www.ejnets.com

Nikdy bych neřekla, že toto napíšu, ale Miami je krásné. Když jsem zjistila, že na naší dobrodružnou cestu po Jižní Americe poletíme přes Miami a rozhodneme se toto město prozkoumat, určitě bych neřekla, že si toto město tolik zalíbím.

Ale z jednoho dne se klidně může stát celý týden, vždycky si zkontrolujte, zda o pár dní později není váš layover o něco levnější. Takže jsem se našla v Miami a měla jsem na to celý týden. Co všechno tam vidět a dělat, pokud nechcete ležet jen na pláži, najdete v článku. 🙂

 

 

Wynwood walls

Miluji street art a Miami je něco jako Meca umělců malující na venkovní stěny. Najdete zde všechny známé umělce, jak po celém Miami, ale hlavně tady v distriktu Wynwoon. Wynwood Walls je vyhrazené místo pro známější umělce, doporučuji si ale projít celé jeho okolí, jelikož najdete toho o moc víc. Vyhraďte si čas, alespoň celé odpoledne. Nedoporučuji tam jít během dne, jelikož je vážně teplo, ale zase zde nepotkáte moc lidí. Ti dorazí samozřejmě až na západ slunce, kdy je to nejlepší světlo na focení. 

Budete chtít tady fotit o sto šest, stěny jsou skvělé na barevné fotky a určitě je to zážitek, který jen tak nikde jinde neuvidíte. 

Pokud hledáte něco podobného a nechystáte se zrovna do Miami, zkuste Lisabon či Madrid, kde jsou podobní umělci. 

 

www.ejnets.com

www.ejnets.com

 

South Beach

Pokud letíte na dovolenou do Miami, pravděpodobně si budete užívat South Beach, což je jedna z nejlepších částí na Miami. Má ty krásné dlouhé pláže s bílým pískem a modrou vodou, kde se dá surfovat a oceán není vůbec studený. Najdete zde ty nejlepší hotely, restaurace, obchody, ale taky si připravte plnou peněženku, jelikož všechno něco stojí a obzvláště v Miami. Ale řekněme si popravdě, pokud letíte sem za dovolenou, chcete si to pořádně užít a to k Miami Vibe patří.

South Beach není ale jen pláž a oceán, je to dokonalé architektura, palmy, noční život, koncerty a spousty dalšího vyžití. Projíždí zde i tzv. Trolleys zadarmo, takže vás vezmou do všech částí. Doporučuji South Pointe Pier a park v jeho okolí. Krásný výhled na celou pláž a modře modrou vodu.

 

www.ejnets.com

www.ejnets.com

 

Art Deco Historical District

Jak jsem psala výše, South Beach není jen pláž a voda, je zde totiž historické centrum architektury Art Deco. Luxusní, pastelové baráčky s palmami na zahrádce a vintage auty před barákem, to je to pravé Miami. Na ty baráčky se nebudete moci vynadívat. I když Art Deco je spojeno hlavně s luxusem 20. a 30. let, v této době je to spíš příjemné změna od ostatních měst s betonovou džunglí. Pastelové barvy a neonové nápisy vás přenesou do jiné doby a budete mít pocit, že se ze South Beach nikdy nechcete odstěhovat. Samozřejmě, přehnané ceny vás hodí zpátky do reality. Dovolenou si ale užijete o sto šest. 

Romantika během magických západů slunce určitě nesmí chybět. 🙂

 

www.ejnets.com

www.ejnets.com

www.ejnets.com

 

Navštívili jste už Miami? Pokud ne, opravdu vám to musím doporučit. Hlavně z toho důvodu, že z Evropy se letenky pohybují velmi přívětivě. Miami je taky brána do Jižní Ameriky pro Evropany: opět, lety odsud jsou velmi levné a je to příjemná přestupní spojka do dalších koutů světa.

Určitě neváhejte si zabookovat pár dní zde, i kdybyste se chtěli podívat jen na pláž a chytit ten pravý Miami Vibe na Floridě či Sunshine State, jak se jí říká.

Další články o Miami si můžete přečíst u mě na blogu. Přeji krásné cestování!

www.ejnets.com

 

www.ejnets.com

 

 

3 místa, která navštívit v Miami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!