Verona je cílem mnoha turistů, kteří navštíví Itálii. Říká se, že je to nejromantičtější město celé Itálie a není divu, protože jednou z památek je například i balkón známý z knihy Romeo a Julie. Ale co je zde dalšího k vidění?

 

 

Jak se zde dostat

Auto

Pokud se necházíte v okolním městě a máte zapůjčené auto, tak je to asi nejlehčí volba, jak se do Verony dostat. Nezapomeňte si však před cestou zjistit, jestli při cestě nenarazíte na „mítné“ které jsou v Itálii velmi časté.

 

Vlak/Autobus

Nejpohodlnější a nejlevnější řešení, pokud nemáte zapůjčené auto. Nemusíte se o nic starat, prostě koupíte lístky přes internet a můžte jet. Nejlevněji vychází cesta s Flixbusem kolem 400 Kč zpáteční lístek např. z Milána.

 

BlaBla car

V Itálii je velmi využívána tato aplikace, kdy lidé nabízí, že vás při své cestě mohou někam hodit. Zkuste navštívit jejich webove stránky a třeba budete mít štěstí!

 

Verona

Verona je jedním z nejzámějších historických měst. Do paměti se dostala díky tomu, že je jedním z dějišť Shakespearovi hry – Romeo a Julie, ale nenechte se zmást! Ačkoliv Shakespeare tvrdí, že u Verony se nachází moře, opak je pravdou a možná proto si někteří její návštěvu rozmyslí. Neudělejte tutéž chybu a veronu navštivte, protože pokud máte už dost cest po velkých městech, plných billboardů a neonových reklam, je toto místo tím pravým. V roce 2000 bylo historické centrum stejnojmené provincie zařazeno do seznamu světového dědictví UNESCO a právem, o památky zde zakopáváte na každém rohu. 

 

To nejzajímavější z Verony

náměstí Piazza Bra

Dá se říct, že toto náměstí je samotným centrem Verony. Najdete zde velké množství kaváren i restaurací, ale hlavně se zde nachází jedna z nejvýznamějších památek, kterou je Aréna. Amfiteátr vznikl již v 1. století našeho letopočtu a po římském Koloseu a Capui u Neapole je třetím největším amfiteátrem v Itálii. Je velmi zachovalý a dodnes se využívá.

 

pcdazero / Pixabay

 

Casa di Giulietta (Juliin dům)

Je asi nejzámější památkou vůbec. Slavný balkón, kde Romeo vyznával lásku Julii zná opravdu každý. Místo však ztrácí na romantické díky velkému množství turistů. Hodně z nich dokonce říká, že daleko romantičtější byla procházka po historickém centru než toto místo, kde někteří návštěvnící toto místo zničili lepením milostných vzkazů na zeď.  Je tedy úplně na vás, zda místo chcete vidět, lístky zakoupíte zde za šest eur.

 

Davallio / Pixabay

 

Piazza delle Erbe

Projít se po tomto náměstí můžete buďto brzy ráno, kdy je zde minimum lidí, nebo více k dopoledním hodinám kdy se zde otevírají stánky se suvenýry a občerstvením, naleznete zde taky nespočet kaváren a restauračních zařízení.

 

Ponte Scaligero

Ponte Scaligero je most, který prostě musíte vidět. Netradiční architektura tohoto mostu vás ohromí. Je volně přítupný celý den, avšak je jen pro pěší. Pokud vyjdete na cimbuří, budete mít krásný výhled na řeku.

 

pcdazero / Pixabay

 

Porta Borsari

Tato brána je označována za vstup do jiného světa. Není divu, je ze třetího století našeho letopočtu a když ní projdete, objeví se vám obrovské historické skvosty.

 

Piazza dei Signori

Náměstí obklopené památkami a historickými budovami je to pravé místo na to, abyste is na chvíli sedli a vychutnali si pravou atmosféru Verony. Kousek odtud se nachází Arche Scaligere, což jsou gotické hrobky, které taktéž stojí za vaši návštěvu.

 

Palazzo Giardino Giusti

Je libo procházka po zahradách? Netradičních zahradách s labyrinty? Tak si tady zaskočte.

 

Piazzale Castel San Pietro

Pokud patříte mezi ty cestovatele, kteří rádi vidí navštívené místo jako na dlani, tak San pietro Castle je tím pravým pro vás. Nečekejte však že jdem o hrad či zámek je to spíše taková rozhledna, která není ani tak atraktivní, ale výhled vás určitě potěší.

 

ExposureToday / Pixabay

 

Veronské Duomo – Verona’s Cathedral

Tak jako v Miláně i zde najdete Duomo, které má podle návštěvníků obrovské kouzlo. Vstupné do katedrály je zdarma.

 

Verona je místo, kde se opravdu nemusíte bát, že na žádnou památku po pečlivém nastudování nenarazíte, jelikož ať jdete, kam jdete, vždycky něco najdete. Je zde plno kostelů, chrámů či katedráů, ale své kouzlo mají i ty nejmenší uličky s nádhernými historickými domečky. Po svých toulkách naleznete také mno restaurací a kaváren, pokud nechcete utrati ranec peněz, tak svou pozornost obracejte na rychlá občerstvení. Restaurace se totiž spoléhají na záplavu turistů, a tak jsou jejich ceny opravdu vysoké.

 

christophjkugler / Pixabay

Šťastné toulky historickým centrem!

 

Za návštěvou Romea a Julie – Verona
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!