Couchsurfing: Ubytování v cizině zdarma

Couchsurfing: Ubytování v cizině zdarma

Na našich stránkách jsme vás již informovali o mnoha způsobech, jak se vzahraničí ubytovat, ale nyní vám představíme způsob, díky kterému za ubytování nezaplatíte vůbec nic. Jedná se o webovou stránku snázvem Couchsurfing, kde najdete miliony uživatelů po celém světě, kteří nabízejí ubytování zdarma ve svém bytě či domě.

<

Co je couchsurfing

Couchsurfing je aplikace či webová stránka, kde můžete najít zdarma své ubytování. Zněkolika miliónů uživatelů po celém světě si můžete vybrat svého hostitele. Mnoho znich nabízí ubytování přímo vjejich domě či bytě, kde vám většinou propůjčí jeden z pokojů. Ptáte se, co za to? Vůbec nic. Tito uživatelé to dělají zjednoho prostého důvodu. Chtějí poznat nové lidi.

Co je ksehnání ubytování potřeba

Nejdůležitějším krokem je vytvoření svého profilu, který můžete založit pouhým kliknutím přes facebookový či google účet nebo jej jednoduše založit přes emailovou adresu. Po tomto kroku máte téměř vyhráno.

Vyplňte svůj profil co nejvíce

Mnoho kolonek, kterých se možná i zaleknete, avšak čím více vyplníte, tím lépe seženete svého hostitele.

Ověření profilu

Dalším krokem je ověření profilu, které napomůže k vaší identifikaci. Ověřit si můžete svou adresu, telefonní číslo nebo přímo svou osobu, kdy se vyfotíte s přiděleným ID. Můžete si také koupit roční členství, které vám dá například tu výhodu, že můžete kontaktovat neomezený počet lidí, což je výhodné především pokud opravdu hodně cestujete. Členství vychází kolem 400 Kč.

Jak komunikovat

Valná většina uživatelů komunikuje anglicky, tudíž spárem naučených frází si určitě vystačíte. Navíc, je couchsurfing skvělá možnost, jak se vcizím jazyce zdokonalit. Možnost je také zkusit hledat v daných zemích žijící Čechy nebo Slováky, avšak toto řešení není zcela určitě do všech zemí.

Před žádosti o ubytování si přečtěte daný profil člověka, je možné, že bude mít nějaké podmínky, které se vám nebudou zamlouvat. Pokud v profilu nic, co by bylo neakceptovatelné, neobjevíte, je třeba poslat žádost. Zvolíte si rozmezí dat, od kdy, do kdy budete v dané destinaci a kolik lidí bude cestovat. Čím nižší počet, tím větší šance na ubytování. Z vlastní zkušenosti vám můžu říci, že i pro tři cestující, bylo těžké ubytování najít, zejména například na ostrovech či v menších městech.

Poté už přichází na řadu samotný text, kde uvedete něco o vás, proč se město chystáte navštívit, ale i to, s kým budete cestovat. Zmínit můžete vaše plány nebo navrhnout aby se hostitel k vám přidal a ukázal vám nějaká hezká místa.

Ukázka:

Pak už jen čekáte na vyjádření hostitele. Pokud vás někdo odmítne, nevěště hlavu, svého hostitele určitě najdete! S hostitelem, u kterého budete si poté domluvíte detaily příjezdu, také by vám měl dát svou adresu nebopopřípadě domluvit s vámi místo, kde vás vyzvedne.

Ale nezapomeňte! I když couchsurfing je zdarma, každého potěší i maličkost typická z Vaší země! Jako tip vám může posloužit například pivo, becherovka nebo pokud cestujete jen s příručním zavazadlem, tak něco s motivy krtečka či studentská pečeť.

Nejen ubytování

Couchsurfing není jen o hledání ubytování, ale také o hledání nových lidí. Je možné se s lidmi jen setkat, aniž byste u nich přespali. Doporučuji při každém výletu, ať už s přespáním nebo bez, vytvořit „Veřejný výlet“ neboli “ Public trip“. Jde o to, že zadáte od kdy, do kdy v daném městě budete a napíšete, co byste rádi dělali. Sami se vám začnou ozývat lidé a určitě doporučuji se s někým sejít. Přeci jen je lepší, když vás neznámým městem provede někdo místní a vy se navíc dozvíte spoustu zajímavých míst.

Držím vám pěsti s hledáním svých hostitelů a třeba i nových přátel!