Pokud jste letos ještě nenavštívili žádné trhy, tak Berlín je pro to ideálním místem. V předvánočním čase zde naleznete krásné trhy se spoustou stánků s jídlem a různými druhy svařáku, zároveň je dobré tento výlet spojit s návštěvou památek (Berlínské zdi, Braniborské brány nebo Židovského památníku).

 

 

Letenky do Berlína zakoupíte zde.

Zájezdy do Berlína zakoupíte zde.

 

Já osobně letos vánoční trhy v Berlíně navštívila a musím říct, že jsem byla nadšená! Doporučuji můj oblíbený okruh Postdamer PlatzTown Checkpoint CharlieEast Side Gallery (Berlínská zeď) – Alexander Platz (kde jsou opravdu krásné trhy) – Braniborská brána a Židovský památník.

 

 

Vánoční trhy

Každý rok je v Berlíně 50 – 100 různých trhů. Největší trhy se nachází před kostelem císaře Viléma, Gendarmenmarkt a na Alexanderplatz. Já minulý víkend navštívila Alexander Platz a byly to opravdu krásné trhy. Nasáli jsme vánoční atmosféru, užili si krásnou výzdobu, měli výborný svařák a prošli spoustu stánku. Na trzích se dá koupit spousta dobrot, dárků a přímo na Alexanderplatz se nachází i velmi oblíbený obchod Primark.

 

 

Co dalšího vidět?

Berlínská zeď – byla postavena 13. srpna 1961 a je nejznámějším symbolem studené války a rozdělení Berlína. Po pádu komunistů se značná část zdi nechala odstranit, zůstal ale jeden větší kus, který je dnes přezdívaný East Side Gallery. Tento kus je asi 1,3 km dlouhý ) z původních 165km) a v roce 1989 ho Christine Mac Lean pomalovala prvními obrazy.

Braniborská brána – (neboli Brandenburger Tor) je 26 metrů vysoká a 65 metrů široká stavba, která značně připomíná Akropolis.  Pochází z roku 1734 a původně sloužila jako celní Brána. Během éry Východního a Západního Berlína byla brána naprosto nepřístupná, jelikož stála v hraničním pásmu. Při návštěvě prezidenta USA Reagana zazněla velmi slavná věta ,,Mr. Gorbachev, open this gate! Mr. Gorbachev, tear down this wall!“  adresovaná prvnímu tajemníkovi KSSS. 

 Židovský památník – (neboli Denkmal für die ermordeten Juden Europasbyl otevřen 10. května 2005, ale o jeho návrhu se jednalo od roku 1988. Památník připomíná židy, kteří byli zavražděni nacisty během holocaustu. Mnoha kritikům ale vadí, že památník neprokazuje obětem dostatečnou úctu, jelikož na něj turisti rádi vylézají v honbě za zajímavou fotkou.

 

 

 

Berlín v adventu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!