Služba AirBnb vznikla jako alternativa hotelů. Majitelům nemovitosti dává možnost si vydělat pronájmem nevyužité místnosti, bytu, domu, či lodě a lidem zase utratit za ubytování podstatně méně. Sám tuto službu využívám často a i teď příspěvek vzniká z ubytování Airbnb v Manile :). Někde je toto ubytování výhodné méně, někde více a někde je to jedna z mála cest, jak se dá levnocestovat. Třeba v Japonsku to byla vyloženě záchrana :).

 

 

Forma ubytování se také mění, zatímco dříve šlo skutečně o službu „od lidí pro lidi“, nyní se do této sítě často zapojují i hotely, někdo kupuje nemovitosti vyloženě za účelem jejich krátkodobého pronájmu atd.

 

Můžete si tak pronajmout samostatný apartmán, hotelový pokoj, nebo využít tuto příležitost k lepšímu prozkoumání místní kultury. Například v Japonsku jsme bydleli u místní rodiny a byl to opravdu zážitek. Za velkou výhodu považuji i to, že vám často někdo nabídne jen tak, nebo mu to dokonce udělá radost. Ukáže vám město, vyzvedne na letišti když to pro něj není problém atd. Část lidí to dělá i z toho důvodu, že dříve sami cestovali a baví je potkávat nové lidi. Peníze samozřejmě neurazí, ale není to jen o tom.

 

Do AirBnb se můžete i zaregistrovat a sami nemovitost/místnost nabízet. Je to bezpečné, AirBnb je pojištěné a lidi mají recenze, které vidíte. Poznáte zajímavé lidi a vyděláte si zajímavé peníze.

 

Bonus za registraci se během roku mění, nyní dosáhl na hranici, kde již dlouho nebyl a to částku 725Kč. Stačí se pouze zaregistrovat a kredit bude uplatňen automaticky u první rezervace dražší jak 1900-2000Kč (i to se mění). Objednáte si tedy apartmán za třeba 2225Kč a reálně za něj zaplatíte 1500Kč. Kredit má rok platnost, tedy ted se můžete zaregistrovat a v létě na ubytování využít.

 

Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz >>

 

Pro férovost dodávám, že i já, pokud slevu uplatíte, získám odměnu (nyní je 375Kč, ale také se to v průběhu roku mění). Nicméně i tak bych Airbnb doporučil.

 

A krom úspory či zážitků, můžete prozkoumat i taková místa :). U hezkých/výjimečných míst neváhejte a zarezervujte je již nyní, bývají vyprodána i několik měsíců předem.

 

08a2d47b_original 419f90dd_original 89872a3f_original

 

Získej 725Kč na ubytování ZDARMA!
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!