Tento další tip potěší zejména cestovatele, kteří rádi cestují na vlastní pěst. Díky akčním letenkám od společnosti Ryanair si můžete zpříjemnit říjnové dny a vydat se na řecký ostrov Zakynthos. Zpáteční letenky z Vídně v termínu 4.10. – 11.10.2021 zakoupíte u letecké společnosti Ryanair za 520 Kč. Tento řecký ostrov je oblíbený díky svým krásným plážím, přírodě, průzračnému moři i malebným městům. Pokud přeci jen dáváte přednost organizovanému cestování, zájezdy na Zakynthos najdete na tomto odkazu.  Co vidět a zažít na řeckém ostrově Zakynthos se dočtete v našem online průvodci. 

INFO KE KORONAVIRU: Aktuálně při cestách do Řecka platí následující pravidla: Každý cestující nad 18 let musí nejpozději den před odletem (do 23 hod českého času) vyplnit příjezdový formulář. Na základě formuláře mu bude vygenerován QR kód, kterým se prokáže při vstupu do letadla / při vstupu na území Řecka.  Všichni cestující starší 12 let se musí prokázat potvrzením o negativním PCR testu (ne starším než 72 hodin) nebo potvrzením o negativním antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo potvrzením o úplném očkování (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 (2 – 9 měsíců před návštěvou).  Řecko uznává pouze testy provedené výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (ne test ze slin). 

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním,  ale chcete jej vyzkoušet, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Máte-li v plánu cestování po ostrově, doporučujeme  zapůjčit také vlastní automobil. 

Hotely můžete zarezervovat přes stránky  Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb.

Letenky na trase Vídeň – Zakynthos -Vídeň v termínu 4.10. – 11.10 2021 můžete zakoupit na stránkách letecké společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejce, kde bude sice cena trochu vyšší, ale celý nákup proběhne v češtině .

Zakynthos z Vídně koncem sezony za 520 Kč (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!