Momentálně mám za sebou cestu po západní Francii a ráda bych se s vámi podělila o krásná čtyři města, která jsem měla možnost navštívit a doopravdy je chci doporučit všem cestovatelům na zařazení do vašeho travel bucket listu. Jsou to maličká, zajímavá a roztomilá zákoutí Francie, která možná neznáte a pomůže vám to s rozhodnutím kam na příští dovolenou, jak za krásami Evropy, ale i za dobrým vínem a pitím.

 

 

 

TOULOUSE

Toto město bylo hned jako první, když jsme překročili hranice se Španělskem. Je velmi malinké, jeden den vám bohatě stačí. Říká se mu Růžové město, protože má malebnou strukturu, nedokonalé domečky a pastelové barvy, kam se podíváte – kvůli růžovému kameni, se kterým se tu stavělo.

Doporučuji si ho v klidu projít, zamířit do kostelů, relaxovat v parku či na hlavním náměstí, kde se často dějí zajímavé akce. K tomu si určitě dejte pořádný kus sýra a kvalitní víno, které najdete na každém rohu. V Toulouse také doporučuji zkusit couchsurfing, lidé jsou tu moc hodní a rádi vám pomohou s vaším výlet a doporučí i blízká místa, která určitě stojí za to.

 

 

 

BORDEAUX

Město vína, do které jsem se okamžitě zamilovala. Jeho architektura je jiná, než v Toulouse, připomíná spíše Paříž. Hlavně svým chladným šarmem, ale laskavou atmosférou a krásnými uličkami. Zde jsem objevila tu pravou Francii. Lidi zde jezdí na kolech s bagetou, děti jsou stylově oblečeny a každý se usmívá. Jídlo je vynikající a překvapivě ceny nejsou tolik vysoké. Doporučuji si počkat na měnící se fontánu u hlavního náměstí hned naproti řece tzv. Miroir d’Eau.

Dejte si zde pořádně do nosu! Vychutnala jsem si tu výborné makronky a jiné druhy sladkého, což k Francii patří.

 

 

RENNES

Toto maličké městečko je nejlepší spojka ke známému Mont-Saint-Michel, tudíž jsme si zde vyhradili dva dny na slavný pohádkový klášter, ale i na Rennes, které je známé pro své rádoby perníkové domečky. Rennes máte prochozené za pár hodin, ale určitě doporučuji si najít čas na návštěvu parků, kostelů a již zmíněných domečků. Ve městě stále najdete krásnou francouzskou atmosféru plnou malých obchodů se vším všudy jako oblečení, klobouky či knihy a klasickou francouzskou eleganci.

 

 

MONT-SAINT-MICHEL

Tato turisty oblíbená destinace má jediný problém a to drahý přístup. Zpáteční autobus sem z Rennes stojí 30 euro za hodinu cesty. Ale pravdou je, že to doopravdy stojí za to. Už hodně dlouho jsem něco tak kouzelného neviděla. Plné lidí, ale krása nad krásy. Příjemná procházka, pohádkový hrad/klášter a okolní příroda je také božská. Na výlet budete potřebovat alespoň půlku dne, pokud budete chtít prohlídky či tour i více peněz. Už jen z fotky můžete vidět, že není na co čekat a naplánujte si výlet! 🙂

 

 

Moc všem přeji příjemné cestování a plánování super výletu po Francii, je to zážitek na celý život a cestovatelský skvost. Další info si můžete přečíst i u mě na blogu. 🙂

Aneta, www.ejnets.com

 

 

 

 

4 fascinující francouzská města
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!