V tomto článku jsem vybrala 5 nejzajímavějších míst v Liverpoolu, které by bylo jistě škoda nechat bez povšimnutí. Ikdyž nejste zrovna památkový typ, přesto si Vás tyto místa jistě získají. Liverpoolská metropole proslavená nejen vznikem Beatles, nabízí mnohem více…

  1. Liverpool Cathedral

Jedna z památek, kterou díky její velikosti a majestátnosti nepřehlédnete. Tato katedrála postavená v anglikánském stylu, má více než jedno “nej“. Řadí se mezi 5 největších v Evropě a v Británii má dokonce právem prvenství. Nabízí krásný výhled na město z nejvyšší věže. Následně si můžete prohlédnout celý její interiér. Za zmínku stojí také obrovské varhany, kterými se katedrála také pyšní. Za návštěvu stojí také vzhledně upravený park kolem katedrály.

  1. China Town

Nejstarší China Town v Evropě se sice nemůže rovnat například té v New Yorku, avšak co se týče výzdoby, nemá konkurenci. Vstup na tuto ulici zdobí mohutná brána zdobená v čínském stylu. Pokud máte rádi čínskou kuchyni, jste tu správně, všechny pokrmy jsou připravovány z dovážených čínských surovin spolu s dary místního moře. Navštívit můžete také přímo supermarkety s čínským zbožím a zkusit si nějaké jídlo připravit doma.

  1. Knihovna a muzeum

Tyto dvě instituce se nachází hned vedle sebe. Několika patrová moderní knihovna nabízí návštěvníkům jednak bezplatné členství a přístup na vyhlídkovou terasu, ze které máte výhled na historické jádro Liverpoolu a také kavárnu a expozici s knihami až z 16. století (většinou ručně psaných originálů). Pro čtenáře je také volný přístup na počítače, herní konzoli xbox 360 a dětský koutek.

  1. Shopping ONE

Místo s obchody různých světových značek v Liverpoolu, ale toto nákupní centrum nabízí ještě jednu věc – nádhernou terasu s malými trávníky, které každodenně zlákají mnoho místních k  odpočinku. Další možností jsou pohodlné schody s umělým trávníkem. Kolem dokola máte výhled například na přístav Albert Docks. Hned u centra je i výchozí zastávka autobusů do různých koutů Liverpooolu, na letiště jezdí autobusy v 15 minutových intervalech.

Albert Docks

Přístav je velice krásným místem pro návštěvu. Po Londýně platí za největší přístav v Anglii a je zapsán na seznam památek UNESCO. Podél přístavu vede promenáda vhodná na procházky, projížďky na kole nebo posezení v restauracích s krásným výhledem na řeku Marsey. Historie má i svoji stinnou stránku, jelikož právě z Liverpoolského přístavu se odváželi kdysi otroci do Ameriky. O tom a mnoho dalším se dozvíte v blízkém muzeu International Slavery Museum.

V Docích se nachází mimo jiné sochy legendárních Beatles (Beatles walk) v nadlidské velikosti. Jen nedaleko se nachází i proslulý klub The Cavern, kde Beatles předvedli své první vystoupení. Klub byl zbourán a znovu postaven z původních cihel v roce 1973. Můžete si posedět v kavárně s Beatles tématikou a poté navštívit jejich muzeum, které se tu také nachází.

(Pokud se Vám Liverpool zalíbil, sledujte můj profil na instagramu prima_ash, kde pravidelně sdílím fotky o životě a práci v tomto rušném velkoměstě 🙂

5 nej v Liverpoolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *