, USA velká přehlídka představující nejúspěšnější Disneyovky. Několikrát týdně zde probíhají ohňostroje a noční elektrické show.

 

 

 

Studia Walta Disneye
Studia, ilustrující jak se vytvářejí hrané i animované filmy a televizní pořady byla otevřena v březnu roku 2002.

 

 

 

 

Kde je Disneyland a jak se tam dostat

Disneyland se nachází asi 32 kilometrů východně od centra Paříže (asi 5 km od Pařížského předměstí).

 

Nejpohodlnější cestou, jak Disneyland navštívit, je vybrat si některý ze zájezdů. Všechny nabídky zájezdů do Disneylandu, naleznete zde >>

 

 

Další možnosti jsou:

Z ČR autem
Dálnice A4, úsek Reims – Paříž. Sjedete na výjezdu 14 (Sortie 14). Odbočka je označena obrázkem Mickeymouse. Tudy se dostanete k parku i hotelům. Jedině pokud jedete na ranč Davy Crockett, musíte odbočit už u výjezdu 13 (Sortie 13).

Z ČR vlakem
Do stanice Marne-la-Vallée Chessy, která je přímo před bránou jezdí vlaky TGV – z Lille, Lyonu, Bruselu či Londýna. Do těchto měst se dostanete snadno z Prahy vlakem Eurocity.

 

Z ČR letadlem

Pokud chcete zaletět do Disneylandu z Prahy, porovnejte letenky u dopravců Volotea.com a EasyJet.com, případně můžete letenky do Paříže zakoupit na levnocestovani.cz/letenky. Běžná cena letenek se pohybuje kolem 1500-2500Kč za let tam i zpět. V akcích se dají občas letenky koupit levněji. Hodit by se vám mohl i náš průvodce Paříží.  Z letiště Charles De Gaulle i z letiště Orly jezdí příhodně nazvaný autobus „Disneyland“. Vystoupujete v zastávce „Disneyland“, takže se opravdu nemůžete splést. Autobusy jezdí zhruba každých   45 minut, lístky se kupují přímo u řidiče. 

Pokud byste chtěli návštěvu Disneylandu spojit s návštěvou Paříže, tak přímo k Disneylandu jede podzemní dráha RER, linka A4. Vystupujete ve stanici Marne-la-Vallée Chessy/Disneyland, přímo před parkem. Intervaly mezi vlaky jsou cca 15 minut.

 

 

By: David Jafra

 

 

Ceny a vstupné do Disneylandu

Vstupné je jednoduché. Koupíte si vstupenku do parku a můžete chodit na všechny atrakce, nikde už neplatíte. Jednodenní vstupenka vás vyjde na 1000 – 1400 Kč. Vícedenní vstupenky jsou pak cenově zvýhodněné. Pokud budete bydlet v některém z hotelů v Disneylandu, vstupné už platit nebudete. Nicméně hotely jsou tu dost předražené. Lístky samotné pak můžete nakoupit zde >>

Jídlo v parku už si samozřejmě platíte zvlášť a je poměrně drahé, takže pokud chcete ušetřit, zabalte si s sebou velkou svačinu. Vstupné i ceny v restauracích se mění jak během roku, tak i během týdne. Nejdražší je Disneyland v červenci, srpnu a v období Vánoc, v pátek a sobotu. Nejlevněji je pak během týdne.

 

 

Jak ušetřit na vstupném?

Pro získkání levnějšího vstupného můžete zkusit francouzký slevový web groupon.fr.Občas se tam nabízí vouchery na slevu.

 

 

Fronty – tipy jak se jim vyhnout

– Fronty jsou na Disneylandu ta stinná stránka, můžete čekat klidně přes půl hodiny a tím se rázem čas vyhrazený na zábavu dost zmenšuje.

– Nejezděte v sezóně a o víkendu.

– Ve tři hodiny odpoledne, v době velké přehlídky na Main Street se lidé soustředí na přehlídku a atrakce se uvolní.

– Park se otevírá v devět ráno, snažte se dorazit před devátou a vrthnout do parku mezi prvními návštěvníky, když bude ještě relativně volno.

 

 

Kdy a na jak dlouho do Disneylandu

Počítejte s tím, že Disneyland je oblíbené centrum plné turistů. Zvláště v sezóně je tu více než přelidněno. Budete dost chodit venku, tudíž byste si pro návštěvu měli vybrat teplé a slunečné dny. Na druhou stranu deštivé a větrné dny jsou jedny z mála, kdy se na atrakce snadno dostanete a 80 % atrakcí je pod střechou. Disneyland je velký, za jeden den všechno nestihnete, zvlášť když si budete chtít některé atrakce zopakovat. Pokud si chcete Disneyland opravdu užít, je ideální doba zde strávená tak 2 až 3 dny.

 

 

Disneyland v Paříži – jak se tam levně dostat, co vidět a jak ušetřit
Štítky:            

2 komentáře u „Disneyland v Paříži – jak se tam levně dostat, co vidět a jak ušetřit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *