Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Kos / Potápění na Kosu

Potápění na Kosu

Potápění na ostrově Kos

Kos a jeho nedaleké ostrůvky se díky svým průzračným vodám řadí k oblíbeným potápěčským i šnorchlařským lokalitám. V jeho okolí najdete několik podmořských jeskyní, útesů i potopených vraků, které čekají, až je prozkoumáte. Na ostrově se nachází hned několik skvěle hodnocených potápěčských center, kde můžete absolvovat jednodenní i vícedenní kurzy. 

Nejlepší místa pro potápění na Kosu

Za krásným potápěním se vydejte na nedaleký řecký ostrov Kalymnos. V jeho vodách najdete rozmanitý podmořský život, několik podvodních jeskyní a potopených vraků. 

Oblíbeným místem pro potápění je útes Trigger Reef, který se nachází nedaleko břehů ostrůvku Pserimos. Ostrov je od Kosu vzdálen přibližně 3 kilometry. V okolí útesu můžete pozorovat pestrobarevné rybky, chobotnice, murény a pokud budete mít štěstí, spatříte i vzácnou rybu Balistes Carolinensis. 

Nedaleko ostrova můžete objevovat vrak lodi Thor Star, který zde leží od roku 1997. Vrak je rozdělen na tři části. První dvě části leží v hloubce 5 - 12 metrů a jsou vhodné i pro potápěče začátečníky. Poslední část se nachází v hloubce 24 metrů a její objevování si užijí pouze zkušení potápěči. 

Kurzy pro začátečníky 

Pokud vás potápění láká, ale nikdy jste jej nezkoušeli, můžete absolvovat začátečnický potápěčský kurz v některé z místních škol. Pokud absolvování celého kurzu není nic pro vás, můžete potápění vyzkoušet v rámci celodenního výletu. Výlet zahrnuje bezpečnostní školení, dohled instruktora a zapůjčení kompletního vybavení. Lekci potápění absolvujete ve vodách nedalekého ostrůvku Pserimos, který je známý svými průzračnými vodami. Jednodenní začátečnický kurz pořídíte od 85 EUR na tomto odkazu.

Nejlepší potápěčská centra na Kosu

Mezi nejlépe hodnocená potápěčská centra na ostrově se řadí Kos Divers - Padi 5* diving center, jehož pobočku najdete v letovisku Psalidi. Centrum nabízí začátečnické kurzy včetně jednotlivých cvičných ponorů v bazénu či moři. Certifikované kurzy různých pokročilostí můžete absolvovat od 350 EUR. 

Dalším oblíbeným potápěčským centrem na Kosu je Liamis Dive Centre, které se nachází v hlavním městě ostrova. V nabídce jsou kurzy nejrůznějších pokročilostí, od úplných začátečníků až po pokročilé. 

Ceny a jak ušetřit 

7 hodinový výlet pro začátečníkyOd 85 EUR
Vícedenní kurzyOd 350 EUR
Specializované kurzyOd 250 EUR

Ceny potápěčských kurzů se liší dle jejich pokročilosti, náročnosti a délky. Potápění obecně nepatří mezi nejlevnější koníčky a pokud takovýto kurz plánujete absolvovat, vyhraďte si na to příslušný rozpočet. Vícedenní kurzy pořídíte od částky 350 EUR, specializované kurzy startují na částce 250 EUR. 

Letenky

Praha
Letiště Kos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus3,2 EUR / cca 80 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz od 100 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Kos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.

Pokud cestujete na Kos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Hoppa, či Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu.

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Kos.