Přespání v Londýně je drahou záležitostí, která výlet do tohoto krásného města značně prodražuje. Alternativou je využít ranního odletu v 7:20 a vrátit se zpět večerním spojem v 19:40. Předem upozorňuji na to, že budete mít na prohlídku Londýna velmi málo času, protože něco zabere čas na letišti, doprava z/na letiště do centra a časová rezerva před odletem. Na druhou stranu je to velmi levná varianta a i návštěva Londýna na několik hodin je lepší, než ho nenavštívit vůbec :). A například na nákupy ve výprodejích je to ideální. Detailního průvodce Londýnem, jsem pro vás připravil zde, cestopisy našich čtenářů pak naleznete zde. Zájezdy do Londýna přes cestovní kanceláře, naleznete zde

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Před nákupem nezapomeňte spočítat všechny náklady, především za cestu z/na letiště a dopravu na místě. Lístky na spoj letiště Stansted – centrum – letiště Stansted si zakupte ihned po nákupu letenek na EasyBus. Ted stojí lístek za cestu tam i zpět necelých 6 liber, ale postupně to stoupá. Co se času týká, oficiálně by cesta měla trvat zhruba hodinu a půl, nicméně raději počítejte s 2 hodinami. A při cestě zpět si nechte dostatečnou rezervu.

 

Jak už jsem psal, na prohlídku samotného Londýna budete mít jen pár hodin a dobře si tak naplánujte, co chcete prioritně vidět. Je mi jasné, že to zklidí kritiku lidí, co budou tvrdit, že se to kvůli pár hodinám nevyplatí, ale sám při přestupech často využívám k prohlídce měst i pár hodin a i tak je to zajímavé. Je to zkrátka alternativa pro ty, co nemají peníze/čas na delší výlet, nebo si  chtějí zaletět na novoroční výprodeje v Londýně.

 

 

Letenky Praha – Londýn – Praha za 518 Kč zarezervujte přímo na Ryanair.com a to na datum 31. ledna. Alternativně můžete letenky koupit u českého prodejce. Cena je o trochu vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. V základní ceně máte jen příruční zavazadlo, což ničemu nevadí, ale počítejte s tím, pokud pojedete za nákupy.

 

 

Levné letenky z Prahy do Londýna
Levné letenky z Prahy do Londýna

 

 

Za památkami i výprodeji. Jednodenní Londýn z Prahy za 518Kč (letenky tam i zpět, vč. všech poplatků)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!